Neler Yeni

Çözüldü✓ 32GB ram ile kaç chrome tabi açabilirim?

Merhaba yapmam gereken bir işten ötürü aynı anda 120-160 chrome sekmesi açmam gerekiyor.Hepsinin kendine ait uzantıları var ve en az youtube sekmesi kadar ram yiyorlar.
1681732086896.png
1681732098812.png

Şu an bu özellikler ile 30-40 arası açabiliyorum.
1681732153204.png

bunun gibi 2x16 ram almayı düşünüyorum.Bu istediğim sekme sayısına ulaşmak için sadece rami yükseltmem yeterli mi yoksa başka bir şey de yükseltmeli miyim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Semih Özden
Arkadaşlar Bende 40 sekme ile iş yapıyorum. Bir sigorta şirketinde bilgi işlem departmanında çalışıyorum. Genelde bir robot yazılım olur gereken bilgiler girildikten sonra o açılan sekmelerdeki işleri otomatik yapar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar yapacağım şeyi sormanız yerine yardım etseydiniz çok daha mutlu olurdum.(Ve hayır siyaset amaçlı troll hesaplar yönetmiyorum.)

Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Semih Özden
Merhaba yapmam gereken bir işten ötürü aynı anda 120-160 chrome sekmesi açmam gerekiyor.Hepsinin kendine ait uzantıları var ve en az youtube sekmesi kadar ram yiyorlar.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Şu an bu özellikler ile 30-40 arası açabiliyorum.
Alıntıyı görüntüle
bunun gibi 2x16 ram almayı düşünüyorum.Bu istediğim sekme sayısına ulaşmak için sadece rami yükseltmem yeterli mi yoksa başka bir şey de yükseltmeli miyim?
İsmini veremiyorum ama benim kullandığım robot internet explorer kullanıyordu daha az ram tüketimi olduğu için. Ama şuanda windows, microsoft edge ile birleştirdi explorer'i. Ram tüketimi konusunda windowsun eski sürümlerini kullanıyorsan explorer kullanmanı tavsiye ederim.

BatuhanKLC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
853
İsim
Batuhan Kılıç

Mujka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
981
İsim
Mustafa Polat
Arkadaşlar yapacağım şeyi sormanız yerine yardım etseydiniz çok daha mutlu olurdum.(Ve hayır siyaset amaçlı troll hesaplar yönetmiyorum.)
RAM yükseltmeden açabileceğin sekme sayısını arttırabilirsin
Yapman gereken Chrome> Sağ üstteki 3 nokta> Ayarlar> Sistem> En üstteki seçeneği kapat

RAM yükseltmeden açabileceğin sekme sayısını arttırabilirsin
Yapman gereken Chrome> Sağ üstteki 3 nokta> Ayarlar> Sistem> En üstteki seçeneği kapat
Evet onu açtım zaten ama benim sormak istediğim rami almam yeterli olur mu dediğim sayılar için?

Top Bottom