Neler Yeni

35 Bin TL Laptop Önerisi

ugurr11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Uğur Uyar
Bütçe
35000
Daha çok oyun olmak üzere oyun ve iş amaçlı laptop arıyorum. Oynadığım oyunlar Squad, Bannerlord, CS ağırlıklı olarak. İlk iki oyunu En yüksek grafiklerde 120+ FPS ile oynamak istiyorum. Kullandığım laptop ortalama bir laptop ama hiç memnun değilim hem yazılımsal hem donanımsal olarak aşırı kötü tasarlanmış. Cihaz hem ısınıyor hem kontrol merkezi adam akıllı çalışmıyor. DPC gecikmesi sorunları, işlemci ve ekran kartı limitleri ıvır zıvır derken iyice soğuttu kendinden 2 sene içinde. Lütfen öneri yaparken aklınızda bulunsun cihazı optimize etmek için saçma sapan işlerle uğraşmak istemiyorum. Ekran kartını ve işlemcisini maksimum güçte kullanan cihaz arıyorum. Şuanki laptopumu kullanırken ThrottleStop ve MSI Afterburner gibi uygulamaları kullanmazsam neredeyse %10-20 lik gecikme ve FPS sorunu yaşıyorum üstüne sıcaklık derken cihaz iyice güç kısıyor. O yüzden ben hiçbir şey ek program indirmeden kontrol merkezinden vs rahat rahat her şeyini ayarlayabileceğim bir laptop arıyorum. Lütfen öneri yaparken dediklerimi önemseyin arkadaşlar. Yine aynı sıkıntıları yaşamak istemiyorum. Ayrıca cihazda MUX Switch'in olmasını da istiyorum.

ugurr11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Uğur Uyar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ya kardeşim o kadar da 2 defa dedim. Aynı sıkıntıları yaşamak istemiyorum diye. 105 Watt ekran kartlı laptopu yollamışsın üstelik network adaptörünün gecikme sorunları kaç tane farklı sitede yazılmış. Lütfen bilmiyorsanız orda 4060 falan görüp buraya atmayın gerçekten bilen birisi öneri yapsın arkadaşlar.

erdemmact

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Erdem Macit
Daha çok oyun olmak üzere oyun ve iş amaçlı laptop arıyorum. Oynadığım oyunlar Squad, Bannerlord, CS ağırlıklı olarak. İlk iki oyunu En yüksek grafiklerde 120+ FPS ile oynamak istiyorum. Kullandığım laptop ortalama bir laptop ama hiç memnun değilim hem yazılımsal hem donanımsal olarak aşırı kötü tasarlanmış. Cihaz hem ısınıyor hem kontrol merkezi adam akıllı çalışmıyor. DPC gecikmesi sorunları, işlemci ve ekran kartı limitleri ıvır zıvır derken iyice soğuttu kendinden 2 sene içinde. Lütfen öneri yaparken aklınızda bulunsun cihazı optimize etmek için saçma sapan işlerle uğraşmak istemiyorum. Ekran kartını ve işlemcisini maksimum güçte kullanan cihaz arıyorum. Şuanki laptopumu kullanırken ThrottleStop ve MSI Afterburner gibi uygulamaları kullanmazsam neredeyse %10-20 lik gecikme ve FPS sorunu yaşıyorum üstüne sıcaklık derken cihaz iyice güç kısıyor. O yüzden ben hiçbir şey ek program indirmeden kontrol merkezinden vs rahat rahat her şeyini ayarlayabileceğim bir laptop arıyorum. Lütfen öneri yaparken dediklerimi önemseyin arkadaşlar. Yine aynı sıkıntıları yaşamak istemiyorum. Ayrıca cihazda MUX Switch'in olmasını da istiyorum.
Lenovo Legion serisine bak kardeşim. her şey kağıt üstünde ekran kartı ve işlemcinin yüksek olması değil . Bilgisayar dediğimiz şey 2 bileşenden oluşmuyor. Sıkıntılarından bahsettiğin gibi tasarım , soğutma kalitesi, malzeme kalitesi, takılan parçalarda ki işçilik kalitesi , yazılımsal destek gibi bir sürü unsuru kapsıyor. Arkadaş direk casper makine atmış ona verme o parayı kağıt üstü bakınca 4060 göz boyuyor taktııkları 4060 kartı soğutacak doğru dürüst bi yapısı yok. Bit değeride Watt değeride düşük. Doğru dürüst bilgisi olmayan herkes bilgisayarcı oldu. Bu işin çekirdeğinden yetiştik . O bilgisayarı alana kadar legion serisinin 3060 modelini al emin ol 1 saat sonra casper bayılır legionda sen bayılırsın yorgunluktan. Oyunun başından sonuna kadar saatlerce oynasan bile aynı ısı performansını korur . Coğu makine 1 saatten uzun oyun oynuyorsan ısınmadan kaynaklı kendisini korumaya alıp frekansları düşürüyor. Ne oluyor sen 8 gb ekran kartlı makine aldım diyon makineden performansı alamdıktan sonra istersen 40 gb ekran kartı olsun .Umarım anlatabildim

ugurr11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Uğur Uyar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet dediklerinin hepsinin farkındayım ondan zaten konunun başından beri dediklerim önemli diyorum. Asus tuf a15 serisi nasıl ?

erdemmact

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Erdem Macit
Evet dediklerinin hepsinin farkındayım ondan zaten konunun başından beri dediklerim önemli diyorum. Asus tuf a15 serisi nasıl ?
Asusta da ben ROG serisi öneririm. Hiç bir markanın alt ürünlerini üst ürünlere karşı kıyaslamam .Kırpılmış şeyleri hiç bir zaman sevemedim :)

Top Bottom