Neler Yeni

4 gün okul 3 gün tatil olayı. (Türkiye'de geçerli değil)

Ulaş_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Ulaş Eren
  • Beğen
Reaksiyonlar: Che_

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Necati
Merhabalar! İnternette dolaşan haberler bazı ülkelerin bu konuyu desteklediği yönünde.
Sizin görüşleriniz neler?
Bana kalırsa Türkiye'ye gelmeyecek bir sistem ki eğitim sistemiyle çok ilgilenmedikleri de açık. Türkiye'de herhangi bir resmi açıklama bulunmamakta.
Türkiye diğer ülkelere göre 20 yıl geride olduğu için bu sistem 20 yıl sonra felan gelir herhalde ülkeye :D Akp Sağolsun 3. sınıf Ülke olduk.

Tech Shot

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Mehmet Dayan
Hocam zaten bu tatiller dinlere göre olmuyor mu? Pazar hristiyanların cumartesi yahudilerin bayramı. E Cuma da müslümanların bayramı niye cuma tatil değil? 3 gün tatil olması gayet iyi olabilir. Yanlışım varsa düzeltin.

şahin doğan

80+ Platinum
Çok dert edilecek bir durum değil. Üni de serbest gibi bir şeysin zaten. Haftada 5 gün okul 2 gün tatil standart bir düzen. Çokta sıkıcı değil.

Ulaş_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Ulaş Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam zaten bu tatiller dinlere göre olmuyor mu? Pazar hristiyanların cumartesi yahudilerin bayramı. E Cuma da müslümanların bayramı niye cuma tatil değil? 3 gün tatil olması gayet iyi olabilir. Yanlışım varsa düzeltin.
Dinlerle bilgim bulunmamakla beraber, tatilin olması hiç de fena olmazdı.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Necati
Bana kalırsa Türkiye de okul 4 değil 3 gün olması lazım zaten kimse istekli gitmiyor zorla gidiyor birçok öğrenci , okulda tek öğrettikleri şey ezber zaten türkiyede.

3 gün olsa en azından öğrenciler diğer günler kendini geliştirir zamanları olur tabi böyle bir şey imkansıza yakın ama 4 gün olsa bile kar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

mantıken 20 yıl sonra da 20 yıl geride olmicakmıyız :D
Haklısınız maalesef

Ulaş_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Ulaş Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok dert edilecek bir durum değil. Üni de serbest gibi bir şeysin zaten. Haftada 5 gün okul 2 gün tatil standart bir düzen. Çokta sıkıcı değil.
Yani bir bakıma o şekilde fakat diğer bir bakıma lise ve üniversite (seçtiğimiz bölüme göre) neredeyse aynı süre zarfını kapsıyor. Üniversitede kaç saat ders var bir günde bilmiyorum fakat 1 gün tatil olmasa da ders saatleri kısılmalı bana kalırsa. Zira günde 8 saat dersin özellikle son saatlere doğru verimliliği yerlere düşürdüğünü düşünmekteyim.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Necati
Yani bir bakıma o şekilde fakat diğer bir bakıma lise ve üniversite (seçtiğimiz bölüme göre) neredeyse aynı süre zarfını kapsıyor. Üniversitede kaç saat ders var bir günde bilmiyorum fakat 1 gün tatil olmasa da ders saatleri kısılmalı bana kalırsa. Zira günde 8 saat dersin özellikle son saatlere doğru verimliliği yerlere düşürdüğünü düşünmekteyim.
Lafı ağzımdan aldın dostum , hiçbir insan 5-6 saat dersten sonra son derslerde bir şey anlamıyor eminim kendimden ve çevremden biliyorum.

Son derslerde herkesin tek düşündüğü dersin hemen bitmesi kimsenin umrunda olmuyor ders .

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,722
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
olmasın millet mesela bizde salı günü de tatil haftasonu ile birlikte ve çok sıkıcı geçiyor biran önce okul açılsın diyorum. saat öğleden sonra 4-5 gibi çıkınca çalışmaya da pek vakit kalmıyor onun yerine ders saati düşürülse 1 saat düşse dha ii :cool:(y):coffee:

MuratAbiGF Fedaisi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,214
İsim
İlker
İlgilendiği Kategoriler
Ekipmanlar,Sistem Parçaları,Teknik ve Yazılımsal Sorunlar vb.
Instagram
ahmetkayaofficial01
Discord
Ahmetkaya#9513
Merhabalar! İnternette dolaşan haberler bazı ülkelerin bu konuyu desteklediği yönünde.
Sizin görüşleriniz neler?
Bana kalırsa Türkiye'ye gelmeyecek bir sistem ki eğitim sistemiyle çok ilgilenmedikleri de açık. Türkiye'de herhangi bir resmi açıklama bulunmamakta.
Göz attığım haber sitesi:https://www.aydinlik.com.tr/haber/o...-gecildi-okullar-3-gun-mu-tatil-olacak-359978
bizim enerji sorunumuz yok ALLAHA şükür 7 gün okul olsun(!)

Ulaş_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Ulaş Eren
olmasın millet mesela bizde salı günü de tatil haftasonu ile birlikte ve çok sıkıcı geçiyor biran önce okul açılsın diyorum. saat öğleden sonra 4-5 gibi çıkınca çalışmaya da pek vakit kalmıyor onun yerine ders saati düşürülse 1 saat düşse dha ii :cool:(y):coffee:
Bu da farklı bir çözüm fakat 1 saat düşmesi o kadar da etkili olacak bir durum olmaz bence.

• Muhteşem
Reaksiyonlar: cici
Top Bottom