Neler Yeni

3 Tane oyun arıyorum (eski). Yardımcı olabilir misiniz ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Enes
Küçükken çok fazla oyun oynadım, oynadık. Bunlardan 3 tanesi şu son zamanlarda kafama takılıp duruyor. İsimlerini hiç hatırlamıyorum ama oyunların kendilerini iyi hatırlıyorum. Oyunları bilen ya da tanıyan olursa isimlerini yazabilir mi ? Şimdiden teşekkür ederim.

1. Oyun : Bu oyunda bir şehirde nükleer başlık taşıyan bir kamyonu savunuyoruz. 5 tane karakter haritanın etrafında binaların balkonlarına konumlandırılmış durumda. Karakterler sabit ancak sağa veya sola hareket edebiliyor. Ana karakterin bakış açısı dire kamyonu ve çevresini görüyor ve elinde bir keskin nişancı tüfeği var. Diğer karakterler ise ana üsse (kamyona) giden ara sokaklarda konuşlanmış. Ellerine taarruz, pompalı veya hafif makinalı silahlar verebiliyoruz sadece. Oyun bölüm bölüm ve sanırım 5 tane falan haritası var. Bize düşman olarak gelen karakterlerde teröristler. Hatta bir tane juggernaut vardı çok zor ölüyordu. Elinde sadece makinalı olana normal bi görünüme sahipti. Nükleer başlıklı kamyonun görselini koydum. Üsse ateş açtıklarında savaş sireni çalıyordu.
8d35244a1642b65415bfcbb194893b6e4ebe5689.jpeg

2. Oyun : Bu oyunda ana karakterimiz bir deve kuşu. Akşam uyurken birisi (ne olduğunu hatırlamıyorum) yumurtalarımızı çalıyor. Bizde onu kovalamaya başlıyoruz. O koştukça arkasından yumurta düşürüyor. Ve biz ne yaparsak yapalım önümüzde kalıyor, yakalayamıyoruz. Ben bir kere önüne geçmiştim ama oyunun işleyişi değişmemişti. Oyunun sanırım 1,2 ve 3 diye bi serisi vardı. Oyunun sonunda bir roketle kaçıp gidiyordu (yumurtaları kaçıran eleman). Buzlu bi haritadan aya benzeyen bir haritaya geçmiştim o bölümde. Hatırladıklarım bu kadar.

3. Oyun : Bu oyunda bir keksin nişancıyız. Buğdaylı büyük bir arazide üzerimize gelen zombileri öldürmemiz lazım. Buğdayların arasından çıkıp üzerimize doğru yürüyorlar. Bazıları koşuyor. Bazen köpek geliyor. O zamana göre grafikleri baya iyi bir oyunda. Oyunu ilk gördüğümde grafikleri çok etkilemişti. Buğday arazisiyle ilgili bir örnek görsel attım, buna biraz benziyordu ama uzaklardan da bir şehir gözüküyordu. Biz daha çok yüksek bir konumdaydık ver önümüzde baya açıktı.

Biraz fazla detay verdim ama belki o ince ayrıntıdan hatırlayan olur diye yazdım.
Hepinize iyi günler.

Ekler

• images.jpeg
    images.jpeg
    7 KB · Hit: 9

Moren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Abdullah
Verdiğiniz detaylar oldukça net ve ayrıntılı, bu da oyunları hatırlamak açısından çok yardımcı olacak. İşte tarif ettiğiniz oyunlara benzeyen bazı seçenekler:

1. **Oyun:**
- Bu oyun büyük olasılıkla "Commandos" serisine ait olabilir. Özellikle "Commandos: Behind Enemy Lines" ve "Commandos 2: Men of Courage" gibi oyunlar benzer mekaniklere sahip. Karakterleri stratejik noktalara yerleştirip, belirli görevleri yerine getirdiğiniz bir oyun. Ancak kamyon ve nükleer başlık detayı netleştirirsek daha iyi yardımcı olabilirim.

2. **Oyun:**
- İkinci oyun muhtemelen "Ostrich Runners" adlı oyun olabilir. Deve kuşu ana karakteri olan ve yumurtalarını geri almak için koşturduğunuz bir oyun. Farklı temalarda haritalara sahip ve oldukça eğlenceli bir yapıya sahipti.

3. **Oyun:**
- Bu oyun ise "Land of the Dead: Road to Fiddler's Green" olabilir. Bu oyunda bir çiftlik alanında zombi istilasına karşı savaş veriyorsunuz. Grafiklerinin iyi olması ve buğday tarlasında geçmesi de bu oyuna işaret ediyor.

Bu oyunlar sizin hatırladıklarınıza uyuyorsa ne mutlu. Eğer başka detaylar hatırlarsanız, daha kesin bir bilgi verebilirim.

Top Bottom