Neler Yeni

240hz Monitör önerisi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Ahmet Furkan Özçelik
Sadece ips panel olduğundan ötürü +1000tl fark vermeye gerek var mı emin değilim. Va panelde benim için yeterli olur gibi düşünüyorum.
O zaman sen bilirsin ben va kullanıyorum ve bence evet değer 1000 tl nvidia dan amd den falan renk tonlarını her geçtiğim ekran kartında ayarlıyorum ya parlak oluyo ya soluk oluyo renkler bir türlü adam gibi canlı canlı olamıyo nvidiadan falan tutturursam anca bence ips al derim ama karar senin tabi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Ahmet Furkan Özçelik
Bir iki yerde ghostingli diye duydum ama başka bilgim yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama ucuzsa vardır illeti lafına genelde güveniyorum (bizim da-g9 sistem ayrı tabi o bal gibi maşallah 😄)

Luxier

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Mehmet K
Arkadaşın yukarıda attığı IPS panel olan AOC'u alın geçin,son indirimleri çünkü bir daha bu fiyata bulamazsınız.Üzmez.

serlawen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ali Kaya
Bir iki yerde ghostingli diye duydum ama başka bilgim yok

Ama ucuzsa vardır illeti lafına genelde güveniyorum (bizim da-g9 sistem ayrı tabi o bal gibi maşallah 😄)
Evet, memnunum sistemimden çok fazla ısınmıyorda ileride birde sıvı soğutma alırım uzun yıllar götürür bizi. Ramleride 32 çıkarttım aldığım gibi

slmslmslm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
slm
Ne tür oyunlar oynadığına bağlı olarak değişir eğer Valo CS gibi FPS oyunları oynuyorsan 240Hz tercih etmelisin. Eğer Hikayeli oyunlar oynuyorsan 2K tercih etmelisin. Bence 165Hz gayet yeterli 240Hz olayı biraz kişiye kalıyor.

https://www.akakce.com/monitor/en-u...-2ms-0-5ms-um-hx2ee-v23-fiyati,380492626.html 2K QHD IPS olarak buna bakabilirsin

FHD olarak Samsunga bakabilirsin VA panel önermiyorum alacaksan IPS panel olsun VA paneller ghostingli oluyor.

VA panellerde çok ghosting yersin. IPS panellerinde bile ghostingten ötürü tercih edilmeyen bir markadır.

serlawen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ali Kaya
Arkadaşın yukarıda attığı IPS panel olan AOC'u alın geçin,son indirimleri çünkü bir daha bu fiyata bulamazsınız.Üzmez.
Anladım, va panel önermiyorsunuz yani. Arada 1000tl gibi bir fiyat farkı var bunu vermeye değer mi sizce?

Ne tür oyunlar oynadığına bağlı olarak değişir eğer Valo CS gibi FPS oyunları oynuyorsan 240Hz tercih etmelisin. Eğer Hikayeli oyunlar oynuyorsan 2K tercih etmelisin. Bence 165Hz gayet yeterli 240Hz olayı biraz kişiye kalıyor.

https://www.akakce.com/monitor/en-u...-2ms-0-5ms-um-hx2ee-v23-fiyati,380492626.html 2K QHD IPS olarak buna bakabilirsin

FHD olarak Samsunga bakabilirsin VA panel önermiyorum alacaksan IPS panel olsun VA paneller ghostingli oluyor.

VA panellerde çok ghosting yersin. IPS panellerinde bile ghostingten ötürü tercih edilmeyen bir markadır.
Valorant, lol tarzı fps oyunları oynuyorum. Hikayeli oyun oynamayı sevmiyorum. İlk attığım aoc 240hz va panel olan monitörde de ghosting sorunu var mı acaba

Luxier

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Mehmet K
Anladım, va panel önermiyorsunuz yani. Arada 1000tl gibi bir fiyat farkı var bunu vermeye değer mi sizce?
FPS oyunları oynuyorsanız tamamen değer,VA Panelde tam olarak 240hz oynuyormuş gibi olmaz IPS her zaman daha iyidir üstüne üstlük 0.5ms. Her türlü değer hocam.Ve almazsanız 1-2 güne tekrar 8-9 bandına çıkar diye tahmin ediyorum gerçekten iyi fırsat alın geçin hemen.

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Ahmet Furkan Özçelik
Evet, memnunum sistemimden çok fazla ısınmıyorda ileride birde sıvı soğutma alırım uzun yıllar götürür bizi. Ramleride 32 çıkarttım aldığım gibi
Nasıl ısınmıyo benim fan hızı %100 de cyberpunk 2077 de 89 dereceyi görüyo

slmslmslm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
slm
Samsung 240Hz IPS olan monitör 5900 TL zaten onu alabilirsin o zaman şu anlık tek model o. Daha üstüne sırf AOC diye çıkmaya değeceğini pek sanmıyorum.

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
Emin ol rekabetçi oyunlar oynuyorsan va dan ötürü motion blur/ghostingden sağlıklı bir deneyim elde edemezsin eğer malzeme kalitesi ve kol senin için çok sıkıntı değilse 6200 tl ye gamebooster in 280 hz lik monitörü var gamebooster falan ne dersen bence 240 hz bandına en iyi olan xg2431 viewsonic ile aynı panel üstüne 280 hz oc var bence bunlar yerine malzeme kalitesi ve kol senin için büyük bir sıkıntı değilse onu almalısın panel cok üst seviye bir panel yani

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Ahmet Furkan Özçelik
Samsung 240Hz IPS olan monitör 5900 TL zaten onu alabilirsin o zaman şu anlık tek model o. Daha üstüne sırf AOC diye çıkmaya değeceğini pek sanmıyorum.
Samsungun odyseyi çok kronik sorunlu bilmiyom belki benimki va panel diye öyledir ama samsung yerine aoc olsun biraz daha pahalı olsun derim

serlawen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ali Kaya
FPS oyunları oynuyorsanız tamamen değer,VA Panelde tam olarak 240hz oynuyormuş gibi olmaz IPS her zaman daha iyidir üstüne üstlük 0.5ms. Her türlü değer hocam.Ve almazsanız 1-2 güne tekrar 8-9 bandına çıkar diye tahmin ediyorum gerçekten iyi fırsat alın geçin hemen.
Anladım, 240hz ips olan aoc'u bir inceleyeceğim detaylıca.

Nasıl ısınmıyo benim fan hızı %100 de cyberpunk 2077 de 89 dereceyi görüyo
Benim oynadığım oyunlarda çok fazla kullanım olmadığı için ısınmıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
939,410
Üyeler
147,721
Son üye
Forjo
Top Bottom