Neler Yeni

200 Mbps olan paket 100 Mbps veriyor

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
Öncelikle merhaba. Türk Telekom 2-3 ay önce apartmana gelip fiber kutusu tarzı bir şey getirdi ve eve de yeni modem ve cam kablo diye bir şey getirmişler. Bende Türk Telekom'un sitesinden 24 Mbps olan internet paketimi 200 Mbps olarak değiştirdim ve şu an da en fazla 100 Mbps hız veriyor. Fiber internet karşılamıyor mu acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.

Spect

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Arda
Öncelikle merhaba. Türk Telekom 2-3 ay önce apartmana gelip fiber kutusu tarzı bir şey getirdi ve eve de yeni modem ve cam kablo diye bir şey getirmişler. Bende Türk Telekom'un sitesinden 24 Mbps olan internet paketimi 200 Mbps olarak değiştirdim ve şu an da en fazla 100 Mbps hız veriyor. Fiber internet karşılamıyor mu acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam altyapinjz desteklemiyo olabilir. 100mbps pakete geçmek daha mantikli olur bu durumda. Bosu bosuna 200mbps parasi ödemeyin.

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Wifi ile telefondan mı ölçüyorsun yoksa pc den kablolu mu ölçüyorsun?

cam kablo fiber kablo oluyor zaten alt yapın kaç destekliyor o önemli

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Eren Süzgeç
Altyapınız 100 mbps destekliyordur veya bilgisayardan kablolu şekilde test yaptıysanız kablonun teknolojisi önemli mesela CAT5 maximum 100 mbps hız aktarabiliyor. Bilgisayardan yaptıysanız (kablolu şekilde) CAT6 kabloyla yapmanızı tavsiye ederim. Yine de olmazsa altyapınız desteklemiyordur.

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Hocam degisen bir şey olmaz. Oynasa oynasa 5 6 mbps oynar yani. 100mbps oynayacak degil ya.
Mesela bu arkadaş laptop yada masaüstü ile kablolu ölçüm yapıyordur ve anakartındaki ethernet kartı 100 mbps i destekliyordur diye onu öğrenmeye çalıştım. Mantıklı mı ?

Spect

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Arda
Hocam ne kadar destekliyor altyapıniz öğrenirseniz daha iyj anlasilir olur.

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Wifi ile telefondan mı ölçüyorsun yoksa pc den kablolu mu ölçüyorsun?
Kablo ile bilgisayardan ölçtüm. Kablo bildiğimiz sanayi tipi internet kablosu uçlarını kestirip soketlerini taktırdım. Kablo muhtelemen 100 den fazla destekler. Alırken de sordum zaten destekler mi diye destekler dediler. Telefondan da denediğimd 90 MBPS'yi geçmiyor download.

Spect

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Arda
Mesela bu arkadaş laptop yada masaüstü ile kablolu ölçüm yapıyordur ve anakartındaki ethernet kartı 100 mbps i destekliyordur diye onu öğrenmeye çalıştım. Mantıklı mı ?
Mantikli tabi hocam. Muhtemelen arkadasın altyapisi 100mbps destekliyo.

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
Hocam ne kadar destekliyor altyapıniz öğrenirseniz daha iyj anlasilir olur.
1720266057881.png

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Kablo ile bilgisayardan ölçtüm. Kablo bildiğimiz sanayi tipi internet kablosu uçlarını kestirip soketlerini taktırdım. Kablo muhtelemen 100 den fazla destekler. Alırken de sordum zaten destekler mi diye destekler dediler. Telefondan da denediğimd 90 MBPS'yi geçmiyor download.
Laptop yada masaüstü varsa hangi anakartın var ?
200 mbps pakette cat6 ile ölçtüğünde 220 ye kadar alman lazım. Keza Wi-Fi ile 5 GHz de ölçümde de aynı sonucu alman lazım

Top Bottom