Neler Yeni

2900 TL MSI RX 5600XT Mech OC Alınır mı?

arkansas

80+ Gold
En İyi Cevap
2
he aynı yola düştük şimdi bak senle ilk olarak ben meck i 2800 TL ye aldım ve dediğin gibi top modellet asus tada pahalı msı dada şimdi ekarn kartı üreticilerine batımızda top 3 asus msı gigabyte diyerek gidiyo gerisine bakmadım sapphire bekli4. dür msı verde destek olsun yaptıklarıişçilik olsun kaliteli fanboyylukla bi alakası yok mesela msı mech yerin gigabyte olsu gigabytde derim yadi mech yerine asus dual olsu dual derim plalit inno3d galax gibi markaların bazı moddelleri zahmettli ve sıkıntılı kötü markalar değiller fakat fp ürün yapıcaz diye gerçekten herşeyden kısmışlar
Konuştukça batıyorsun...

Hawkz

80+ Bronze
he aynı yola düştük şimdi bak senle ilk olarak ben meck i 2800 TL ye aldım ve dediğin gibi top modellet asus tada pahalı msı dada şimdi ekarn kartı üreticilerine batımızda top 3 asus msı gigabyte diyerek gidiyo gerisine bakmadım sapphire bekli4. dür msı verde destek olsun yaptıklarıişçilik olsun kaliteli fanboyylukla bi alakası yok mesela msı mech yerin gigabyte olsu gigabytde derim yadi mech yerine asus dual olsu dual derim plalit inno3d galax gibi markaların bazı moddelleri zahmettli ve sıkıntılı kötü markalar değiller fakat fp ürün yapıcaz diye gerçekten herşeyden kısmışlar
En başta ki attığım yorumda açıkça belirtmişim zaten bu fiyata alınır üstüne bir kuruş verilmez diye. Yarım saattir boş gerilim polemik yaratıyorsun. Selametle.

Macaw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
eray-erden
bu testin kaynağı sen misin peki hepsi aynı devirde farkındaysan msı fan devirlerini yüksek tutar zaten bu konular aşina olan bilir msı persfonmasn üzerine odalkı bir marka düşür rpmde bi zahmet çıksın oralara sapphire sezssizlik odalkı olduğu için adamlar öyle tasarlamış az rpmde bile serin oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuştukça batıyorsun...
se ilk olarak saygılı konu burda sanlada yazmak olmaz karşında 29 yaşında birisi var ve başkasının yaptığı testler umrumda değiller ben kendim yapar test ederim onun arkasında kalırım kardeşim

!Mustafa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,101
İsim
Mustafa Topcu
tabi tabi sen daha hakılısın sapphire hem amd hem geforce kartlar çıkarıyo zaten sapphire dedin marka kaç yıllık ne kadar iyi servis ne durumda bide gel msi ya bak araştırmanı nerde yaptın merak ediyorum doğrusu bu kdara insan msı meh ikötülüyo ya niye kötülüyo demek yerine msı kötü geç başka ne var diyen bir insansın sen ben se bunu tersine gdip msı iyi markadır iki üç adam yada veletin dedinme innıcam dedim gittim mech i aldım ki daha uzuca saphire vardı bi zamnalar benim aldığım dönemde öyle idi yani sen hala ne tartışıyosun onu anlamadım he haklımı olmak istiyosun tamam sen haklısın kardeşim devam et insanları mark hater ı yapmaya :D xd

ee tamam sessizlik odaklı kart hatta çift bioslu perfonmasn ve sesçalışan modu olma üzere 2 modu var benim bahsettim perfonmans modunda bide aynılar yani
Allah askina Sapphire e laf atiyorsun msi a bak bide diyorsun Sapphire sessizliğe oynuyor

Macaw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
eray-erden
En başta ki attığım yorumda açıkça belirtmişim zaten bu fiyata alınır üstüne bir kuruş verilmez diye. Yarım saattir boş gerilim polemik yaratıyorsun. Selametle.
kendi kararın benim karaım o yüzden konuyu aça senin dedinede inanır benim dedimede ben test edilmişi söylüyorum etiketledin kişi bana grafik gösteriyor yani kararına saygı duyuyorum ama etiketledin kişini kesinlikle bir anlama problemi var

Allah askina Sapphire e laf atiyorsun msi a bak bide diyorsun Sapphire sessizliğe oynuyor
işte sapphire sessiz msı perfonmslı diyoruz diyoruz zaten

