Neler Yeni

Yardım 200K Civarı Araba Önerisi

GodlyPain

80+ Bronze
Bütçe
200.000
Arkadaşlar hayatım boyunca motor kullandım. Ama artık sadece uzun yol yapıyorum ve motor çok yoruyor. (200KM yol)
Daha rahat olması açısından araba almayı düşünüyorum. Hangi arabalar bana çok masraf çıkarmaz? 200km sorunsuz yol gider?
Öyle güzel görünsün hızlı gitsin derdim yok. Götürsün yeter. Sorun yaratmasın

Harn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
379
İsim
yo
Arkadaşlar hayatım boyunca motor kullandım. Ama artık sadece uzun yol yapıyorum ve motor çok yoruyor. (200KM yol)
Daha rahat olması açısından araba almayı düşünüyorum. Hangi arabalar bana çok masraf çıkarmaz? 200km sorunsuz yol gider?
bu paraya sikintisiz araba biraz zor

GodlyPain

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,462
İsim
uwu
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,258
İsim
Murat Orhan
Mazda lantis veya 1.5f kesinlikle

Uzun yol performansı harika araçlar. Kaporta ve iç aksamları çok dayanıklı. 1.8 ve 1.5 Dohc Motor + VICS(VTEC'in mazda'da kullanılan adı) sistemi var. Kesinlikle üzmez.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,462
İsim
uwu
fiat albea temiz bulursan bunlara yönel albea kolay kolay zorluk çıkarmaz sağlam

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,258
İsim
Murat Orhan
Araçlar hakkında merak ettiğin şeyler varsa sorabilirsin deneyimlediğim araçlardır ikisi de.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak laurel altima da olabilir. Biraz eski fakat yaşına aldanma parça kalitesi ve özellik olarak çoğu arabayı üzer. İç aksamı kolay bulunur CA motor parçası var TRde kaporta aksamı da Cefiro A31 ile aynı olduğu için zorluk yaşatmaz.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,462
İsim
uwu
hocam mersin adana tarafına yakın mısın?
fiat albea temiz bulursan bunlara yönel albea kolay kolay zorluk çıkarmaz sağlam

bizde 1999 vardı geçen yıl 125k ya vermiştik 163bindeydi orjinal elektrikli ayna klima fln güzel araba az yakıyor yani kabaca 100km de geçen yıl 80/95 arası değişiyordu otobanda 80/85 TL eski dağ yollarında 100tl yi ufak geçtiği bile oluyordu

GodlyPain

80+ Bronze
Nasıl araba istiyorsun sedan mı hatchback mi
Farketmiyor
hocam mersin adana tarafına yakın mısın?
hayır
Mazda lantis veya 1.5f kesinlikle
Hocam peki bu araçlardan alırsam, ortalama 10 bin km sonra herhangi bir masraf çıkar mı benzin dışında. Arabalardan anlamıyorum yağları ne zaman değişiyor bakımları ne zaman yapılıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,258
İsim
Murat Orhan
Farketmiyor

hayır

Hocam peki bu araçlardan alırsam, ortalama 10 bin km sonra herhangi bir masraf çıkar mı benzin dışında. Arabalardan anlamıyorum yağları ne zaman değişiyor bakımları ne zaman yapılıyor
Eski arabalarda her 10 bin kmde bir yağ filtresi yağ değiştir + hava filtresini 2 bakımda bir değiştir (değiştirmeden önceki bakımda/bakımlarda temizlet) Onun dışında aldığın araba daha önceden kötü ustalarca toplanmamışsa veya çok çok fazla yıpranmamışsa sana hiçbir masraf açmaz. Mazda motorları neredeyse hiç ama hiç yakmıyor. Bende 1.6'sı mevcut 200 liraya 170 km civarı yol yapıyorum. Ayrıca bakımları ve kaporta aksamları da ucuz ve parçacılar bulunuyor eğer çok küçük bir ilçede yaşamıyorsan. Hem performans hem az yakıt hem özellik hem de komfor hepsini barındırıyor.

GodlyPain

80+ Bronze
Eski arabalarda her 10 bin kmde bir yağ filtresi yağ değiştir + hava filtresini 2 bakımda bir değiştir (değiştirmeden önceki bakımda/bakımlarda temizlet) Onun dışında aldığın araba daha önceden kötü ustalarca toplanmamışsa veya çok çok fazla yıpranmamışsa sana hiçbir masraf açmaz. Mazda motorları neredeyse hiç ama hiç yakmıyor. Bende 1.6'sı mevcut 200 liraya 170 km civarı yol yapıyorum. Ayrıca bakımları ve kaporta aksamları da ucuz ve parçacılar bulunuyor eğer çok küçük bir ilçede yaşamıyorsan. Hem performans hem az yakıt hem özellik hem de komfor hepsini barındırıyor.
yağ filtresi ve hava filtresi fiyatları ne durumda, küçük bir ilçede değilim istanbuldayım parça sorunu olacağını sanmıyorum. Motor elimde patlamadıktan sonra küçük küçük 2-3k masraflardan sorun olmaz da

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Ben 250k ya kadar bakıyorum gene bulamıyorum. 250k yıda 2 sene önce 30k etmeyecek araca vermek içimi yakıyor.

Top Bottom