Neler Yeni

Yardım 30 EUROYU aşan siparişler ne olacak

Ne.eru

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erden
Ayakkabı siparişi verdim yaklaşık 90 Euro ayın 21 inden önce gelmesi mümkün değil yeni yönetmelikte ürünüme ne olacak Avrupa'dan geldiği için yüzde 12 fazladan verisini ödeyip ürünü alabilecek miyim yoksa gümrükte kalır mı yardım ederseniz sevinirim okul açılana kadar almam lazım teşekkürler.

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,011
İsim
Muhammed emin efe
Ayakkabı siparişi verdim yaklaşık 90 Euro ayın 21 inden önce gelmesi mümkün değil yeni yönetmelikte ürünüme ne olacak Avrupa'dan geldiği için yüzde 12 fazladan verisini ödeyip ürünü alabilecek miyim yoksa gümrükte kalır mı yardım ederseniz sevinirim okul açılana kadar almam lazım teşekkürler.
Hayır antrepo, vergi müşaviri, ekstra vergi vb şeylre ile uğraşıp alman gerekecek. Bahsettiğim ek ücretler 15k civarı tutuyor. Umarım önceden sipariş verdiğini görüp sorun çıkarmazlar. İnşallah.

Techno08

80+ Gold
Kanun resmi gazetede yayınlanıp yürürlüğe konulduysa, 30 euro üstü ürünler gümrüğe takılır ve firmaya göre değişmekle birlikte ya geri gönderilir pata iadesi yapılır ya da gümrük müşaviri ile anlaşmanız istenir. Bu yüzden aliexpress işe alışveriş yapmayın

Ahmettİlhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
Ahmet İlhan
nereden aldınız hocam

Techno08

80+ Gold
Hayır antrepo, vergi müşaviri, ekstra vergi vb şeylre ile uğraşıp alman gerekecek. Bahsettiğim ek ücretler 15k civarı tutuyor. Umarım önceden sipariş verdiğini görüp sorun çıkarmazlar. İnşallah.

Bu durumu genelde aliexpress yapıyor Amazon gibi firmalar ürünü geri gönderip para iadesi yapabiliyor

yalnızbiri01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
589
İsim
muhammed samet
Ben de 4000tl alışveriş yapmıştım Çin'den daha gümrükte 5 gün oldu ama geçmedi şikayetlere bakılırsa kargolar gümrükte bekletiyirlarmis ben de yakından takip ediyorum

Ne.eru

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erden
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Geri iade yapmalı mıyım sizce gelmez mi diyorsunuz hocam ürünü bu sabah soyledim 3 günde gelmez riske değer mi sizce?

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,011
İsim
Muhammed emin efe
Bu durumu genelde aliexpress yapıyor Amazon gibi firmalar ürünü geri gönderip para iadesi yapabiliyor
Evet o yüzden umarım sorun çıkmaz dedim. Veya ürün sipariş tarihi 21 inden önce olduğu için geçirebilirler. Aliexpress gümrüğü 3. havalimanı içinde olduğu için problem çok olabiliyor. Umarım problem çıkmaz. Çıkarsa dediğim şeyler olabilir veya en kötü iade eder.

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,011
İsim
Muhammed emin efe
Geri iade yapmalı mıyım sizce gelmez mi diyorsunuz hocam ürünü bu sabah soyledim 3 günde gelmez riske değer mi sizce?
Yok ya bekle amazon mağdur etmez. Alırken vergi ödediğin için sorun çıkmama ihtimali dahada yüksek, amazon da olduğu için sorun çıkmama ihtimali en güçlü yerlerden.

stiga05fx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,059
İsim
Draq123
Ben de 4000tl alışveriş yapmıştım Çin'den daha gümrükte 5 gün oldu ama geçmedi şikayetlere bakılırsa kargolar gümrükte bekletiyirlarmis ben de yakından takip ediyorum
Ben 7 ağustoda 2200tl klavye aldım geldi şuan kullanıyorum gümrükte bekletmiyorlar

Ne.eru

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erden
Yok ya bekle amazon mağdur etmez. Alırken vergi ödediğin için sorun çıkmama ihtimali dahada yüksek, amazon da olduğu için sorun çıkmama ihtimali en güçlü yerlerden.
Amazondan almadım hocam problem orada peki gümrükte takıldı diyelim almaya çalışırsam ne kadar bir ücret çıkar bana tahmini?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,881
Üyeler
152,768
Son üye
hephaistos72
Top Bottom