Neler Yeni

Yardım 4 aydır stok sorunu yüzünden bozuk ekran kartı kullaniyorum

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Hüseyin Atik
Arkadaşlar 4 ay önce falan incehesaptan sistem almıştım fakat o gün bu gündür bir kere bile adam gibu kullanamadım basit oyunlarda bile kasma yapıyordu. Aradım ekran karti değişilcek dendi fakat stok yokmuş hâlâ bekliyorum. Ekran kartim RX5500 XT 8 gb ve beklemekten yoruldum. Stoklara gelincede ya değiştirmezlerse diye korkuyorum kendileri tarafindan çoook mağdur oldum çünkü. THH ye başvursam artık iş işten geçti artık 4 ay oldu. Paramı çöpe atmış gibi hissediyorum neredeyse. Sitelerinde 6700 xt ekran kartı var o ekran kartı benim ekran kartından cok mu güçlü? Onunla değişim istesem komik mi olur? Ne yapacagimi bilmiyorum bi bilgisayar aldim pişman oldum. D: Tavsiye verebilirmisinz arkadaşlar.

MY. DEMİR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Mehmet Yener DEMİR
Arkadaşlar 4 ay önce falan incehesaptan sistem almıştım fakat o gün bu gündür bir kere bile adam gibu kullanamadım basit oyunlarda bile kasma yapıyordu. Aradım ekran karti değişilcek dendi fakat stok yokmuş hâlâ bekliyorum. Ekran kartim RX5500 XT 8 gb ve beklemekten yoruldum. Stoklara gelincede ya değiştirmezlerse diye korkuyorum kendileri tarafindan çoook mağdur oldum çünkü. THH ye başvursam artık iş işten geçti artık 4 ay oldu. Paramı çöpe atmış gibi hissediyorum neredeyse. Sitelerinde 6700 xt ekran kartı var o ekran kartı benim ekran kartından cok mu güçlü? Onunla değişim istesem komik mi olur? Ne yapacagimi bilmiyorum bi bilgisayar aldim pişman oldum. D: Tavsiye verebilirmisinz arkadaşlar.
Değişim yapacaklarını sanmam. Aynı sorun bendede var itopyaya gönderdim ekran kartını değiştiler ama düzelmedi. Tekrar gönderdim bekliyorum. OCCT ile test yapıp sorun kesin olarak nerede anlayabilirsiniz. Ben power crashed hatası alıyordum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Emre
Kardeşim kartın bozuk olduğuna dair servis kagıdı aldın mı? Aldıysan tüketici hakem heyetine basvur degisim ya da paranı alırsın. Kartın servis kagıdı yok ise teknik servise gönder degisim kagıdını al.

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Hüseyin Atik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Değişim yapacaklarını sanmam. Aynı sorun bendede var itopyaya gönderdim ekran kartını değiştiler ama düzelmedi. Tekrar gönderdim bekliyorum. OCCT ile test yapıp sorun kesin olarak nerede anlayabilirsiniz. Ben power crashed hatası alıyordum.
Hocam aynı sorun bende de var derken? Sizin sisteminizde mi oyunlarda kasıyor? Bir de OCCT nedir hocam?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kardeşim kartın bozuk olduğuna dair servis kagıdı aldın mı? Aldıysan tüketici hakem heyetine basvur degisim ya da paranı alırsın. Kartın servis kagıdı yok ise teknik servise gönder degisim kagıdını al.
Para iadesi istemiyordum hocam fakat değişecekler mi bilmiyorum. Değişim kağıdı falanda vermediler ama İnşAllah değişirler 4 aydir bekliyorum

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Hüseyin Atik
Bendede oyunlarda çökme kasma oluyor.

Bir çeşit benchmark testidir sistemdeki donanımsal-yazılımsal sorunu ortaya çıkarmaya yarar.
Furkmark aida64 ile test ettim hocam ama OCTT ye de gerek var mı? Birde testlerde sorun yok ama oyunda takılma oluyor maalesef. Sizin sisteminiz nedir hocam?

Yıldırım Beyazid

80+ Bronze
Kesinlikle değişmezler komikde olur

MY. DEMİR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Mehmet Yener DEMİR
Furkmark aida64 ile test ettim hocam ama OCTT ye de gerek var mı? Birde testlerde sorun yok ama oyunda takılma oluyor maalesef. Sizin sisteminiz nedir hocam?
Yani bendede aslında tam olarak aynısı oluyordu ve dediğin programlarla test ettim bulamadım occtde buldum sorunu itopyaya gönderdim haber bekliyorum.

GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Single Kit Ram (2 adet)
WD 500GB SN550 NVMe M.2 SSD (2400MB Okuma / 1750MB Yazma)
GIGABYTE B450M H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 VGA HDMI mATX Anakart
COOLER MASTER MWE 600W 80+ Bronze V2 2xEPS 120mm Fanlı PSU
NZXT H510 Tempered Glass USB 3.1 Beyaz/Siyah Mid Tower Kasa
AMD RYZEN 5 PRO 3600 3.6GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm MPK İşlemci

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Hüseyin Atik
Yani bendede aslında tam olarak aynısı oluyordu ve dediğin programlarla test ettim bulamadım occtde buldum sorunu itopyaya gönderdim haber bekliyorum.

GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Single Kit Ram (2 adet)
WD 500GB SN550 NVMe M.2 SSD (2400MB Okuma / 1750MB Yazma)
GIGABYTE B450M H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 VGA HDMI mATX Anakart
COOLER MASTER MWE 600W 80+ Bronze V2 2xEPS 120mm Fanlı PSU
NZXT H510 Tempered Glass USB 3.1 Beyaz/Siyah Mid Tower Kasa
AMD RYZEN 5 PRO 3600 3.6GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm MPK İşlemci
Hocam peki sizde bu sorun sonradan mı ortaya çıktı yoksa aldığınızdan beri var mıydı?

Kesinlikle değişmezler komikde olur
Eyvallah

MY. DEMİR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Mehmet Yener DEMİR
Hocam peki sizde bu sorun sonradan mı ortaya çıktı yoksa aldığınızdan beri var mıydı?

Eyvallah
Aldığımdan beri. Cuma elime ulaştı 3 gün uğraştım pazartesi tekrar yolladım ondan sonraki pazartesi tekrar geldi (12nisan) çarşamba tekrar gönderdim (14 nisan) bekliyorum şuanlık yolda gidiyor

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Hüseyin Atik
Aldığımdan beri. Cuma elime ulaştı 3 gün uğraştım pazartesi tekrar yolladım ondan sonraki pazartesi tekrar geldi (12nisan) çarşamba tekrar gönderdim (14 nisan) bekliyorum şuanlık yolda gidiyor
Hocam bende yeni sistemimi göndermiştim çok zor değil mi? insan kendini kazıklanmış hissediyor. Allah yardımcınız olsun. Hocam kasmalardan söz ettiniz elinizde video var mı acaba sorunumuz aynı mı merak ettim.

Ryphex

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
6700xt istemek adamla dalga geçmekle aynı şey aralarında evrenler var o iki kartın

MY. DEMİR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Mehmet Yener DEMİR
Hocam bende yeni sistemimi göndermiştim çok zor değil mi? insan kendini kazıklanmış hissediyor. Allah yardımcınız olsun. Hocam kasmalardan söz ettiniz elinizde video var mı acaba sorunumuz aynı mı merak ettim.
Düşük sistem gereksinimli oyunlarda kasma yükseklerde gpu çökme hatası alıyordum video kaydım yok.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
988,517
Üyeler
156,346
Son üye
nbvcfg5768
Top Bottom