Neler Yeni

3. Dil olarak ne öğrenmeliyim?

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
529
İsim
Görkem çetinkaya
10 sene evvel,Kursa yazılıp Kitap defter alıp çalışman gerekiyordu...
Şimdi Onlarca dil öğreten Bilgisayar programı var
Rosetta Stone gibi programlarla temeli atarsın 1 senede öğrenirsin

mesela DiL-İngilizce öğrenmekten kastınız ne ? Üniversitede felsefe dersi verecek düzeyde mi ? Yoksa Mühendis İngilizcesi mi ?

İspanyolca öğrenip Kitap mı yazacaksınız ? Nexflix'ten İspanyolca film mi izleyeceksiniz ?

En son ne zaman Türkçe dilekçe/mektup yazdınız ?

Demek istediğim ihtiyacınıza göre dil öğrenin

Dil öğrenmek eskisi gibi revaçta olan bir şey değil,bir sürü çeviri programı var ben artık eskisi gibi İngilizce-Almanca metin okumuyorum...

Kafa yormuyorum ...
Ben akici sekilde konusup dizilerde vs ingilizce anlamak istiyorum

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,517
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
Pilot olmak istiyorum bu yüzden mümkün olduğunca dil öğrenmek istiyorum. İngilizcem şuanda çok iyi geliştirmek için hala çalışıyorum ama zaten c1-c2 seviyelerinde, film, dizi, video vs. ingilizce dublaj altyazısız rahatlıkla anlıyorum
Şimdi yeni bir dil öğrenmek istiyorum ne önerirsiniz? 3. Dilde C1 seviyesine ulaşırsam 4. Dil de öğrenmeyi düşünüyorum ona da öneri yaparsanız sevinirim :)
kardesim sunu dusun. pilot olmak istiyorum. ama diyelim ki olamadim. muhtemelen ne olurum? peki bu muhtemel meslek icin bana en cok hangi dil yarar? gibi gibi. pilotluk olmazsa eger saglik alanina yoneleceksen almanca bilmen faydali olur, kolaylikla almanyada bir doktor ya da bilimle ugrasan bir insan olabilirsin. yani kalkip sana sunu ogren bunu ogren diyenleri takman gerekmiyor. her sey ihtiyacina gore.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,284
İsim
C Ş
Hocam ne yaptın be, onları belki 5+ dil öğrenirsem düşünebilirim. Şuan ispanyolca, almanca, fransızca arasında kaldım
Bu iki dil çok konuşuluyor ve iş imkanı çok fazla. Öğrenmesi de zor tabi. Seçtiğiniz üçü arasından Almanca olabilir.

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
789
İsim
ibrahim can
Ben ilkokulda ingilizce kursuna gittim ve ortaokul boyunca ingilizce ağırlıklı proje sınıfında okudum ama bunların katkısından çok kendi yaptığım şeylerin katkısı olduğunu düşünüyorum. Okulda öğrendiklerim sadece grammar açısından katkılı oldu ama asıl önemli olan kelime bilgisi okulda çok az gelişti. İzlediğim her şeyi ingilizce izlemeye başladım. İlk başta çok zor anlıyordum yavaşlatıyordum, altyazı açıyordum ama çok fazla ingilizceyle haşır neşir oldum ve çok katkılı oldu bana. Şuanda sosyal medyada takip ettiğim/izlediğim içeriklerin %99'u ingilizce, izlediğim filmleri sadece orjinal dilinde izliyorum ve çok film/dizi izliyorum. Online oyunlarda 100lerce farklı kişiyle muhattap oldum ve onlardan da bazı kelime, özellikle bazı kısaltmaları vs. öğrendim. Uygulama kullanırken mümkün olduğunca ingilizce kullandım. Atıyorum bir kasa veya ekran kartı hakkında araştırma yapacaksam direkt ingilzice aratıyorum. Google çeviri asla kullanmıyorum, TURENG daha iyi bir uygulama çünkü farklı kullanım alanlarını falan belirtiyor. Biraz yatkınlıkta var aslında. İngilizce öğrenirken hiç zorlanmadım, öğretmen bir konuyu anlatırken sanki önceden konuyu dinlemişim gibi hissediyorum ve ilk seferde anlıyorum genelde. Gördüğüm/duyduğum kelimeleri kolay kolay unutmuyorum. Ayrıca erasmus ile 12-13 yaşlarımda yurt dışına gittim. Onun daha çok sesli konuşma açısından faydası oldu çok bir şey öğrenmedim.

Bunlardan kendin çıkarım yapıp kendine göre uyarlayabilirsin
Çok teşekkürler tavsiyelerin için.

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Çok teşekkürler tavsiyelerin için.
Rica ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

kardesim sunu dusun. pilot olmak istiyorum. ama diyelim ki olamadim. muhtemelen ne olurum? peki bu muhtemel meslek icin bana en cok hangi dil yarar? gibi gibi. pilotluk olmazsa eger saglik alanina yoneleceksen almanca bilmen faydali olur, kolaylikla almanyada bir doktor ya da bilimle ugrasan bir insan olabilirsin. yani kalkip sana sunu ogren bunu ogren diyenleri takman gerekmiyor. her sey ihtiyacina gore.
Allah korusun hocam kan fobim var doktor falan olamam ben, ailem de doktor olmamı istiyor ama dayanamıyorum. Anakarttan ssd çıkartırken elim titriyor 15-20 kere vidayı düşürüyorum :peeposad:
Diğer alanlarda da ağırlıklı ingilizce gerekiyor zaten
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pilot olacağım ve gittiğim ülkenin yerel dilini konuşacağım dersen İspanyolca, Portekizce ve Fransızca mantıklı olabilir. Sömürgeleri fazla olduğu için kullanımları diğer Avrupai dillere kıyasla daha yaygın. Bunların haricinde Almanca'nın kullanımı da Avrupa Birliği'nde yaygın. Ancak Almanca öğrenmek artikeller, fiil çekimleri ve telaffuz gibi etkenler nedeniyle bayağı zorlayıcı.
Pilotların ana dili ve İngilizce haricinde üçüncü bir dil bildiklerini pek sanmıyorum ancak sektörün içinde değilim. Havacılık sektöründe çalışan birine sorabilirsiniz sizin için daha yararlı olacaktır.
Teşekkürler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,665
Üyeler
156,649
Son üye
apo08731
Top Bottom