Neler Yeni

3 gündür oynlarda mavi ekran alıyorum

ChainLee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Furkan Ayan
Arkadaşlar 3 gün önce Sapphire TriXX adlı programdan fan kontrol için indirdim ve fan testi yaptım o günden sonra For Honor oyunuda ekran kartı crash yedi ve bir mavi ekran aldım daha sonrasında bu olay 1 kez daha oldu ve şimdi CS oynarken bir anda mavi ekran yedim minidump dosyaları linki.
Sorun nedir acaba bilen birileri var mı yoksa direk format falan mı önerirsiniz format sıkıntı olmaz benim için kesin çözüm o ise flash falan hazır atabilirim hemen.
Bu arada ekran kartı Sapphire RX 580 4 GB Nitro+
Windows 10 Pro 64 Bit.

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,580
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Sabah bakacağım.

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,580
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Ekran kartı driverlarınızı DDU ile kaldırıp en güncel WHQL driverları yükleyin, ayrıca SYS onarımı yapın.

ChainLee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Furkan Ayan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı driverlarınızı DDU ile kaldırıp en güncel WHQL driverları yükleyin, ayrıca SYS onarımı yapın.

Hocam dun sıkıntı olmaz diye pc yi güzelce formatladım orjinal windows 10 pro kurdum fakat pc cs go ya girince ana menü ilk açıldığı anda siyah ekrana giriyor ve mavi ekran hatasıda vermiyor birkaç konuya baktım ısınmasan dolayı olur diye bende kartı macununu değiştirmiştim kartı bi açtım macun iyice bitmiş kurumuş acaba ondan yaparmı gittim yeni macun aldım sorun düzelirmi acaba

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,580
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Isınmadan dolayı mavi ekran vermez.

ChainLee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Furkan Ayan
Isınmadan dolayı mavi ekran vermez.
Ama formattan sonra 3 kez oyuna girmeye çalıştım siyah ekrana giriyor ve pc yi yeniden açtığımda ekran kartı kendini devre dışı bırakıyor

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,580
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Ama formattan sonra 3 kez oyuna girmeye çalıştım siyah ekrana giriyor ve pc yi yeniden açtığımda ekran kartı kendini devre dışı bırakıyor
Ekran kartı zaten belli bir sıcaklığın üstüne çıkmadıkça çalışmaz.

ChainLee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Furkan Ayan
Ekran kartı zaten belli bir sıcaklığın üstüne çıkmadıkça çalışmaz.
hocam macunu felan sürdüm işlemciye ekran kartına güzel bi şekilde sonra bu radeon ayarlarından maks frekans -25 e aldım ve düzgün çalışıyor ama bu neden böyle olmuştur biliyormusunuz driver sorunumu yoksa karttamı sıkıntı var driver sorunu ise tek tek deneyimmi en uygun olanı

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,580
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
hocam macunu felan sürdüm işlemciye ekran kartına güzel bi şekilde sonra bu radeon ayarlarından maks frekans -25 e aldım ve düzgün çalışıyor ama bu neden böyle olmuştur biliyormusunuz driver sorunumu yoksa karttamı sıkıntı var driver sorunu ise tek tek deneyimmi en uygun olanı
Driver sorunu vardı zaten, dediklerimi yaptıysanız ve güncel WHQL driverı yüklediyseniz sıkıntı yok.

ChainLee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Furkan Ayan
Driver sorunu vardı zaten, dediklerimi yaptıysanız ve güncel WHQL driverı yüklediyseniz sıkıntı yok.
hocam bu -25 bende bi şüphe uyandırdı bende bi en iyi sürümlere felan baktım 2020 senesindeki 20.9.1 sürümünü önerenler çok olmuştu bende bi indiyim kurayım dedim ddu ile sildim yükledim biraz önce ana menüde gitmedi oyundayım şuanlık bir sorun yardımlarınız çok oldu hocam teşekkür ederim sıkıntı çeken arkadaşlar var ise driver sorunu veya gpu saat ayarlarından saat hızı düşürme yöntemlerini deneyebilir bende şuan eski driver kurulu saat hızı düşürme işlemi yapmadım stabil çalışıyor.

ChainLee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Furkan Ayan
hocam sorun for honor oyununda tekrar etti geçen seferlerde mavi ekran vermiyordu ama bu sabah tekrar açtım oyunu iki kez denedim ekran kartı devre dışı kalmadı ama sistemde siyah ekran olup mavi ekrana girdi ve sistem kendini yeniden başlattı
bi baksanız hocam sorun neyden kaynaklanıyor

ChainLee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Furkan Ayan
@Vesemir hocam çözdüm olayı sorun kablodaymış herhalde ben sabah gpu saat hızını radeon ayarlarından düşürmüştüm -%25 de idi içime bi merak indi bende -%50 ye ldım bide furmark açtım denedim sonra -%40 a aldım furmark çalıştırdım çıt çıt diye ses geliyo kasadan sonra -%30 a alıyım dedim çalıştırdım hala çalışıyor ama kasadan ses geliyor neyse furmark bitti en son -%20 ye alıyım bi dedim aldım tam furmark a bastım bi koku gelmeye başladı kasadan bi baktım kasaya bu 8 pin molex kabloları varya onlar power daki molex kabloları ile kaynamış resmen ateş almış yanıyo neyse pc yi kapattım hemen ekran kartının soğutucusunu felan çıkardım baktım kartta bişi yok bu molex kablosundan aldım geldim şimdi eve ekran kartı hala -%20 de kapattım onu normal hızına aldım bi furmark açtım bu sefer siyah ekran gelmedi oyunuda açtım ondada sıkıntı yok düzeldi şuan pc 😀😀😀😀😀

Top Bottom