Neler Yeni

Çözüldü✓ 30 bin TL ile alınabilecek laptop? (AN16-51-532R Aldım)

bilalshnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bilal
O konuda malesef hocam üniversitedeyken kasa topladım 5500 rtx 2060 kullanmadım yattı evde sonra gittim laptopta aldım mecubur o yüzden şart oluyor bu arada excalibur baktın mı bilmiyorum aklının ucundan geçirme 😅
"bu arada excalibur baktın mı bilmiyorum" dediğin yeri okurken "eyvah ne oluyor!" dedim sonrasını okuduğum da derin bir ohh çektim.

Emsal

80+ Silver
90+15 watt olması lazım
4050 laptop
4060 kasa kullanıyorum,
rtx 4070 asus tuf, 4050 msi, 4060 hp, 90 watt üstü farklı modeller kullandım,
laptopta öncelik işlemci gücüne bakın, 7640 hs muazzam 90 watt üstü rtx hemen hepsi aynı seviyede.
+lenovo loq'un kasa kalitesi, paneli ve pek çok özelliği 10 watt fazla makinelerden kat kat iyi ve performansı da daha iyi,
yazılımı, biosu sorunlu, darboğazlı ürünler yerine alın geçin,
imkan varsa gidin inceleyin zaten. o yüzden sıcak fırsat bu ürün, fason üretim değil. herhangi bir sorunu yok.
Dediğiniz gibi kullanıcı az ancak forumda gördüğüm kullanıcılar genelde memnundu hocam ben kullanmadığımdan onları baz alarak tavsiye veriyorum
Hatta bir konum daha var karşılaştırma için:

Bu da başka bir arkadaşın konusu

bilalshnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bilal
al geç bakma daha fazla
Ustam fiyat olarak burası gayet uygunmuş fakat peşin fiyatına 6 taksit imkanı yok bütçe o şekilde ayarlandı yine de bu link elimde dursun önerin için teşekkür ederim. Bu arada bakmaktan kafam hamur oldu son bir kaç gündür şu işi bir çözsem büyük rahatlayacağım :)

Semiramis41

80+ Bronze
Ustam fiyat olarak burası gayet uygunmuş fakat peşin fiyatına 6 taksit imkanı yok bütçe o şekilde ayarlandı yine de bu link elimde dursun önerin için teşekkür ederim.
al 6 taksit

bilalshnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bilal

Semiramis41

80+ Bronze
Aslında aklımda ki en net cihaz bu şuanda fakat @Emsal ustamın önerdiği LENOVO LOQ dikkate değer bir cihaz gibi duruyor onu araştırmaya devam ediyorum hala. İşlemci bakımından çok daha ileride bir cihaz çünkü.
daha ilerisi için benim attıgımı al aslında onun işlemcisi bir tık güzel
onda 8 ram 144 hz ekran 95w 4050 var
acer 16 ram 165 hz ekran 140w

bilalshnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bilal
Dediğiniz gibi kullanıcı az ancak forumda gördüğüm kullanıcılar genelde memnundu hocam ben kullanmadığımdan onları baz alarak tavsiye veriyorum
Hatta bir konum daha var karşılaştırma için:

Bu da başka bir arkadaşın konusu
Ustam, paylaştığın Lenovo LOQ benim kafamdaki laptopa göre işlemci bakımından baya iyi olduğu için aklım çelinmişti hatırlarsan. Aklımda bir cihaz vardı indirme girerse alacağım dediğim o indirme girince onu 29999 TL'ye aldım. Acer Nitro 16 serisinden şaşmamış oldum bu sayede ve işlemci olarak alacağıma göre çok daha güçlü bir işlemci almış oldum. Cihaz hafta içi gelir testlerini yaparım umarım bir sıkıntı olmaz. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Emsal

80+ Silver
Ustam, paylaştığın Lenovo LOQ benim kafamdaki laptopa göre işlemci bakımından baya iyi olduğu için aklım çelinmişti hatırlarsan. Aklımda bir cihaz vardı indirme girerse alacağım dediğim o indirme girince onu 29999 TL'ye aldım. Acer Nitro 16 serisinden şaşmamış oldum bu sayede ve işlemci olarak alacağıma göre çok daha güçlü bir işlemci almış oldum. Cihaz hafta içi gelir testlerini yaparım umarım bir sıkıntı olmaz. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
Burda mı düşmüştü hocam
31k yazıyor şu an yine iyi

bilalshnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bilal
Burda mı düşmüştü hocam
31k yazıyor şu an yine iyi
Evet ustam 29.999 TL Trendyol'da satılıyordu. Bir kaç gündür fiyat o şekildeydi fiyat geçmişinde görünür sanırım. Dün gece 3 stok vardı almadım gün içinde tam alacakken stok bitti. Alanlardan birisi belki iptal eder diye sayfayı yeniledim durdum. Hafta sonu olduğu için galiba birisi iptal etti bende hemen geçtim siparişi.
1705178474156.png

bilalshnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bilal
@Emsal Ustam, cihaz dün geldi. Windows kurulumunu yaptım ve gerekli driverleri kurdum. Geç oldu ama güç olmadı iyi ki uzun uzun araştırmalar yapmışım ve bu cihazı almışım. Normalde HP Victus Gaming 16-S0063NT alacaktım fakat mağazaya gidip cihazı incelediğimde hem kasa kalitesi hem ekran canlılığı hem de ekran parlaklığı beni cihazdan anında soğutmuştu şaka gibi birde ikinci SSD yuvası olmaması işin cabası.

SSD demişken aldığım cihazda 2x512 GB SSD var ve RAID0 olarak çalışıyorlar. Bu sayede gayet tatmin edici hız sonuçlarına ulaşıyor.

WhatsApp Görsel 2024-01-16 saat 22.16.41_f461746b.jpg

RAM olarak ise 8 GB DDR5 4800 MHZ CL40 RAM var. Almak isteyen olursa aynı cihazdan diye ram değerlerini yazdım çünkü açık açık belirtilmemiş. (Tek slot boş 8 GB daha ekleme yapılabilir.)

İşlemci performansına diyecek bir şey yok iyi ki gidip Ryzen 5 7535HS işlemcisi olan modeli almamışım işlemci odaklı bir oyunda 8 GB RAM'le bile gayet güzel sonuçlar verdi.

Cihaz genel olarak sessiz çalışıyor. Fakat fazla yük bindirdiğinizde sanki kanatlanıp uçacakmış gibi ses çıkarıyor tabi ki bu performans modun da cihazı sessiz moda alırsanız cihazın ekran kartı ve işlemcisinin frekansları kısıldığı için ısınmıyor ve fanlar sessiz çalışıyor. Cihaz hakkında sorusu olan arkadaşlar varsa cevaplayabilirim çünkü ben araştırma sürecinde bir çok kişiden yardım almıştım.

IMG_20240117_145614.jpg

Bu arada Trendol üzerinden qobostore mağazasından aldım ilk başta tereddütlerim vardı satıcıyı pek duymadığım için fakat yanılmışım benim için hiç bir sorun çıkmadan alışveriş tamamlandı ve paketleme gayet güzeldi.

Top Bottom