Neler Yeni

25 bin TL ile"Battle Gold Webtekno"alınır mı?

selamsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ali asaf
Bütçe
25000
Selam arkadaşlar ben bilgisayardan çok anlamıyorum bu işten anladığına inandığım bir arkadaşımın yardımıyla ince hesaptan hazır bir sisteme birşeyler ekledik öncelikle bu sistemi kullanım amaçlarımı anlatacağım Ben aşırı fazla oyun oynamıyorum hikaye oyunları örneğin Gta,Red Dead, God of War, gibi oyunlar oynayan bunlardan maksimum 3 saat sonra sıkılan bir kişiyim valorant gibi oyunlarıda arkadaşlarla orta seviye takılmalık oynarım. Asıl kullanım müzik uygulaması, örneğin Studio One, FL Studio gibi uygulamalar kullanacağım. Burada çok kanallı kayıtlar yapacağım ve bunu dışında kamera ile çektiğim ticari çekimlerin video edit, düzenleme vb tüm işlemlerini Adobe gibi birçok edit programından yapacağım. Kullanım yerlerim ağırlık bu şekilde olacak. Buraya bıraktığım link üzerindeki bilgisayar benim işimi görür mü?

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
Pahalı

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,814
İsim
Lokman Doğan
aşırı pahalı

Metaxa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
537
İsim
Aziz
Kesinlikle alınmaz.

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
592
İsim
Eren

selamsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ali asaf
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki fiyat pahalı ama kullanım olarak ne kadar iş görür birde farklı bir şey alsak ne kadar iyi olur bundan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kanka ben çok anlamadığım için pek yorum yapamıyorum ama bu yapmak istediğim herşeyi yapsın ve hani söyledim gelsin fişe takıp devam edeyim istiyorum

Son düzenleme:

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
592
İsim
Eren
Peki fiyat pahalı ama kullanım olarak ne kadar iş görür birde farklı bir şey alsak ne kadar iyi olur bundan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kanka ben çok anlamadığım için pek yorum yapamıyorum ama bu yapmak istediğim herşeyi yapsın ve hani söyledim gelsin fişe takıp devam edeyim istiyorum
şimdi o sistem 16 bin TL olsa iyi derdim ama fiyat/performans a bakar her şey ö yüzden o sistem kötü ve pahalı
direkt takayım kullanayım diyosanız https://www.gaming.gen.tr/urun/2635...8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ şu linke girip ssd kısmına inip
1679837109671.png
şunu seçin
kasa kısmına girip şunu seçin
1679837143941.png

bu şekilde bu kasan size tam uygun olacaktır sadece kargodan geldiğinde tüm sistemlerde olduğu gibi ekran kartınız sizin takmanız gerekiyor o kadar

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,657
İsim
Deniz Efe
şimdi o sistem 16 bin TL olsa iyi derdim ama fiyat/performans a bakar her şey ö yüzden o sistem kötü ve pahalı
direkt takayım kullanayım diyosanız https://www.gaming.gen.tr/urun/2635...8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ şu linke girip ssd kısmına inip Alıntıyı görüntüleşunu seçin
kasa kısmına girip şunu seçin
Alıntıyı görüntüle
bu şekilde bu kasan size tam uygun olacaktır sadece kargodan geldiğinde tüm sistemlerde olduğu gibi ekran kartınız sizin takmanız gerekiyor o kadar
Hocam sanki ekran kartına yüklenmek yerine işlemciye yüklenmek daha mantıklı olur gibi ya arkadaş render alacağı için işlemciyi yükseltmek daha mantıklı olur

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
592
İsim
Eren
Hocam sanki ekran kartına yüklenmek yerine işlemciye yüklenmek daha mantıklı olur gibi ya arkadaş render alacağı için işlemciyi yükseltmek daha mantıklı olur
Mantıklı dediğiniz ama ekran kartını düşürürsek 3060ti a düşecektir ki şuan 3060 ti lı sistemler gereksiz pahalı. Var mı hocam öneriniz falan baktım ben biraz ama bulamadım

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,657
İsim
Deniz Efe
Mantıklı dediğiniz ama ekran kartını düşürürsek 3060ti a düşecektir ki şuan 3060 ti lı sistemler gereksiz pahalı. Var mı hocam öneriniz falan baktım ben biraz ama bulamadım
bir tane ddr5 ryzen 5 7600x'li bir sistem topladım ekran kartı hariç 20000TL'ye Kalan parayla da 2.el'den düzgün bir ekran kartı bulsa onun için çok rahat olur aslında 25bin TL'ye DDR 5 sistem toplamış olur (ekran kartını en kötü 3060 falan alır diye düşünüyorum o da çoğu oyunu oynamasına yeter de artar en azından render alırken ve valorant oynarken performansı yüksek olur ikisi de işlemci istiyor çünkü)

selamsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ali asaf
Hocam hepinize teşekkür ediyorum yardımlarınız için sağolun ikinci el alma konusuna hiç bulaşmak istemiyorum çünkü temel amacım bu aldığım bilgisayarı şuanda en iyi sıfır şekilde alıp zamanla cebim doldukça yeni parçalar almak ama aldığımda ilk bir yıl ekleme yapamam

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
592
İsim
Eren
bir tane ddr5 ryzen 5 7600x'li bir sistem topladım ekran kartı hariç 20000TL'ye Kalan parayla da 2.el'den düzgün bir ekran kartı bulsa onun için çok rahat olur aslında 25bin TL'ye DDR 5 sistem toplamış olur (ekran kartını en kötü 3060 falan alır diye düşünüyorum o da çoğu oyunu oynamasına yeter de artar en azından render alırken ve valorant oynarken performansı yüksek olur ikisi de işlemci istiyor çünkü)
2. eli kabul ediyorsa konunun sahibi kesinlik dediğiniz mantıklı

Top Bottom