Neler Yeni

3000 mhz den 3600 e gecmek mantiklimi

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,113
İsim
Hakan
anlat da katlanarak ogreniyim aradaki farki adam 3mhz den 3.6 ya geciyor depolama alani buyutmek istemiyor.
Depolama alanı ne dostum ne alaka?
1635712747456.png

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,741
İsim
emirhan
ya bir bos konusmayin ya biliyorsaniz yazin neyine hisseder tas catlasa oyunlarda 4 fps fark eder. okuma yazma islemlerinde harddisk geride kalirsa ramlari yukseltmenin anlami bile olmaz 600 mhz icin biz eskiden kart degistirmek yerine overclok yapardik bebekler gelmis ders veriyor burada :unsure::unsure:
Artistlik yapmanın alemi yok dostum

Deltat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Deltat
Depolama alanı ne dostum ne alaka?
Alıntıyı görüntüle
yukaridaki resim ne alaka ?yukarida ramin onemini sadece hiz zannetmeye devam etmemi soyluyorsun ustune buyuk latency grafisini atiyorsun dalga mi geciyorsun :kedi:ramlara gecen komutun islenme surecine latency deniyor. Ramdaki depolama alini yaptiginiz islemlerin yogunluguna gore belirlenir . Dur bende bir resim ekleyim havali gozuksun.
Early-Man-Operating-Computer-Funny-PIcture.jpg

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
yukaridaki resim ne alaka ?yukarida ramin onemini sadece hiz zannetmeye devam etmemi soyluyorsun ustune buyuk latency grafisini atiyorsun dalga mi geciyorsun :kedi:ramlara gecen komutun islenme surecine latency deniyor. Ramdaki depolama alini yaptiginiz islemlerin yogunluguna gore belirlenir . Dur bende bir resim ekleyim havali gozuksun.Alıntıyı görüntüle
Çoğu kişinin katılacağı bir şey söyleyeceğim şimdi sana "Boş yapmışsın biraz".

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,113
İsim
Hakan
yukaridaki resim ne alaka ?yukarida ramin onemini sadece hiz zannetmeye devam etmemi soyluyorsun ustune buyuk latency grafisini atiyorsun dalga mi geciyorsun :kedi:ramlara gecen komutun islenme surecine latency deniyor. Ramdaki depolama alini yaptiginiz islemlerin yogunluguna gore belirlenir . Dur bende bir resim ekleyim havali gozuksun.Alıntıyı görüntüle
Latency grafiğini attım çünkü frekans hariç bilgin yok fotoğraf da iyi çıkmışsın ;)

Deltat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Deltat
Latency grafiğini attım çünkü frekans hariç bilgin yok fotoğraf da iyi çıkmışsın ;)
nedenini anlatda ogreniyim hep bos yaziyorsun sorularima cevap vermiyorsun ....... konu sahibine tavsiye parana yazik guzel kardesim overclok yap normal biostan yapilmiyorsa illa 3600 olsun diyorsan modlu bios kur flashla parana yazik.

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,113
İsim
Hakan
nedenini anlatda ogreniyim hep bos yaziyorsun sorularima cevap vermiyorsun .....
Nedenini biliyorsun, zen2 de bellek kontrolcü ile çekirdekler aynı zarda değil bu yüzden gecikme var, fclk yolu üstleinyor bu taşımayı ve bu yol genellikle 3600-3733 üstünde vites 2 ye geçiyor ve hız düşürüyor, clyi düşürünce sadece cl değil alt timingleri de performansın artıyor basit yani.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,882
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Nedenini biliyorsun, zen2 de bellek kontrolcü ile çekirdekler aynı zarda değil bu yüzden gecikme var, fclk yolu üstleinyor bu taşımayı ve bu yol genellikle 3600-3733 üstünde vites 2 ye geçiyor ve hız düşürüyor, clyi düşürünce sadece cl değil alt timingleri de performansın artıyor basit yani.
Dostum, istediğin kadar anlat sadece güncel bilgilere sahip olanlar dediğini doğrular.

Deltat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Deltat
yani bu eleman zen2 mimarisini kullanan bir islemci kullaniyor oyle mi ? bunu koklayarak mi anladin ????

Giatros

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
673
İsim
Fatih Altun
İlgilendiği Kategoriler
Futbol, Bilgisayar, Telefon
Instagram
fatihaltns
Discord