Neler Yeni

2 yıllık bölüm tavsiyesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mert gumus
Herkese iyi günler dilerim.
SÖZ=14.384
Y-TYT=336,621 puan (506,236)sıralama yaptım.
Hepimizin bildiği gibi sözel bölümlerin ataması sıkıntılı ve zor.
O yüzden 2 yıllık bölüm seçmek istiyorum.
Sizce tyt puanıma ve sıralamama göre hangi bölümler mantıklı olur?
Şimdiden verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederim

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mert gumus
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle belirtmek istiyorum,iki yıllık bölümden mezun olduktan sonra atanma olasılığın çok düşük . Yine 2 yıllık bölümlerin ardından özel sektörde iş bulma olasılığın samanlıkta sarı iğne bulmak kadar.
Yine de öğretmenliğin atamasına göre iyi değil midir sizce?

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,322
İsim
BenRoboTdeğilİm
bir daha hazırlan veya ilahiyat öğretmenlik felan

eneskaya6

80+ Silver
kabin memurluğu mu diye bi bölüm olmalı ucak ile ilgiliydi. cok sağlam parası var 1-2 sene tecrübeli arkadaşlarım var biri 50k diğeri dil ve tecrübe yaptı yeni zamla 100k alıyor

Pukiina

80+ Bronze
SÖZ=14.384
Şöyle diyim belirtilenlerin aksine 2 yıllık olup ataması rahat olan bölümler de var. Kendi arkadaşlarımdan bizzat biliyorum. 2 yıllık tıbbi dökümasyon ve sekreterlik okudu kpss den yüksek 80 90 gibi bir puan bile almadı atandı. Yaşadığı şehirde devlet hastanesinde doktorun yanında sekreter şimdi.
Şu bölümler sıkıntılı Acil Tıp Teknisyenliği, Fizyoterapi Radyoloji Anestezi bunların atama sıkıntısı var.
Atama sıkıntısı olmayan Tıbbi Dökümasyon ve Sekreterlik bir de Diş Protez miydi Diş ile alakalı bir bölüm. Onun dışında kesinlikle öğretmenlik önermem bulunduğumuz coğrafyayı görüyorsun her sene tonlarca mezun ve tonlarca atama bekleyen insan var. Ben bir sene daha denerim daha iyisini yaparım diyorsan da o ayrı konu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Zenon
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şöyle diyim belirtilenlerin aksine 2 yıllık olup ataması rahat olan bölümler de var. Kendi arkadaşlarımdan bizzat biliyorum. 2 yıllık tıbbi dökümasyon ve sekreterlik okudu kpss den yüksek 80 90 gibi bir puan bile almadı atandı. Yaşadığı şehirde devlet hastanesinde doktorun yanında sekreter şimdi.
Şu bölümler sıkıntılı Acil Tıp Teknisyenliği, Fizyoterapi Radyoloji Anestezi bunların atama sıkıntısı var.
Atama sıkıntısı olmayan Tıbbi Dökümasyon ve Sekreterlik bir de Diş Protez miydi Diş ile alakalı bir bölüm. Onun dışında kesinlikle öğretmenlik önermem bulunduğumuz coğrafyayı görüyorsun her sene tonlarca mezun ve tonlarca atama bekleyen insan var. Ben bir sene daha denerim daha iyisini yaparım diyorsan da o ayrı konu.
Aynennn Aynennn

Starlex

80+ Silver
SÖZ=14.384
2 yıllık okuyacaksan bence okuma asker ol veya hayata atılıp iş bul daha mantıklı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,686
Üyeler
156,653
Son üye
luther16
Top Bottom