Neler Yeni

Çözüldü✓ 2K IPS PANEL MONİTÖR ÖNERİSİ

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Kaliteli olsun istiyorsan bu oldukça iyi
MSI 27" G274QPF E2 Gaming Monitör, Flat, WQHD, 16:9 Rapid IPS 180Hz 1ms Adaptive-sync Pivot https://amzn.eu/d/0fwKzxf

Fiyatı azcık düşük olsun ama iyi de olsun istiyorsan bu
Viewsonic VX2780J-2K 27” 2K 170Hz IPS Gaming Monitör https://amzn.eu/d/9svwmwe

Ama benim önerim msi kesinlikle fiyatına göre en iyilerinden iki monitörü de amazon satıyormuş ordan attım linkleri bir sıkıntı çıkarsa kolay çözülsün diye ordan satın alın derim çok da fiyat farkı yok diğer sitelerle karşılaştığında
Hocam MSI monitörlerde QD olayı tam olarak nedir illaki olması gerekli mi

Son düzenleme:

Ll3G1OnN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Yağız Arslan Baytekin
Pivot harici bir fark görünmüyor
İki model de 2k ıps hdr400
Aradaki 1700tl yi vermeye değer mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok pardon her iki monitör de pivot destekliymiş ayağını ince görünce yanlış anlamışım
Kesinlikle değer çünkü msi olan Rapid ips yani 4 kat daha hızlı normal ips monitörlere nazaran ve msi adaptive sync destekliyor yanı nvida veya amd bir varsa farketmez iki ekran kartı markasınıda destekliyor ekran yirtilmasında renk oynamasında sorun cikartmiyacak yani birde ms monitör WQHD daha geniş bir ekran oranına sahip ve üstünde pivot 1700 tllik farka değer tek başına rapid ips bile yeterli olur açıkçası bu farka satın alınması için

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Tayfun Balım
Kesinlikle değer çünkü msi olan Rapid ips yani 4 kat daha hızlı normal ips monitörlere nazaran ve msi adaptive sync destekliyor yanı nvida veya amd bir varsa farketmez iki ekran kartı markasınıda destekliyor ekran yirtilmasında renk oynamasında sorun cikartmiyacak yani birde ms monitör WQHD daha geniş bir ekran oranına sahip ve üstünde pivot 1700 tllik farka değer tek başına rapid ips bile yeterli olur açıkçası bu farka satın alınması için
Teşekkür ederim hocam 4070 7500f 32 GB 6000 mhz cl30 ramlerle kullanılacak.
Msi dışında alternatif de gelmediğine göre
Rapid ıps olanı alalım. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Ll3G1OnN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Yağız Arslan Baytekin
Yok hocam quantum dot
Kısaca ekranı daha gerçekçi canlı parlak ve kaliteli renk oranını veren bir özellik bu monitörde varmi bilmiyorum ama dikkat etmedim o konuya

Teşekkür ederim hocam 4070 7500f 32 GB 6000 mhz cl30 ramlerle kullanılacak.
Msi dışında alternatif de gelmediğine göre
Rapid ıps olanı alalım. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Ben teşekkür ederim yardım edebildiysem

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Tayfun Balım
Kısaca ekranı daha gerçekçi canlı parlak ve kaliteli renk oranını veren bir özellik bu monitörde varmi bilmiyorum ama dikkat etmedim o konuya

Ben teşekkür ederim yardım edebildiysem
Oldunuz hocam çok sağolun
Son olarak eğer bilginiz varsa bu hdr ibaresinin yanındaki sayılar neyi ifade ediyor?
Hdr Hdr10 hdr400 gibi

Ll3G1OnN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Yağız Arslan Baytekin
Oldunuz hocam çok sağolun
Son olarak eğer bilginiz varsa bu hdr ibaresinin yanındaki sayılar neyi ifade ediyor?
Hdr Hdr10 hdr400 gibi
Renklerin doygunluklarini derinliklerine kalitesini gösteriyor hdr terimi hdr 400 giriş segmenti bir sertifika monitör en fazla 400 seviyesi bir parlaklığa ulaşabiliyor renk oranı fazla bozulmadan bu sebeple hdr 400 sertifikası alıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Tayfun Balım
Renklerin doygunluklarini derinliklerine kalitesini gösteriyor hdr terimi hdr 400 giriş segmenti bir sertifika monitör en fazla 400 seviyesi bir parlaklığa ulaşabiliyor renk oranı fazla bozulmadan bu sebeple hdr 400 sertifikası alıyor
Sağolun hocam teşekkür ettim. İyi forumlar dilerim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,728
Üyeler
142,167
Son üye
MSU500
Top Bottom