Neler Yeni

27.000-30.000 TL Gaming ve mühendislik için laptop önerisi

Berkann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Berkan Akkaya
bencede iyi bi model. Benim de başta attığım buydu. Bununla monster arasında kaldım.

AMDLSS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Mehmet Şahin
Soğutma olarak çok iyi bir model değil maalesef, ayrıca tek kanal 1x16 ram ile geliyor bunu da kesinlikle göz önünde bulundurmak lazım yani 1x16 Ramin fiyatı da aşşağı yukarı 1200-1400 lira arasında almak şart değil tabi ama %10-15 arası bir performans artışı sağlıyor onun harici cidden güzel bir laptop. Konuyu aktif olarak takip ediyorum bu fiyattaki çoğu ürünü araştırdım bende bu fiyatlarda bir ürün arıyorum benim şuana kadar bulabildiğim en mantıklı seçenek Tulpar 20.5 oldu sitesinde world cardlara özel 2000 lira indirim+peşin fiyatına 10 taksit imkanı var.

Berkann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Berkan Akkaya
Birde buradaki acer ın ram tek kanala 1x16. O sorun yaratır mı ?

QRuder

80+ Silver
Soğutma olarak çok iyi bir model değil maalesef, ayrıca tek kanal 1x16 ram ile geliyor bunu da kesinlikle göz önünde bulundurmak lazım yani 1x16 Ramin fiyatı da aşşağı yukarı 1200-1400 lira arasında almak şart değil tabi ama %10-15 arası bir performans artışı sağlıyor onun harici cidden güzel bir laptop. Konuyu aktif olarak takip ediyorum bu fiyattaki çoğu ürünü araştırdım bende bu fiyatlarda bir ürün arıyorum benim şuana kadar bulabildiğim en mantıklı seçenek Tulpar 20.5 oldu sitesinde world cardlara özel 2000 lira indirim+peşin fiyatına 10 taksit imkanı var.
MONSTER dedin ben kaçıyorum hiç tartışmaya girmeyeceğim :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde buradaki acer ın ram tek kanala 1x16. O sorun yaratır mı ?
sorun derken bir sorun olmaz da performans açısından bir tık düşük olur 2*8 gb ye göre, istersen alıp o rami satıp 2 adet 8gb de alabilirsin kendin ama laptop hosuma gitti geri kalan tüm özellikleri ekran kartının da max-performans olması gibi

Berkann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Berkan Akkaya
aynen ben de ikisi arasında kaldım zaten. Tulpar trendyolda baktığım 28k. Sen nerden bakıyorsun 2000 indirim+ 10 taksit olarak ?

AMDLSS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Mehmet Şahin

sorun derken bir sorun olmaz da performans açısından bir tık düşük olur 2*8 gb ye göre, istersen alıp o rami satıp 2 adet 8gb de alabilirsin kendin ama laptop hosuma gitti geri kalan tüm özellikleri ekran kartının da max-performans olması gibi
Keyfin bilir dostum fakat ciddi anlamda bu bütçede baktığımda en iyi seçenek Monster gibi görünüyor benim bütçem 35 bin lira civarında olmasına rağmen hiçbiri tam olarak fiyatını hak etmiyor laptopların.

aynen ben de ikisi arasında kaldım zaten. Tulpar trendyolda baktığım 28k. Sen nerden bakıyorsun 2000 indirim+ 10 taksit olarak ?
Kendi orjinal sitesinde fakat Trendyol daha mantıklı attığınız link üzerinden.

Berkann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Berkan Akkaya

Monsterı neden önermiyosun peki ? Çünkü Acer taksite bölünce fiyatı baya bir artıyor.

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,051
İsim
Bilal Tepe
Sentetik testlerde belki fark çok olabilir fakat internetten 4800 vs 3200 mhz karşılaştırmalarını izlerseniz %3-5 gibi komik farklar olduğunu görürsünüz hatta çoğu oyunda bu fark yok bile ayrıca DDR5 ramlerin inanılmaz pahalı olması da cabası.

i7 12700H normal şartlarda (Cinebench testlerine bakarsak) R7 5800X'i geçiyor hatta ve hatta mobil tarafında 6900HS ile kafa kafaya bazı senaryolarda daha iyi bir işlemci fakat monster tulparın 20.5 varyasyonlarında turbo modu bulunmuyor bu konuya çok dikkat etmelisiniz performansı işlemci olarak inanılmaz etkiliyor.
Şuan ddr5 platformu iyi değil ztn ama ilerde farkı açılır diye dedim

Berkann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Berkan Akkaya
Kasa olarak da bu

tongfang olması lazım değil mi ?

AMDLSS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Mehmet Şahin
Kasa olarak da bu

tongfang olması lazım değil mi ?
Evet bu kasa tongfang kasa ayrıca tekrar tekrar bu bütçede neredeyse tüm cihazlara baktım daha 3 gün önce satışa çıkan Dell G15 dahi saçma bir şekilde Tulpardan daha mantıklı bir ürün bulamadım. Ayrıca müşteri hizmetlerini aradığımda turbo modun olduğunu söylediler alırsam var mı yok mu kesin olarak haberdar ederim.

Berkann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Berkan Akkaya
Evet bu kasa tongfang kasa ayrıca tekrar tekrar bu bütçede neredeyse tüm cihazlara baktım daha 3 gün önce satışa çıkan Dell G15 dahi saçma bir şekilde Tulpardan daha mantıklı bir ürün bulamadım. Ayrıca müşteri hizmetlerini aradığımda turbo modun olduğunu söylediler alırsam var mı yok mu kesin olarak haberdar ederim.
teşekkürler haber verirsen sevinirim. Aslında bir de bu var. DDR5 ramli bu.

brxtt

80+
Dostum bu üç seriden birini almanı öneririm

Berkann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Berkan Akkaya
Dostum bu üç seriden birini almanı öneririm
zaten bu fiyata hemen hemen çoğu aynı özellikte oluyor. Tek büyük fark genelde işlemcide. Bunlar da amd ama sanırım intel alacağım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,808
Üyeler
157,820
Son üye
mertxq
Top Bottom