Neler Yeni

3.000 TL'ye DFGT direksiyon alınır mı?

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,811
İsim
Abdullah Aydoğdu
Gönül ister ki 8K'ya falan 2. el garantili G29 alayım. Ama onu alırsam cebimde 1 TL para kalmıyor.
Onun yerine 3K'ya DFGT satan buldum. Bunu alır, 1 yıl falan takılır sıkılınca satar G29 alırım diyorum.
Ancak tek korkum bu direksiyonlar 10 yıllık olduğundan elimde kalır mı korkusu.
Bir de çok sesli çalışıyor, gece 3'te rahatça oynayamam sanırım.
F1, Dirt Rally 2.0, Assetto Corsa gibi simülasyon oyunları oynayacağım sadece.

Sizce elimde kalır mı bu direksiyon?

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,811
İsim
Abdullah Aydoğdu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevap gelmedi ama bu sabah alıyorum, anlaştım satıcıyla. Yol parasıyla toplamda 3.200 TL'ye gelecek.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
789
İsim
ahmet ali özmert
Gönül ister ki 8K'ya falan 2. el garantili G29 alayım. Ama onu alırsam cebimde 1 TL para kalmıyor.
Onun yerine 3K'ya DFGT satan buldum. Bunu alır, 1 yıl falan takılır sıkılınca satar G29 alırım diyorum.
Ancak tek korkum bu direksiyonlar 10 yıllık olduğundan elimde kalır mı korkusu.
Bir de çok sesli çalışıyor, gece 3'te rahatça oynayamam sanırım.
F1, Dirt Rally 2.0, Assetto Corsa gibi simülasyon oyunları oynayacağım sadece.

Sizce elimde kalır mı bu direksiyon?
kankam çok sesli çalışmıyor bu arada gece de oynarsın g25 falan alsaydın keşke

marazboy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Murat sener
Hayırlı olsun dostum. Bence iyi tercih yapmışsın. Alıp biraz oynayıp sıkılabilirsin. O yüzden g29 ilerde geçmen daha mantıklı

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,811
İsim
Abdullah Aydoğdu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kankam çok sesli çalışmıyor bu arada gece de oynarsın g25 falan alsaydın keşke
G25-G27'de yeterince tuş bulunmuyor direksiyon üzerinde. F1 gibi oyunlarda yakıt tüketimi, DRS gibi ayarlamaları mümkün değil yapamam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayırlı olsun dostum. Bence iyi tercih yapmışsın. Alıp biraz oynayıp sıkılabilirsin. O yüzden g29 ilerde geçmen daha mantıklı
Seneye satar G29 alırım 2. el diye düşünüyorum da seneye kadar dayanır mı acaba... Ben mi çok külüstür muamelesi yapıyorum bu direksiyona yoksa? 10 yıldan fazla olmuştur üretimi durdurulalı. Sanki her an elde kalacak bir direksiyon gibi geliyor DFGT'ler.
Bilsem sıkıntı çıkartmayacağını rahat ederdim.

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,521
İsim
.
G25-G27'de yeterince tuş bulunmuyor direksiyon üzerinde. F1 gibi oyunlarda yakıt tüketimi, DRS gibi ayarlamaları mümkün değil yapamam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Seneye satar G29 alırım 2. el diye düşünüyorum da seneye kadar dayanır mı acaba... Ben mi çok külüstür muamelesi yapıyorum bu direksiyona yoksa? 10 yıldan fazla olmuştur üretimi durdurulalı. Sanki her an elde kalacak bir direksiyon gibi geliyor DFGT'ler.
Bilsem sıkıntı çıkartmayacağını rahat ederdim.
Almışken G29 Alsan daha iyiydi bekleseydin g29 parası çıkana kadar banimde hoşuma gitmiyor

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
10 yıllık muhabbete takılma bu bütçede tercih edilecek en iyi seçenek. Temiz ürünse sıkıntı olmaz. İkinci eli hareketli elinde de kalmaz tekrar satman kolay olur. Hard core simülasyon oyuncusu değilsen sıkılma durumun da olabilir. Başlangıç için dfgtyi alman bu açıdan da daha iyi aslında. Sıkılırsan aldığın fiyattan satarsın en kötü. G29la başlayıp üstüne sıkılırsan verdiğin para da canını sıkacak. Ses konusuna gelince ikisi de sesli odada tek kalıyorsan sorun olmaz.

