Neler Yeni

200W 5+1 ses sistemine 400W amfi bağlarsak ne olur?

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,716
İsim
emirhan
Herkese merhaba, bende MX2500 5+1 ses sistemi mevcut fakat kendi amfisinden farklı şekilde çalıştırmak istiyorum. 200W amfi yapımı videosunu gördüm fakat yapmışken güçlü yapmak istedim 400W amfi yapıp bağlasam seste bozulma vb. olur mu bozulma olur derseniz 200W olan videodan bakarak yapacağım.

En İyi Cevap
toplam 200w büyük bass ile beraber haftasonu bu videoya bakarak yapmayı düşünüyorum hem parçaları da almış olurum ve güzel bir şekilde çalışır mı?

Hocam güzel bir devre değil bu. Hoparlörden ses gelsin yeter mantığıyla yapılmış bir devre. 200 watt da olmaz. 200 wattı verebilmesi için iyi bir güç beslemesi gerekir. (12 Volt 20 Amper trafo 240 watt yapar.) Mosfetin max gücü 200 watt olabilir bakmadım bilmiyorum.

Ayrıca büyük bass ın doğru çalışabilmesi için crossover denilen 2 yada 3 yollu hoparlör sürücü devresi yapmanız gerekir. Bass tiz mid filtresi diye de geçer. Aşağıdaki videoda olduğu gibi.

Sizin elinizde bulunan Ton kontrolcünün ile filtre aynı işlevde olmadığını da belirtiyim...

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,716
İsim
emirhan
kapalı alanda fulleyemezsiniz hocam zaten hoparlörleriniz çok kaliteli olmadığından bir süre sonra yüksek seste raharsız eder alet gelsin tam olarak ne demek istediğimi anlarsınız
Mesaj otomatik birleştirildi:

yok hocam sizin hoparlörün bass sürücüsü 110w rms veriyor midler ve tizlerde tam değer verilmemiş olmalı 800w rmsyi konser hoparlörlerinde zor veriliyor
aleti alacağım hemen o zaman güzel bir ses alabilirsem miss gibi olur ya

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,674
İsim
göksel yurtcan

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,716
İsim
emirhan

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,716
İsim
emirhan
valla hoparlörün içerisinde olduğu için çekemiyorum hocam
olsun yine de çok güzel duruyor amazon fotoğraflarında alayım gelsin kurarım kapalı alanda niye rahatsız eder kalitesiz hoparlörler

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,674
İsim
göksel yurtcan
olsun yine de çok güzel duruyor amazon fotoğraflarında alayım gelsin kurarım kapalı alanda niye rahatsız eder kalitesiz hoparlörler
distirisyondan dolayı ama ses çok yükselmediği sürece sıkıntı olmaz

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,716
İsim
emirhan

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,674
İsim
göksel yurtcan
distirisyon nedir hocam çok hoparlör ve ses sistemleri ile ilgili bilgim malesef ki yok :/
sesin bozulması olarak açıklanabilir hocam kalitesiz hoparlörlerde daha yüksek olur ama sizin elinideki hoparlörler çok kalitesiz olmamakla beraber yüksek seste distirisyon yaratır ama normal kullanımda sıkıntı olmaz

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,716
İsim
emirhan
sesin bozulması olarak açıklanabilir hocam kalitesiz hoparlörlerde daha yüksek olur ama sizin elinideki hoparlörler çok kalitesiz olmamakla beraber yüksek seste distirisyon yaratır ama normal kullanımda sıkıntı olmaz
Seste kumlanma ya da boğuk çalması gibi bir şey mi oluyor çok kötü düşük bir amfi taktığımda sanırım olmuştu (bilmeden 180w ses sistemine 3W amfi takmışlığım varda :D )

harbi ses sistemim çok mu kötü bana sesi güzel geliyor da pürüzsüz

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,674
İsim
göksel yurtcan
Seste kumlanma ya da boğuk çalması gibi bir şey mi oluyor çok kötü düşük bir amfi taktığımda sanırım olmuştu (bilmeden 180w ses sistemine 3W amfi takmışlığım varda :D )

harbi ses sistemim çok mu kötü bana sesi güzel geliyor da pürüzsüz
kötü değil hocam ama küçük sürücü orta seviye hopalörlerde ses açılınca illa bozulma oluyor ama norma kullanımda orun olmaz

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,716
İsim
emirhan
kötü değil hocam ama küçük sürücü orta seviye hopalörlerde ses açılınca illa bozulma oluyor ama norma kullanımda orun olmaz
önerebileceğin bir hoparlör bass seti tarzı birşeyler var mıdır?

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,674
İsim
göksel yurtcan
önerebileceğin bir hoparlör bass seti tarzı birşeyler var mıdır?
siz kendi hoparlörlerinizden memnunsanız gerek yok hocam zaten şuan fiyatlar çok yüksek bende fullrange(tüm sesleri verebilen hoparlör) diye boseleri aldım ama midrange(orta ses hoparlörü) yanına bass ve tiz almam lazım şuan fiyatlar çok yüksek ki ben sadece sürücü alıyorum kabinsiz şekilde ama illa isterseniz bütçe belirtmeniz lazım

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,716
İsim
emirhan
siz kendi hoparlörlerinizden memnunsanız gerek yok hocam zaten şuan fiyatlar çok yüksek bende fullrange(tüm sesleri verebilen hoparlör) diye boseleri aldım ama midrange(orta ses hoparlörü) yanına bass ve tiz almam lazım şuan fiyatlar çok yüksek ki ben sadece sürücü alıyorum kabinsiz şekilde ama illa isterseniz bütçe belirtmeniz lazım
bütçe yok ki sorun orada .d 1k falan anca bütçem :) elimdekilerle geçineceğim bugün kendi amfisinden bir açtım cengiz kurtoğlunu sanki odamda konser veriyormuş gibi oldu

Top Bottom