Neler Yeni

30-40k bütçe ile sistem toplama

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alper Karaca
Selam ustalar hazır sistemlerden 30k-40k civarında önerileriniz var mıdır?

bu sistemi düşündüm daha sonra upgrade edilir mi, çok anlamıyorum kasa işlerinden.

Pacrat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
İbrahim Ateşçi

bu sistemi düşündüm daha sonra upgrade edilir mi, çok anlamıyorum kasa işlerinden.
Anakarti değiştirmen gerek tek M2 SSD desteği gördüm. Ve ayrıca hangi parçaları guncellerim ilerde bilmem ama 650 PSU ilerde guncellerken yetmeyebilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu anakarti secebilirsin

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
721
İsim
Satürn

Honigfluss

80+ Bronze
39K üstüne çıkamam diyorsan bu var, çıkarım diyorsan bu var. İdeal olanı 4070 super sistemi 45k'ya almak. 4060 ti istiyorsan 30k 32k falandır max

Pacrat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
İbrahim Ateşçi

Ayrıca sectigin veya hazır sistemde olan kasa 650 w düz model gibi detaylı bakmadım. Bu kadar para verdikten sonra 80+ sertifikalı bir PSU olan kasa tercih etmeni öneririm. Upgrade yapma ihtimalini göz önünde bulundurursak en aşağı ve garanti olarak 750 w 80+ PSU olan kasa almanı tavsiye edebilirim. Bütçe sorunun yoksa tabi...

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alper Karaca
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
39K üstüne çıkamam diyorsan bu var, çıkarım diyorsan bu var. İdeal olanı 4070 super sistemi 45k'ya almak. 4060 ti istiyorsan 30k 32k falandır max
4070 li sistem 41k yazıyor hiç upgrade etmeden onu alsam sıkıntı yaşar mıyım?

bu dediklerinize göre biraz daha bütçe ayırıp 4070 super almam daha mantıklı galiba

Son düzenleme:

Honigfluss

80+ Bronze
4070 li sistem 41k yazıyor hiç upgrade etmeden onu alsam sıkıntı yaşar mıyım?

bu dediklerinize göre biraz daha bütçe ayırıp 4070 super almam daha mantıklı galiba
4070'li sistem 36k. ileride ram ekleyeceksen 4070 super olan sistemi al, hem soğutucu seçmeme opsiyonu da geldi daha ucuz oldu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alper Karaca
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4070'li sistem 36k. ileride ram ekleyeceksen 4070 super olan sistemi al, hem soğutucu seçmeme opsiyonu da geldi daha ucuz oldu.
soğutucusuz ne kadar götürür beni? ileride ram veya soğutucu ekleyebilirim o problem değil

açıkcası almışken 4070 s almak daha mantıklı gibi

Honigfluss

80+ Bronze
soğutucusuz ne kadar götürür beni? ileride ram veya soğutucu ekleyebilirim o problem değil

açıkcası almışken 4070 s almak daha mantıklı gibi
Soğutucu sıkıntı değil ya 3 ay sonra ödeme + 6 taksit kampanyası ile 800 tl, maddi açıdan karşılayabilirsin diye düşünüyorum. Bence de almışken 4070 s almak daha mantıklı. Kesin olarak bir max bütçe belirt ona göre özelleştirmeni yapayım istersen

Örneğin sistemi şöyle al, soğutucuyu da ileride işlemci yükseltirim diyorsan bunu, yoksa maddi durumuna göre dark x123 veya ag400 alabilirsin.
1710301140834.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alper Karaca
Soğutucu sıkıntı değil ya 3 ay sonra ödeme + 6 taksit kampanyası ile 800 TL, maddi açıdan karşılayabilirsin diye düşünüyorum. Bence de almışken 4070 s almak daha mantıklı. Kesin olarak bir max bütçe belirt ona göre özelleştirmeni yapayım istersen

Örneğin sistemi şöyle al, soğutucuyu da ileride işlemci yükseltirim diyorsan bunu, yoksa maddi durumuna göre dark x123 veya ag400 alabilirsin.
Alıntıyı görüntüle
Dostum çok teşekkür ederim oncelikle çıkabileceğim max fiyat 41 42 olurdu zaten bu sistemi alacagim muhtemelen. 3 ay sonra da sogutucu alirim bir tane. Son bir sorum olacak asus msi gibi markalar yerine biostar palit gibi markalari tercih etmem bir sorun olur mu? Diger forumlarda olmaz demislerdi ama sen ne dersin

Honigfluss

80+ Bronze
Dostum çok teşekkür ederim oncelikle çıkabileceğim max fiyat 41 42 olurdu zaten bu sistemi alacagim muhtemelen. 3 ay sonra da sogutucu alirim bir tane. Son bir sorum olacak asus msi gibi markalar yerine biostar palit gibi markalari tercih etmem bir sorun olur mu? Diger forumlarda olmaz demislerdi ama sen ne dersin
Soğutucuyu şimdi almanı öneririm çünkü zaten 3 ay sonra ödeme kampanyası ve 6 taksit kampanyası aynı anda var. 3 ay sucuk gibi işlemci ile acı çekme. Asus msi yerine biostar palit gibi markaları mecburen tercih ediyoruz çünkü onlar marka değerleri yüzünden çok pahalılar o yüzden fiyat / performans olmuyorlar. Bütün Türkiye böyle alıyor ve aldığın parça sıkıntılı değilse sorun olmaz. Ekran kartını da palit değil Inno3D seç soğutması daha iyi. Asus msi tercih edersen sen 7500F 4070 Super değil 7500F 4060 Ti falan alırsın anca. Dünya kadar performans farkına sırf marka daha bilindik diye katlanılmaz. Örneğin bu sistemin aynısının asus olanı var fiyat farkını aç kendin gör; sırf asus diye +8K hahahah vereceği performans max +1 fps :D https://www.gamegaraj.com/urun/asus-super-7000/

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alper Karaca
Soğutucuyu şimdi almanı öneririm çünkü zaten 3 ay sonra ödeme kampanyası ve 6 taksit kampanyası aynı anda var. 3 ay sucuk gibi işlemci ile acı çekme. Asus msi yerine biostar palit gibi markaları mecburen tercih ediyoruz çünkü onlar marka değerleri yüzünden çok pahalılar o yüzden fiyat / performans olmuyorlar. Bütün Türkiye böyle alıyor ve aldığın parça sıkıntılı değilse sorun olmaz. Ekran kartını da palit değil Inno3D seç soğutması daha iyi. Asus msi tercih edersen sen 7500F 4070 Super değil 7500F 4060 Ti falan alırsın anca. Dünya kadar performans farkına sırf marka daha bilindik diye katlanılmaz. Örneğin bu sistemin aynısının asus olanı var fiyat farkını aç kendin gör; sırf asus diye +8K hahahah vereceği performans max +1 fps :D https://www.gamegaraj.com/urun/asus-super-7000/
Komik rakamlar mecbur ulkenin durumu belli :/ Onerilerin icin tesekkur ederim dostum

Top Bottom