AntremanKoçuMünir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Ali
Dfgt, G27 ve G29 kullandım. Hepsinin parasının karşılığını ve beklentilerine göre veriyor. Fiyat performans olarak şişirilmemiş fiyatlardan temiz bulursan (ki çok zor) G27 gerçekten harika. Ets2 ve forzada epey keyif almıştım.

Everestin dandik direksiyonlarını sıfır alacağına net diyorum driving force daha iyi. İlerde satarkende piyasası var ve fiyat kaybı olmaz. Alırken kondüsyonuna bak. Genel olarak temiz midir hesabı. Deneme imkanın olmadığı için test videosu iste yada görüntülü ara ve anlık bak sorun var mı diye. Hayırlı olsun.

yaman..k

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
390
İsim
Yaman Kurşun
Al bence sesli olsa bile tek kişi yaşıyosan bişey olmaz aile evinde isen kapıyı çekersin H.O.

hard rp

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
561
İsim
Enes
Al bence sesli olsa bile tek kişi yaşıyosan bişey olmaz aile evinde isen kapıyı çekersin H.O.
Drift oyunu oynamıyorsa o kadar ses çıkarmaz zaten, ETS 2 gibi oyunlardada direksiyonu sadece durarken fazla çeviriyor zaten

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,811
İsim
Abdullah Aydoğdu
Almışken G29 Alsan daha iyiydi bekleseydin g29 parası çıkana kadar banimde hoşuma gitmiyor
Reis para biriktirir sonra bunu satar G29'a upgrade ederim diye düşündüm. Ben para biriktirene kadar elimde kalmazsa tabii.

10 yıllık muhabbete takılma bu bütçede tercih edilecek en iyi seçenek. Temiz ürünse sıkıntı olmaz. İkinci eli hareketli elinde de kalmaz tekrar satman kolay olur. Hard core simülasyon oyuncusu değilsen sıkılma durumun da olabilir. Başlangıç için dfgtyi alman bu açıdan da daha iyi aslında. Sıkılırsan aldığın fiyattan satarsın en kötü. G29la başlayıp üstüne sıkılırsan verdiğin para da canını sıkacak. Ses konusuna gelince ikisi de sesli odada tek kalıyorsan sorun olmaz.
Evet, 2. elde çok talibi var özellikle bu direksiyonun. Bu paraya FBB bulunan 900 derece direksiyon yok çünkü.
Bu sebeple de 2. el piyasası aşırı yüksek. Odada tek kalıyorum ama evde tek kalmıyorum. Rally gibi oyunlarda direksiyonu çok çevirmek gerekiyor ve gece vakitlerinde kapı kapalı bile olsa yan odaya ses gider gibime geliyor.
Benim tek endişem aslında elimde kalır mı, kırılır mı, bozulur mu korkusu. Zaten başına bir şey gelmediği sürece daha pahalıya bile satarım, performansından vs. kuşkum yok.

Dfgt, G27 ve G29 kullandım. Hepsinin parasının karşılığını ve beklentilerine göre veriyor. Fiyat performans olarak şişirilmemiş fiyatlardan temiz bulursan (ki çok zor) G27 gerçekten harika. Ets2 ve forzada epey keyif almıştım.

Everestin dandik direksiyonlarını sıfır alacağına net diyorum driving force daha iyi. İlerde satarkende piyasası var ve fiyat kaybı olmaz. Alırken kondüsyonuna bak. Genel olarak temiz midir hesabı. Deneme imkanın olmadığı için test videosu iste yada görüntülü ara ve anlık bak sorun var mı diye. Hayırlı olsun.
Hocam g25 ve g27'nin üzerindeki tuş sayısı çok yetersiz. F1 gibi bir oyunda bir yandan yakıt tüketimini, bir yandan DRS'yi, bir yandan cartı curtu kontrol etmek gerekiyor. O direksiyonlardaki tuşlar yetersiz bunlar için.
Piyasası kesinlikle ölmez de kırılmadığı sürece tabii. :D Çok eski bir direksiyon olunca elimde kalır korkusu var sadece içimde.
Kapıyı çeksem bile Rally oynarken içeriye ses gider gibime geliyor ama sağ olun hocam.
Drift oyunu oynamıyorsa o kadar ses çıkarmaz zaten, ETS 2 gibi oyunlardada direksiyonu sadece durarken fazla çeviriyor zaten
Geceleri mecbur Dirt Rally oynamayacağız artık. :D

Top Bottom