Neler Yeni

20-26 Bin TL Arası Sistem Önerileri

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyun, Kişisel Bakım
Instagram
https://www.instagram.com/abdulkadir_1998
Twitter
AbdulKadir_1998
Bütçe
27000
Merhaba iyi akşamlar dilerim, ben yakın zamanda (1 ay içinde) kendime orta-üst segment bir sistem almak istiyorum. Bu konuda forumda bir çok sistem paylaşımı bir çok site tavsiyesi mevcut fakat kafamda oturmayan bazı konular mevcut. Hem bu konulardan bahsetmek hem de sistem önerilerinizi almak istiyorum. Öncelikle ekran kartı kısmında nvidia kullanmak istiyorum çünkü amd deneyimlemedim bir çok söylenti, eleştiri ve şikayet mevcut (nvidia içinde geçerli) fakat güncel olarak sanırsam nvidia ekran kartları teknoloji ve güncellik açısından daha çok tutuluyor bu yüzden ekran kartı tercihim nvidia olmalı. İşlemci konusun da Amd kullanabilirim, sanırsam bu bütçede en iyi kullanılan amd işlemcisi 5600 intel tarafında ise yakın olarak i5 12400f. Benim istediğim sistem günlük kullanım ve arada oyun için kullanabileceğim, zamanla birlikte yükseltebileceğim bir sistem olmasını istiyorum. 2k da kullanmak gibi bir amacım yok 1080 yeterli olacaktır bana. Diğer konu malzeme kalitesi, mümkün mertebe fiyatına göre kaliteli parça kullanmak istiyorum. Bir tane sistem gördüm onun linkini bırakıyorum açıkcası çok fazla bilgim olmadığı için anlayamadım ama fiyatına göre makul gördüm https://pckolik.com/urun/ghost-v4-oyun-bilgisayari-geforce-rtx-4060ti/ bana hem sistem önerisi hemde çokça kullanılan sistemler hakkında yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkür ediyorum. Önerilerinizi ve bilgilerinizi paylaşmanızı bekliyorum.

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
712
İsim
Fatih Ayhan
Zamanla yükseltmek gibi bir amacınız var ise sistemi AM5 tabanlı kurmanızı tavsiye ederim. Güncelleme açısından oldukça uzun bir ömrü olacaktır. Öte yandan sistem fiyatlarını çok takip etmediğim için şu an f/p bir sistem önerisinde bulunamayacağım. Net bir bütçe belirtebilirseniz ona göre arkadaşlar önerecektir. Yükseltme konusunda kastınız işlemci ve ekran kartı ise dediğim gibi AM5 tabanlı bir sistem olsun ki uzun vadede yükseltmeye açık olsun. Ekran kartı konusunda nvidia teknoloji açısından evet daha önde fakat güncellikten kastınızı pek anlayamadım. Nihayetinde iki markanın da kartları güncel ve saf güçte performansları çok yakın.

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Twitter
AbdulKadir_1998
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1697042833658.png

Şöyle bir şey düşündüm fiyat aralığı 20-27 bin TL arası normalde 30 35 derdim ama ilk defa masaüstü kuracağım o yüzden yan ürünlerini de almam lazım. Bu arada teşekkür ediyorum yorumunuz için.

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
712
İsim
Fatih Ayhan
Alıntıyı görüntüle
Şöyle bir şey düşündüm fiyat aralığı 20-27 bin TL arası normalde 30 35 derdim ama ilk defa masaüstü kuracağım o yüzden yan ürünlerini de almam lazım. Bu arada teşekkür ediyorum yorumunuz için.
Merhaba, cevapla yapmadığınız için bildirim gelmedi. Dolayısıyla geç cevap yazıyorum. Sistem bence pahalı gibi duruyor. Bu özelliklerde bir sistemi 20 ya da maksimum 23 bin TL'ye toplayabiliriz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biraz bakındım ve şu tarz bir sistem buldum. 27K'ya kadar çıkabiliyor ama yine de alabileceğiniz en uygun bilgisayarı arıyorsanız bu tarz bir şey olabilir ama bütçenizi tamamen kullanıp 4060 TI'lı sistemlere de bakabiliriz.

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Twitter
AbdulKadir_1998
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba, cevapla yapmadığınız için bildirim gelmedi. Dolayısıyla geç cevap yazıyorum. Sistem bence pahalı gibi duruyor. Bu özelliklerde bir sistemi 20 ya da maksimum 23 bin TL'ye toplayabiliriz.

Biraz bakındım ve şu tarz bir sistem buldum. 27K'ya kadar çıkabiliyor ama yine de alabileceğiniz en uygun bilgisayarı arıyorsanız bu tarz bir şey olabilir ama bütçenizi tamamen kullanıp 4060 TI'lı sistemlere de bakabiliriz.
Teşekkür ederim zaten kafamı karıştıran ekran kartı kısmı oluyor genelde amd 5600 ve 3060 lı sistemler güzel göküzüyor fakat ben bir müddet parça değiştirmek istemiyorum masaüstünü iyice öğrenmek için, zaten ben gidip çok aşırı böyle popüler oyunlar oynamayacağım evimde dursun ama beni de en az 2 yıl idare etsin zamanı geldiğinde çok fazla parça değiştirmeden modifikasyon yapayım mantığıyla toplamak istiyorum. Amd ekran kartları hakkında bilgi sahini olmadığım için yazı tura atmak istemiyorum ama nvidianın 4000 serisi de vram ve 128 bit olması nedeniyle çokca eleştiriye tutulmuş gözüküyor. Seçimimi ekran kartında garantiye almam lazım forumda okuyorum bir çok kişi eleştirmiş bir çok kişide beğenmiş eğer bütçem olursa 4070 kafamda var en azından acaba demek istemiyorum tekrardan yardımlarınız için teşekkür ediyorum en azından işlemci konusunda amdnin 7500f serisini kullanacağımı kesinleştirdim

Ekran kartı 16gb bakabilirsin buna da
Anakartı araştırdığım üzere güncel ddr5 almak istiyorum öyle tavsiye ediliyor birde 5600 cazibesine çok kapılmak istemiyorum güncel bir işlemci ve anakart düşünüyorum sanırsam daha mantıklı olacak ama yine de kararımı henüz veremedim değerli yorumunuz için teşekkür ederim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,698
Üyeler
140,685
Son üye
MoraXx32
Top Bottom