Neler Yeni

32-33 bin TL hazır sistem önerisi

Hestla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Bilgehan
Bütçe
33000
Arkadaşlar bildiğiniz üzere pcyi kendim toplamaya karar vermiştim ama black friday indirimlerini kaçırdım istediğim ürünler indirime girmedi girenler oldu fakat onları da alamadım stokları bitti 4070'li kendim sistem toplayacaktım fiyatı 32*33bin tl civarındaydı fakat alacağım parçalara zam geldi psu'um 600w'mış sanırım ayrıca psu almam da gerekli olduğundan dolayı masrafı çok fazla arttı,bu yüzden bende hazır bi 4070'li sistem almaya karar verdim,şimdilik 2 model arasında kaldım ;

Bu iki model arasındayım birisi ddr5 diğeri ddr4 ve elraen modelinin işlemcisi daha iyi sanırım f/p açısından hangisini tercih etmeliyim ya da sizin önerebileceğiniz hazır sistem varsa önerinizi alırım teşekkür ederim.

emreturk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Emre
Arkadaşlar bildiğiniz üzere pcyi kendim toplamaya karar vermiştim ama black friday indirimlerini kaçırdım istediğim ürünler indirime girmedi girenler oldu fakat onları da alamadım stokları bitti 4070'li kendim sistem toplayacaktım fiyatı 32*33bin TL civarındaydı fakat alacağım parçalara zam geldi psu'um 600w'mış sanırım ayrıca psu almam da gerekli olduğundan dolayı masrafı çok fazla arttı,bu yüzden bende hazır bi 4070'li sistem almaya karar verdim,şimdilik 2 model arasında kaldım ;

Bu iki model arasındayım birisi ddr5 diğeri ddr4 ve elraen modelinin işlemcisi daha iyi sanırım f/p açısından hangisini tercih etmeliyim ya da sizin önerebileceğiniz hazır sistem varsa önerinizi alırım teşekkür ederim.
Şu rakamlarda en mantıklı sistem 2.

emreturk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Emre
Ek olarak ilk sisteme 16x2 ram sıvı soğutucu ve ssd'sinin 1tb'a çıkarabilirim fiyatı 34.400 oluyor
Öyle bakınca o da mantıklı aslında ama uzun vadede 2. Sistem bana daha cazip geldi.. hangisini alırsan da pişman olmazsın Ocak ayını görmeden fiyatları artar zaten

Hestla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Bilgehan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öyle bakınca o da mantıklı aslında ama uzun vadede 2. Sistem bana daha cazip geldi.. hangisini alırsan da pişman olmazsın Ocak ayını görmeden fiyatları artar zaten
kararsız kaldım 2. sistemi alırsam biraz daha uzun süre dayanacak gibi diğer sistemi alırsam da ramini 32gb yapıyorum harici sıvı soğutma ekleyip ssdisini yükseltiyorum kasanın bi üst modelini de ekleyebiliyorum ikiside aynı fiyata geliyor birinin farkı ddr5 7500f işlemci diğerinin farkı da 32gb ram sıvı soğutucu yüksek ssd bi üst model kasa ama işlemcide ve DDR muhabbetinde geri kalıyor çok arada kaldım :(

enest

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Enes Talha Baysan
bence
kararsız kaldım 2. sistemi alırsam biraz daha uzun süre dayanacak gibi diğer sistemi alırsam da ramini 32gb yapıyorum harici sıvı soğutma ekleyip ssdisini yükseltiyorum kasanın bi üst modelini de ekleyebiliyorum ikiside aynı fiyata geliyor birinin farkı ddr5 7500f işlemci diğerinin farkı da 32gb ram sıvı soğutucu yüksek ssd bi üst model kasa ama işlemcide ve DDR muhabbetinde geri kalıyor çok arada kaldım :(
ikncşyi alman daha mantıklı bence

SEmrey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Emre
Bence 2.yi al, eline para geçtikçe sıvı soğutma da alırsın m.2 ssd'de alırsın. Ama ilk sistemi alırsan ddr4 te kalacaksın, geçmek istersende, sonradan çok para harcayacaksın. Geleceği düşünüp ben 2.sistemi seçerdim

Hestla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Bilgehan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bence

ikncşyi alman daha mantıklı bence
Bence 2.yi al, eline para geçtikçe sıvı soğutma da alırsın m.2 ssd'de alırsın. Ama ilk sistemi alırsan ddr4 te kalacaksın, geçmek istersende, sonradan çok para harcayacaksın. Geleceği düşünüp ben 2.sistemi seçerdim
Kendim topladım sistemi

Psu bende vardı o yüzden almadım bi harddisk ve ssd de vardı fakat ilerleyen zamanlarda harddisk ve ssdyi çıkartıp tek ssdye düşeceğim

Top Bottom