Neler Yeni

.

Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
Umut Özkan
Merhaba,
Raspberry Pi 4 almak istiyorum ve bir kaç sprum var.
Öncelikle 8gb ram'li modelini almak istiyorum ve 32gb sd kart ile kullanacağım.

*Windows işi nasıl olur Raspberry vb. için windowsun herhangi bir ayrı sürümü varmı (32gb sd kartımla rahatça kullanabileyim.)

*Raspberry pi 4 800 TL civarlarında buldum. Bundna daha iyisi var mıdır başka marka?

*Raspberry nasıl bir bilgisayardır Windows kurduktan sonra normal bir bilgisayar gibi çalışır mı mesela minecraft 30 fps de (düşüğün iyisi gibi) ayarlarda çalışır mı canlı derslere girebilir miyim?

Detatlı bilgisi olan birinin cevabını bekliyorum.
Yardım ederseniz sevinirim.
Ben kullanıyorum Windows olarak. İngilizceniz varsa size kaynak veririm izleyip yaparsınız çok kolay bir işlem ama bende 4GB'lık modeli var ve pek mükemmel çalıştığını söyleyemem. Hele ki açılırken çok uzun sürüyor. Bir de yapacağınız herhangi bir yanlış işlemde SD Kartınızı kullanılmaz hale getirebiliyorsunuz. Yani en az 2 tane kart alın alırken. İlk kullanırken hatalı şeyler yapabilirsiniz. Canlı derslere girer sıkıntısız. Tüm windows uygulamalarını da açabiliyor sıkıntısı yok. Minecraft denemedim açıkçası. Muazzam bir performans beklemeyin ama günü çıkarır diyebilirim.

Kaanps4player

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,964
İsim
Kaan
Ben kullanıyorum Windows olarak. İngilizceniz varsa size kaynak veririm izleyip yaparsınız çok kolay bir işlem ama bende 4GB'lık modeli var ve pek mükemmel çalıştığını söyleyemem. Hele ki açılırken çok uzun sürüyor. Bir de yapacağınız herhangi bir yanlış işlemde SD Kartınızı kullanılmaz hale getirebiliyorsunuz. Yani en az 2 tane kart alın alırken. İlk kullanırken hatalı şeyler yapabilirsiniz. Canlı derslere girer sıkıntısız. Tüm windows uygulamalarını da açabiliyor sıkıntısı yok. Minecraft denemedim açıkçası. Muazzam bir performans beklemeyin ama günü çıkarır diyebilirim.
Keşke bi 2 hafta önce görseydiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Emin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevabın için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

prmdmnn

80+ Bronze
Windows 10 için hala bütün sürücüler çıkmazken kullanılmaz. Bir de SD kartın çok hızlı olmalı.

Top Bottom