Neler Yeni

Yardım 30 EUROYU aşan siparişler ne olacak

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,685
İsim
Oğuz Oğuz
Ayakkabı siparişi verdim yaklaşık 90 Euro ayın 21 inden önce gelmesi mümkün değil yeni yönetmelikte ürünüme ne olacak Avrupa'dan geldiği için yüzde 12 fazladan verisini ödeyip ürünü alabilecek miyim yoksa gümrükte kalır mı yardım ederseniz sevinirim okul açılana kadar almam lazım teşekkürler.

Ahmettİlhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Ahmet İlhan
İnternet sitesinden aldım Aliexpress Amazon gibi bir marka değil.
valla o zaman yüksek ihtimal takılır ben amazon germanyden 4klık ssd ve 3klık ram aldım. 15inden önce dün ssd elime ulaştı ram de pazartesi ulaşıcakmış

Techno08

80+ Gold
Evet o yüzden umarım sorun çıkmaz dedim. Veya ürün sipariş tarihi 21 inden önce olduğu için geçirebilirler. Aliexpress gümrüğü 3. havalimanı içinde olduğu için problem çok olabiliyor. Umarım problem çıkmaz. Çıkarsa dediğim şeyler olabilir veya en kötü iade eder.

AliExpress hiçbir türlü iade Etmiyor hocam, makzume diye bir kargo firması gümrükten geçmeyen ürünleri alıp kendi depolarında saklıyor kendi anlaşmalı mali müşavirleriyle anlaşamazsanız da gümrük malları alıp tasfiye ediyor. Bangood ebay Amazon gibi firmalar iade ediyor sadece
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amazondan almadım hocam problem orada peki gümrükte takıldı diyelim almaya çalışırsam ne kadar bir ücret çıkar bana tahmini?

10-15k arası

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,080
İsim
Muhammed emin efe
İade yap mutlaka paran yanar geçmez

AliExpress hiçbir türlü iade Etmiyor hocam, makzume diye bir kargo firması gümrükten geçmeyen ürünleri alıp kendi depolarında saklıyor kendi anlaşmalı mali müşavirleriyle anlaşamazsanız da gümrük malları alıp tasfiye ediyor. Bangood ebay Amazon gibi firmalar iade ediyor sadece

10-15k arası
Ne kadar sövsek azdır. Aliexpress iade etmiyor biliyorum çünkü onlarda haklı ürüne devlet el koymuş ürün elimde değil ben neden iade edeyim diyor. Ama işte almak istersende o firmalar 15k geçiriyor.

Amazondan almadım hocam problem orada peki gümrükte takıldı diyelim almaya çalışırsam ne kadar bir ücret çıkar bana tahmini?
15k civarı. Nerden aldın?

Temu siparişleri zaten hep uzun süre gümrükte bekliyor bide mng de sorun var galiba
Hayır 2 sipariş önce aldığımda tüm firmalardan hızlı şekilde aynı gün gümrükten çıkmıştı. Şu son 20 gündür böyle problem var. Benim kargoda 16 gündür gümrükte.

stiga05fx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,116
İsim
Draq123
Ne kadar sövsek azdır. Aliexpress iade etmiyor biliyorum çünkü onlarda haklı ürüne devlet el koymuş ürün elimde değil ben neden iade edeyim diyor. Ama işte almak istersende o firmalar 15k geçiriyor.

15k civarı. Nerden aldın?

Hayır 2 sipariş önce aldığımda tüm firmalardan hızlı şekilde aynı gün gümrükten çıkmıştı. Şu son 20 gündür böyle problem var. Benim kargoda 16 gündür gümrükte.
benim ilk temu siparişim 4 gün gümrük beklemişti 16 gün değişikmiş. acaba temuya karşı özelliklemi yapıyorlar benim alüxpress geçti çünkü

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,080
İsim
Muhammed emin efe
benim ilk temu siparişim 4 gün gümrük beklemişti 16 gün değişikmiş. acaba temuya karşı özelliklemi yapıyorlar benim alüxpress geçti çünkü
Bak ss atıyorum 24 temmuzda alınan kargo hala gümrükte ama 6 ağursot'ta alınan kargo gümrükten çıktı sdfsdfsdfdsf. Çok saçma.

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-08-18 152336.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-18 152336.png
    29.6 KB · Hit: 15
  • Ekran görüntüsü 2024-08-18 152346.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-18 152346.png
    43.1 KB · Hit: 14

Techno08

80+ Gold

Hocam aslında devlet el falan koymuyorx Amazon gümrükten geçmiyorsa ürün birkaç gün sonra tekrar gümrüğe sokabiliyor mesela, aliexpress'in afedersiniz bir yerleri kalktı fazla popüler olunca ve çalıştığı kargo firması tam bir dolandırıcı

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,080
İsim
Muhammed emin efe
Hocam aslında devlet el falan koymuyorx Amazon gümrükten geçmiyorsa ürün birkaç gün sonra tekrar gümrüğe sokabiliyor mesela, aliexpress'in afedersiniz bir yerleri kalktı fazla popüler olunca ve çalıştığı kargo firması tam bir dolandırıcı
Kanka adam 2600 liraya ürün almış onu bile geçirmemişler. Bi çok kişinin başına gelmiş bu arada adamlar bi süre sonra ürünlerini n11'de satılırken falan görmüşler. Bazı gümrük memurlarının bilerek bunu yaptığını düşünüyorum.

Techno08

80+ Gold
Kanka adam 2600 liraya ürün almış onu bile geçirmemişler. Bi çok kişinin başına gelmiş bu arada adamlar bi süre sonra ürünlerini n11'de satılırken falan görmüşler. Bazı gümrük memurlarının bilerek bunu yaptığını düşünüyorum.

Doğrudur hocam. Bu yüzden aliexpressten alışveriş yapmayın Amazon ve bangood gayet iyi o konuda en kötü para iadesini yapıyor ürünü geri gönderip

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,595
Üyeler
156,355
Son üye
WizardRKT
Top Bottom