Neler Yeni

Mavi Ekran Mavi ekran hatası alıyorum

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,397
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Emre Çakmak
Windows sürümü olarak Pro mu kurulu? Bir de işletim sistemini öğrenebilir miyim?
1702504679490.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

BIOS konusunda extra bir güç kaynağı yok elektirik kesintisi vs. endişeleniyorum o yüzden yapmadım hocam belki bilgisayarcıya götürürüm,itopya ya götürsem ne yaparlar acaba direkt olarak mağazadan almıştım bilgisayarı
Mesaj otomatik birleştirildi:

windows key almıştım internetten 80tl vs. belki sadece watermark kaldırıyordur bilmiyorum windows kuruluydu zaten aldığımda

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,397
İsim
Emre Zengin
Önce BIOS'u o dediğim şekilde güncelle. Ondan sonra dediğim bu şekilde Windows 11 format belleğini hazırla. Hazırladıktan sonra Windows 11 formatını at.
Windows 11 Yapılımı:
1) Öncelikle elinizde en az 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun.
2) (https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11) sayfayı alta kaydır, ISO yazan kısmından Windows 11'i seçip indir. Bu indirme işlemi bittikten sonra masaüstünde ya indirilenler klasöründe bu ISO'nuz görünecek.
3) Şimdi RUFUS adlı programı indiriyoruz. (https://rufus.ie/tr/)
4) RUFUS'u çalıştırıyoruz ve flash belleği takıyoruz. Önyükleme seçiminden indirmiş olduğunuz ISO'yu seçiyorsunuz. Sonra Disk Bölüm Düzenini GPT seçiyorsunuz, Hedef Sistem ise UEFI (CSM yok) diye görünecek. Diğer hiçbir şeye dokunmanıza gerek yok otomatik yapıyor bu ayarları sonra başlat diyorsunuz. Ondan sonra bir kaç tane daha seçenek çıkıyor 5 ya da 6 kutucuklu onları boş bırakın. (Microsoft hesabı ile oturum açmak istemiyorsan o kutucuğu işaretle). Bu işlem yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir. Sonra format flashınız hazır olacak.
5) Belleği hazırladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlat ve durmadan F12'ye bas. Bastıktan sonra UEFI ....... (flash bellek adı yazan) Partition 1 olacak onu seç. Seçtikten sonra format ekranı gelicek. Geldikten sonra formata başlayabilirsin. Böyle bir video çekmiştim format aşamasında yardımcı olacaktır. İşletim sistemi olarak Windows 11 Pro'yu seç.

Bütün işlemleri bitirdikten sonra gene sana o attığım Chipset sürücüsünü indirip kur ve ekran kartı sürücünü de indirip kur. Kalan sürücüleri Windows Update üstünden denetleyerek kur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
930,484
Üyeler
145,625
Son üye
varex
Top Bottom