Neler Yeni

30-40 bin TL sistem önerisi

umit14

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ümit Öztürk
Bütçe
30
Arkadaşlar herkese öncelikle selam, yeni yıl gelmeden bu aralık ayının son günlerinde kendime sıfırdan yeni bir PC toplamak istiyorum bunun içine (monitör, klavye, kulaklık, mouse) vs her şey dahil.

Bütçe: 30.000-40.000 TL.

Aklımdaki ekipmanlar ve özelleştirdiğim sistem şöyle;

Sistem: ekran kartını ex-white olarak değiştirip, 1 TB Kingston SSD eklemesi yaptım.

Monitör: 1ms FHD 1080p 144-165-180Hz ve IPS panel ile hoparlör'e sahip olmalı.

Klavye: Bilek destekli ve multimedya tuşları olan red Switch bir klavye düşünüyorum. Bulabilirsem aklımdaki klavye şu;(XPG Summoner Cherry MX red)

Kulaklık: 7.1 destekli önceden kullanmış olduğum HyperX Cloud 2 tarzında olabilir.

Mouse: Logitech G102 Lightsync veya Corsair Katar Pro.

1080p oyunculuğu oynamayı düşünüyorum ve aklımda Ryzen 5 7500F ile RTX 4060 ikilisi bulunmakta.
(Tercihim NVIDIA ekran kartı ve AMD işlemcili)
Genel olarak oyun ve gündelik amaçlı kullanacağımdan dolayı video render vs işleriyle ilgili bir durumum olmayacak, ve bazı sormak istediğim kafama takılan sorular var.
Oynadığım oyunlar genelde şu şekilde; LoL-Valorant-CS 2-PUBG-ETS-Diablo IV ve son olarak Detroit: Become Human.

1-)Ryzen 5 7500F için stok soğutucu yeterli olur mu veyahut hava veya sıvı soğutucu almak şart mı?

2-)1080p de darboğaz yaşar mıyım?

Bu soruların haricinde öneri, görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum hepinize şimdiden çok teşekkür ederim.

Dipnot: Konuyla alakalı beğenmediğiniz ya da kötü bulduğunuz parça ve ekipmanları neden sevmediğiniz hakkında da yorum yaparsanız şimdiden çok sevinirim tekrardan teşekkürler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,660
Üyeler
154,437
Son üye
ludeX
Top Bottom