@Abdullah Hacıgül bide abdullah a soralım bakalım konuyu açan kişi RX 5600 XT Mech alınır mı demiş. Senin kararın sence nedir benim fikrim seni gibi sayısın ekran kartını kendim test ettim ve Mech in Sapphire den daha perfomansılı ve neredeyse aynı sıcaklık değerlerini aldım

Son düzenleme:

arkansas

80+ Gold
En İyi Cevap
2
bu testin kaynağı sen misin peki hepsi aynı devirde farkındaysan msı fan devirlerini yüksek tutar zaten bu konular aşina olan bilir msı persfonmasn üzerine odalkı bir marka düşür rpmde bi zahmet çıksın oralara sapphire sezssizlik odalkı olduğu için adamlar öyle tasarlamış az rpmde bile serin oluyor

se ilk olarak saygılı konu burda sanlada yazmak olmaz karşında 29 yaşında birisi var ve başkasının yaptığı testler umrumda değiller ben kendim yapar test ederim onun arkasında kalırım kardeşim
29 yaşındasın ama Türkçeye ilkokul çocuğu kadar bile hakim değilsin, ne dediğin anlaşılmıyor bile.

"başkasının yaptığı testler umrumda değiller ben kendim yapar test ederim onun arkasında kalırım kardeşim"
Bu kafa çok yanlış bir kafa. Ben en büyük teknoloji kanallarından birinin yaptığı teste mi inanayım, "Macaw" adlı birinin yaptığını iddia ettiği teste mi? Pulse modeli aynı fan devrinde Mech modelinden daha soğuk çalışıyor ve daha performanslı. Mech modeli stok olarak 2200 RPM fan devrine sahip, Sapphire Pulse 950 RPM fan devrine sahipken. Sapphire Pulse stok olarak en sessiz çalışan RX 5600 XT modeli, Mech modeli en gürültülü çalışan iken. Mech modelini Pulse modeli yerine savunuyorsanız ortada bir sorun var demektir.

atomtost9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
yunus
Hocam bence almayın ben onun 5700xt halini aldım ve gerçekten 100 dereceleri gta da gördüm. Hemen iade ettim o model (mech serisi)duyduğuma göre kronik sorunlu,fabrika çıkışı ile termal pedleri yarım ya da yetersiz.Ama mech gp ise alabilirsiniz.

Macaw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
eray-erden
29 yaşındasın ama Türkçeye ilkokul çocuğu kadar bile hakim değilsin, ne dediğin anlaşılmıyor bile.

"başkasının yaptığı testler umrumda değiller ben kendim yapar test ederim onun arkasında kalırım kardeşim"
Bu kafa çok yanlış bir kafa. Ben en büyük teknoloji kanallarından birinin yaptığı teste mi inanayım, "Macaw" adlı birinin yaptığını iddia ettiği teste mi? Pulse modeli aynı fan devrinde Mech modelinden daha soğuk çalışıyor ve daha performanslı. Mech modeli stok olarak 2200 RPM fan devrine sahip, Sapphire Pulse 950 RPM fan devrine sahipken. Sapphire Pulse stok olarak en sessiz çalışan RX 5600 XT modeli, Mech modeli en gürültülü çalışan iken. Mech modelini Pulse modeli yerine savunuyorsanız ortada bir sorun var demektir.
sen türkçeyi klaveyede öğrenildini sanıyosun galiba şuanda laptopta oldumun klvyede tuşlar karışabilir senin böyle bi düşüncede olmadını bildiğimden bunu sorgulamıcam da bu konuda sorulan soru rpm fan hızı değil msı Mech ısnır mı nasıldır ben diyorum ki ısınmaz ve iyi dir bide hangi büyük teknoloji kanalı yapmış bi kaynak atta bi bakıyım

Hocam bence almayın ben onun 5700xt halini aldım ve gerçekten 100 dereceleri gta da gördüm. Hemen iade ettim o model (mech serisi)duyduğuma göre kronik sorunlu,fabrika çıkışı ile termal pedleri yarım ya da yetersiz.Ama mech gp ise alabilirsiniz.
hocam 5700xt dedin kart geforce tarafında 2070 S yada 2070 ile yarışan kart o kart zaten ısınır birinde 5600xt gpu su var birinde 5700 xt gpusu var

ve yine söylüyorum sana saygılı olursan seni ciddiye alırım

arkansas

80+ Gold
En İyi Cevap
2
sen türkçeyi klaveyede öğrenildini sanıyosun galiba şuanda laptopta oldumun klvyede tuşlar karışabilir senin böyle bi düşüncede olmadını bildiğimden bunu sorgulamıcam da bu konuda sorulan soru rpm fan hızı değil msı Mech ısnır mı nasıldır ben diyorum ki ısınmaz ve iyi dir bide hangi büyük teknoloji kanalı yapmış bi kaynak atta bi bakıyım
Ben de diyorum ki o fiyata çok daha iyi modeller var, alınmaz. Mech modeli en kötü RX 5600 XT'lerden.

