Neler Yeni

2024'te Mining Karlı mı ?

TRaykut02

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
AYKUT AYAZ
Merhaba arkadaşlar bu konu mınıng sorum için ben 2 siteden araştırma yaptım bu ay mining yapacağım bu yıl 3 adet RTX 3070 ile başlayıp gelecek yıl bu zamanlar 3 adet daha alıp roplam 6 adet yapacağım anlamanız için açıklıyorum

Hesap yaptığım siteler :WhatToMine güç tüketimi ve mhs için.

Ethereum hesaplama bu ise kaç TL kazandırıyor bakmak için.

Şimdi arkadaşlar ben bu yıl 3 adet RTX 3070 alacağım için 180 mh/s 390W yapacak sani sitede öyle gösteriyor mining kazanç sitesinde ise.

Rakamları girdikten sonra.

47.849, 90.
TL kazandırıyor yıllık elektrik masrafı ise 6.832, 80 watt hesaplama yerindende baktım doğru.

Yatırdığım tutar ise 36.000. 00 TL kısaca 36k yatırdımda 10k kar yapacağımı söylüyor yıllık elektrik giderlerini ödedikden sonra ve bu kazandığım para ile 3 adet daha alırsam 2. senemde ise toplam 6 adet 3070 olacağı için.

95.699, 80 kazanacağımı söylüyor elektrik giderlerini ödedikten sonra elektrik giderleri ise 13.665, 60 TL 1.yıl sadece 10k kar yapmışken 2.yıl ise 3 ekran kartı ekleme yaptıktan sonra tekrar ekleme yapmak için 36k harcadım 1 yıl önceki 36k harcadımı eklemiyorum zaten 10k kar yapmışım o bitti toplamda 2.yılda 6 ekran kartı oldu ve 2.yıl ekleme yapmak için 36k harcama yapmış oldum 2.yıl sonunda 3.yıla girerken 59k karım oluyor bu doğru mu?
Ve benim için su an mining kar veriyor gibi 10.sınıfa gidiyorum ve su an mınıng yapılır mi kararsız kaldım hesaplamalarıma göre karlı oluyor 1.yıl pek karı yok ama 2.yıl 3 ekran kartı daha ekleyince 59k gibi benim için büyük bir miktar kar oluyor.

2.sorum ise 2024 benim gibi lise öğrencileri için mining karlımı.

Sunuda belirtmek istiyorum 2.yıl 3 ekran kartı ekledikten sonra 59k kar oluyor sitede öyle gösteriyor elektrik masraflarını ödedikten sonraki karım 59k

2.yıl sonunda 96k kazanıyorum eğer site doğru veri veriyorsa 3 ekran kartı aldığım için 36k çıkartıyorum ve 59k veya 60k kar almıs oluyorum bu doğrumu elektrik masrafları ödendikten sonra

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,986
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Kârsız artık uğraştığına değecek bir durum değil maalesef.

TRaykut02

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
AYKUT AYAZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kârsız artık uğraştığına değecek bir durum değil maalesef.
ya abicim benim sorum su sen okumadan cvp lamıssın bile ilk yıl 10k kar yapacağım eğer site doğru söylüyorsa 2.yıl ise 3 adet ekran kartı daha ekleyip toplam 6 ekran kartı olduktan sonra 2.yıl sonunda elektrik giderleri ödedikten sonra 59k kalıyor yani doğrumu eth için site öyle diyor

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,986
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
ya abicim benim sorum su sen okumadan cvp lamıssın bile ilk yıl 10k kar yapacağım eğer site doğru söylüyorsa 2.yıl ise 3 adet ekran kartı daha ekleyip toplam 6 ekran kartı olduktan sonra 2.yıl sonunda elektrik giderleri ödedikten sonra 59k kalıyor yani doğrumu eth için site öyle diyor
Değil işte öyle düz mantıkla kâr zarar hesabı yapılmıyor bunlarda. 2 yıl sonra coinin kaç para olacağını nereden biliyorsun? Kârlı olsa eskisi gibi herkes yapardı işte.

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
478
İsim
Kadir Efe Ulusoy
videolar var detaylı izle anla bunu mining devri kapandı

TRaykut02

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
AYKUT AYAZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Değil işte öyle düz mantıkla kâr zarar hesabı yapılmıyor bunlarda. 2 yıl sonra coinin kaç para olacağını nereden biliyorsun? Kârlı olsa eskisi gibi herkes yapardı işte.
saten karlı değil diyorum ama azda olsa yıl sonu 10k alacağım ilk yıl ekleme yaptıkdan sonra 2. veya 3.yıl kar alacağım iyi bi miktar sizin için üşük benim için iyi miktar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
937,809
Üyeler
147,423
Son üye
Relaxed
Top Bottom