Neler Yeni

25 bin TL ile"Battle Gold Webtekno"alınır mı?

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,657
İsim
Deniz Efe
2.el bulaşmak istemediğinizi yazmışsınız isterseniz sıfır olarak şimdilik ekran kartını düşük bırakıp ileriye dönük bir sistem kurabilirsiniz eğer ddr5 sistem kurarsanız sadece ekran kartı yükseltmeniz gerekir ama ekran kartı yüksek ddr4 sistem alırsanız ileride hem anakart hem ram hem de işlemci değiştirmek zorunda kalırsınız tercih sizin

İşlemci:

Ekran kartı:

Anakart:

Ram:

SSD:

Kasa ve PSU:

Sıvı soğutucu:

selamsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ali asaf
2.el bulaşmak istemediğinizi yazmışsınız isterseniz sıfır olarak şimdilik ekran kartını düşük bırakıp ileriye dönük bir sistem kurabilirsiniz eğer ddr5 sistem kurarsanız sadece ekran kartı yükseltmeniz gerekir ama ekran kartı yüksek ddr4 sistem alırsanız ileride hem anakart hem ram hem de işlemci değiştirmek zorunda kalırsınız tercih sizin

İşlemci:

Ekran kartı:

Anakart:

Ram:

SSD:

Kasa ve PSU:

Sıvı soğutucu:
Teşekkürler hocam peki direkt hazır sistem almak daha mantıklı olabilir mi ?

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,657
İsim
Deniz Efe
https://www.gaming.gen.tr/urun/2011...8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ şu sisteme i7 13700k eklerseniz bu da mantıklı bi seçenek gibi gözüküyor ama soğutucu gerekir ileriye dönük
Bence ddr4 sistem kurması daha iyi olur ben yukarıda attığım sisteme ekran kartı da ekledim şuan çok mantıklı duruyor hem sıvı soğutucusu da var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkürler hocam peki direkt hazır sistem almak daha mantıklı olabilir mi ?
Render ve valorant için ise hayır ama sürekli olarak hikayeli oyunlara merak saldıysanız diğerlerine bakabilirsiniz
(Benim attığım 60fps veriyorsa hazır sistemler hikayeli oyunlarda 80fps verir ama valorant ta benim attığım 500 600 verirken hazır sistemler 300 350 civarı verir)

(Benim attığım 60fps veriyorsa hazır sistemler hikayeli oyunlarda 80fps verir ama valorant ta benim attığım 500 600 verirken hazır sistemler 300 350 civarı verir)
Ve de edit programlarını çok daha rahat kullanırsınız daha hızlı yaparsınız

selamsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ali asaf
Bence ddr4 sistem kurması daha iyi olur ben yukarıda attığım sisteme ekran kartı da ekledim şuan çok mantıklı duruyor hem sıvı soğutucusu da var

Render ve valorant için ise hayır ama sürekli olarak hikayeli oyunlara merak saldıysanız diğerlerine bakabilirsiniz

Ve de edit programlarını çok daha rahat kullanırsınız daha hızlı yaparsınız
Hocam render için evet önemli ama valorant benim için arkadaşım ile bir saat girdiğim bir oyun genellikle hızlı Sıkılırım oyundan bu nedenle bilgisayardan beklediğim şey %60 70 arası iş %30-40 oyun yani iş yaparken zevk alayım ama bunun yanında girdiğimde hikaye oyunuma rahat ve zevk ile takılayım

Hocam render için evet önemli ama valorant benim için arkadaşım ile bir saat girdiğim bir oyun genellikle hızlı Sıkılırım oyundan bu nedenle bilgisayardan beklediğim şey %60 70 arası iş %30-40 oyun yani iş yaparken zevk alayım ama bunun yanında girdiğimde hikaye oyunuma rahat ve zevk ile takılayım
Fazlasıyla isteğim var ve karmaşık gibi görünüyor bilemiyorum aslında ilk defa masaüstü bir bilgisayara geçeceğim eğer monitör dahil olursa 30 bin TL gibi bir miktar düşünüyorum ve bilmediğim bir piyasa çok kaygı ve stres yaptım elimdeki bütçe ile en iyisini yapmak istiyorum çok karmaşık

Son düzenleme:

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,657
İsim
Deniz Efe
iş için istiyorsan benim atığım daha iyi olur ama zaten rx 6600 de rtx 3060 ile aynı performansı veriyor yani hikayeli oyunları da çok rahat oynarsınız

selamsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ali asaf
iş için istiyorsan benim atığım daha iyi olur ama zaten rx 6600 de rtx 3060 ile aynı performansı veriyor yani hikayeli oyunları da çok rahat oynarsınız
Tamam hocam teşekkür ederim bu attığınız bir kaç siteyi bilmiyorum güvenilirmidir acaba bir bilginiz var mı

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,657
İsim
Deniz Efe
Tamam hocam teşekkür ederim bu attığınız bir kaç siteyi bilmiyorum güvenilirmidir acaba bir bilginiz var mı
Gelbura güvenilir aynı ürünü gelbura sitesinden bende aldım kullanıyorum bir sorunu yok. Teknobiyotiğe gelirsek bu aralar şikayetçi arkadaşlar vardı şuraya bakabilirsiniz

Gelbura güvenilir aynı ürünü gelbura sitesinden bende aldım kullanıyorum bir sorunu yok. Teknobiyotiğe gelirsek bu aralar şikayetçi arkadaşlar vardı şuraya bakabilirsiniz
diğerleri zaten belli başlı güvenilir siteler bir sorun olacağını sanmam

selamsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ali asaf

diğerleri zaten belli başlı güvenilir siteler bir sorun olacağını sanmam
Çok sağolun hocam

Selam arkadaşlar ben biraz daha araştırma yaptım ve ilk defa masaüstüne geçtiğim için en iyisi hazır sistem alayım dedim sinerjiden bu sistem ilgimi çekti biraz özelleştirme yaptım
Ram corasir 32 GB
Ssd corsair 1 tb
Soğutucu corsair h100
Bunları değiştirdim şimdi sistemin linkini atıyorum https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-...vme-m2-ssd-rtx3060ti-oyun-bilgisayari-p-36960

Sizce nasıl ?

Top Bottom