Macaw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
eray-erden
1609105908833.png
ilk attğı ss le şuna bi bak derim sapphire 950rpm de çalışanbir kart ve sen ona nerde 1.5x daha hızlı çalıştırısan 59 derece olur manuel ayarlamada msı da olur 30dkyük testi bu bide bukartı alan adam warzoneda 1 2 belki 4 saat oyun oynıcak

Ben de diyorum ki o fiyata çok daha iyi modeller var, alınmaz. Mech modeli en kötü RX 5600 XT'lerden.
çok daha iyi fiyata demişssin e ben indirim kovaladım n11 de buld bide kupon çaktım 2800 TL'ye aldım sapphire ben bu kartı aldımda 3200 TL civarlarındaydı

neyse sen bildini bil ben bildimi biliyim ama ben nacizane fikrim denemeden yargılama konu yoksa uzayıp gidicek

Son düzenleme:

arkansas

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Alıntıyı görüntüleilk attğı ss le şuna bi bak derim sapphire 950rpm de çalışanbir kart ve sen ona nerde 1.5x daha hızlı çalıştırısan 59 derece olur manuel ayarlamada msı da olur 30dkyük testi bu bide bukartı alan adam warzoneda 1 2 belki 4 saat oyun oynıcak

çok daha iyi fiyata demişssin e ben indirim kovaladım n11 de buld bide kupon çaktım 2800 TL'ye aldım sapphire ben bu kartı aldımda 3200 TL civarlarındaydı
İndirimde 2600-2700 TL'ye iniyor Sapphire Pulse modeli.
Hocam boşa uğraştığımı düşünmeye başladım, bu kart 950 RPM'de 71 derece çalışıyor. Mech modeli 2200 RPM'de 68 derece. Mech modeli 46 desibel iken Pulse modeli 35 desibel, biri en iyisi biri en kötüsü. İkisi de 1600 RPM iken Sapphire Pulse 14 derece daha soğuk çalışıyor, 14 derece... Sapphire Pulse daha iyi bir model Mech modelinden. Performans anlamında da, fiyatına göre sundukları anlamında da, sıcaklıklar anlamında da. Az önce "işte sapphire sessiz msı perfonmslı diyoruz diyoruz zaten" yazmışsınız ama Sapphire Pulse daha performanslı.

Macaw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
eray-erden
İndirimde 2600-2700 TL'ye iniyor Sapphire Pulse modeli.
Hocam boşa uğraştığımı düşünmeye başladım, bu kart 950 RPM'de 71 derece çalışıyor. Mech modeli 2200 RPM'de 68 derece. Mech modeli 46 desibel iken Pulse modeli 35 desibel, biri en iyisi biri en kötüsü. İkisi de 1600 RPM iken Sapphire Pulse 14 derece daha soğuk çalışıyor, 14 derece... Sapphire Pulse daha iyi bir model Mech modelinden. Performans anlamında da, fiyatına göre sundukları anlamında da, sıcaklıklar anlamında da. Az önce "işte sapphire sessiz msı perfonmslı diyoruz diyoruz zaten" yazmışsınız ama Sapphire Pulse daha performanslı.
ee tamam o seviye inerse alır konuyu açan kişi şuanda akaçeden epey baktım kadarı ile 2800 TL mech sapphire de 3200 TL indirim için stok olması lazım stoklarda tahmi olarak 2 ila 4 arasında gelicek yani beklerse doru alına bilir ne kadar ucuz o kadar iliyi bu markalar için adam şuanda almak isterse 2889 TL rx 5600 xt alıyosun al ss atıyım
1609107264639.png
sapphire perfonmas olarak iyi demişi zaten iyi olur kasanabellek hızlar aynı değil sapphire fanboylarını anlamış değilim asus fanboy olan dostlarım da var ama diğer markları ez miyo yada alınmaz boşa para hacama yeridir diye forumlarda yazmıyo

Beter Ali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,424
İsim
Mert Can Kopal
nerde ısıynıyo acaba izmirdeyim kasamda gametech gibi leş bir marka ve daha 73 derece oldunu görmedim kartın hem 72 derece sabit kalıyo

kasada 4 fan var 3 önde 1 arkada abi nasıl ısınıyo ne kullanıyosunuzda bu kartı ısıtmayı başarıyosunuz anlayamadım :p
modeli evo falan mı yenilendi çünkü bunlar

Top Bottom