Neler Yeni

2. RAM slotu çalışmıyor

ZerveoN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Arda Trn
Kontak sprey sık her derde deva ama yağsız olmalı. Elinde yoksa bi kulak çubuğunu biraz selülozik tinere bandırıp sıkıntılı portu temizleyebilirsin oksitlenme falan olduysa sorununu çözer.
kontak spreyi nerelerde ve kaç liraya bulurum
Mesaj otomatik birleştirildi:

1- Ram slotları tozlu ise süpürge ile tozunu çek

2- Ram pinlerini sil

3- El becerin iyiyse yap !! İşlemciyi lga soketten çıkar işlemcinin kendisindeki temas sarı pinlerini sil geri tak yerine . Lga sokete karışma işlemci pinlerini sileceksin.

4- El becerin iyiyse yap !! pcb kartı iyice süz lga soket altında bombeleşme durumu varmı varsa lga braketini sök braketin arkasındaki plakayı hafif bir eğimle eğimi anakarta doğru olacak şekilde çok az eğ demiri geri monte et .

5- Çok az rastlanılsada 3-4. nesil intel işlemcilerde ram kontrolcü arızaları olabiliyor ona yapabileceğiniz bir şey yok .

Kolanya aaz miktardada olsa su içerebildiğinden oksit yapabilir önermiyorum .
hocam dediğiniz şeyleri yarın yapacağım fakat 4ü anlamadım biraz daha detaylı anlatır mısınız

Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Semih
kontak spreyi nerelerde ve kaç liraya bulurum

hocam dediğiniz şeyleri yarın yapacağım fakat 4ü anlamadım biraz daha detaylı anlatır mısınız
Yapı malzeme mağazaları veya bilgisayarcılardan bulabilirsin. 50-60 lira civarı bir şey olması lazım.

ZerveoN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Arda Trn
dediğiniz gibi diş fırçasıyla anakarttaki bazı yerleri sildim fön makinesiyle tozları felan hallettim sonra işlemcinin arkasını pamukla sildim sonra anakartın arkasında çıkıntılı yerleri de sildim şimdi iki sokette de görüntü yok neyi yanlış yaptım bilmiyorum ama yanlış yapmadığımdan emindim artık mecbur tamirciye gideceğim

dediğiniz gibi diş fırçasıyla anakarttaki bazı yerleri sildim fön makinesiyle tozları felan hallettim sonra işlemcinin arkasını pamukla sildim sonra anakartın arkasında çıkıntılı yerleri de sildim şimdi iki sokette de görüntü yok neyi yanlış yaptım bilmiyorum ama yanlış yapmadığımdan emindim artık mecbur tamirciye gideceğim
biraz bekledim 1. slotta görüntü var 2.de yine ekran yok baya da temizlemiştim

Son düzenleme:

ZerveoN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Arda Trn
1- Ram slotları tozlu ise süpürge ile tozunu çek

2- Ram pinlerini sil

3- El becerin iyiyse yap !! İşlemciyi lga soketten çıkar işlemcinin kendisindeki temas sarı pinlerini sil geri tak yerine . Lga sokete karışma işlemci pinlerini sileceksin.

4- El becerin iyiyse yap !! pcb kartı iyice süz lga soket altında bombeleşme durumu varmı varsa lga braketini sök braketin arkasındaki plakayı hafif bir eğimle eğimi anakarta doğru olacak şekilde çok az eğ demiri geri monte et .

5- Çok az rastlanılsada 3-4. nesil intel işlemcilerde ram kontrolcü arızaları olabiliyor ona yapabileceğiniz bir şey yok .

Kolanya aaz miktardada olsa su içerebildiğinden oksit yapabilir önermiyorum .
bilgisayarcıya gideceğim sadece anakart işlemci fan ve ram götürsem sorun olur mu

Aykut D.

80+ Gold

ZerveoN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Arda Trn
sıkıntı olmaz .
yaklaşık 8 bilgisayarcıya götürdüm hiçbiri ilgili değildi 5 6 tanesi anakarta bakmadan yok dedi yine iş başa düştü eve gideyim biraz daha taktik verin :( çok mutsuzum

up up up up :((((

Belki kullanmamaya bağlı oksitlenme olmuştur. RAM'i ikinci slot birkaç kere çıkarıp tak üst üste. Sonra RAM'in dişlerini silgi ile silip aynı işlemi tekrarla anakarttaki RAM slotu yerine. Daha sonra RAM'i takıp aç bilgisayarı.

Tamirci çok alır. Ellerin düşme mümkünse.
hocam yardım :(

Son düzenleme:

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,238
İsim
C Ş
yaklaşık 8 bilgisayarcıya götürdüm hiçbiri ilgili değildi 5 6 tanesi anakarta bakmadan yok dedi yine iş başa düştü eve gideyim biraz daha taktik verin :( çok mutsuzum

up up up up :((((

hocam yardım :(
"Bilgisayarcılardan" ne beklersin ki. Hepsi baştan savma iş yapıyorlar. Gerçekten işin ehli az.

BIOS güncel ise eski bir sürüme tekrar yüklemeyi dene. Eski bir BIOS ile çalışıp çalışmadığına bak.

ZerveoN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Arda Trn
"Bilgisayarcılardan" ne beklersin ki. Hepsi baştan savma iş yapıyorlar. Gerçekten işin ehli az.

BIOS güncel ise eski bir sürüme tekrar yüklemeyi dene. Eski bir BIOS ile çalışıp çalışmadığına bak.
ecsnin sitesinde sadece 1 bios sürümü var o da şu an bende yüklü olan başka sürüm yok

ben meraktan işlemci soketlerine baktım da sanki hafifinden bişiler var gibi iftardan sonra fotoğraf atarım

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,238
İsim
C Ş

Burdaki Windows 10 için sürücüleri yükler misin? Yüklü olsa bile tekrar yükle.

ZerveoN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Arda Trn

Burdaki Windows 10 için sürücüleri yükler misin? Yüklü olsa bile tekrar yükle.
hocam bu h81h3-m3 benim h81h3-m4 sizin attığınız linkteki driverleri mi kurayım yoksa m4 olanı mı

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,238
İsim
C Ş
hocam bu h81h3-m3 benim h81h3-m4 sizin attığınız linkteki driverleri mi kurayım yoksa m4 olanı mı
M3 attım ben de. Yanlış atmışım o zaman.

ZerveoN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Arda Trn
M3 attım ben de. Yanlış atmışım o zaman.

hepsini indirip kurdum zaten vardı ama yine de kuruldu yeniden de başlattım şimdi napmalıyım

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Furkan Bozok
Uzun zamandır 1. slotda 4 GB 1600MHz Elixir DDR3 RAM kullanıyorum yanına 8 GB RAM almak istedim ve meraktan elimde olan 4 GB'lik RAM'i diğer slota taktığım zaman çalışmadığını fark ettim sistem kendine reset atıyor fakat ekran gelmiyor 1. slotta öyle bir sorun yok BIOS güncel nasıl çözebilirim tamirciye gitsem ne kadar alır.
Anakartım: ECS H81H3-M4
İşlemci: i3 4130.
Elimde olan RAM: Elixir 1600MHz DDR3 4 GB.
Yolda olan RAM: FLGG45F-D8KIB HXE (KM-LD3-1600-8GS 1.5V) 8 GB 1600MHz kingmax DDR3
Hocam işlemci soket pinlerini kontrol edin aynı sorunu yaşadım pin yamuk olduğu için çalışmıyordu.

Top Bottom