Neler Yeni

4000-5000 TL ekran kartsız ve ramsiz sistem tavsiyesi

sbartin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Siyabend
Yalnız birkaç kriterim var.

İşlemci olarak 5600x dizerseniz sevinirim ama başka bir fikriniz varsa o da olur.
SSD M.2 olmasın, pahalı ve lüzumsuz bir teknoloji gibi geliyor.
Anakart ahım şahım bir şey olmasın, parçalarımla uyumlu olsun yeter. Pahalı anakartlar gereksiz gibi geliyor.
Sisteme ram dizmenize gerek yok çünkü alacağım rami belirledim. Elimde Adata'nın 8 GB bir adet rami var, aynısından bir tane daha alıp dual channel yapacağım.
Kart dizmenize de gerek yok. Elimde RX 590 var. İlerde stoklar düzelince bunu satıp 5700xt, 2070s, 3060 ti üçlüsünden birine geçeceğim.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849

sbartin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Siyabend
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

CPU için soğutucu almama gerek var mı? Stok fan işimi görmez mi? Kasa da görüntü olarak pek şık durmuyor ama güçlü bir şeye benziyor. Teşekkürler cevabın için.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
CPU için soğutucu almama gerek var mı? Stok fan işimi görmez mi? Kasa da görüntü olarak pek şık durmuyor ama güçlü bir şeye benziyor. Teşekkürler cevabın için.
Attığım linkteki işlemci fansız o yüzden soğutucu önerdim.
Gayet iyi bir soğutucudur forumda birçok kişi kullanıyor.

sbartin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Siyabend
Attığım linkteki işlemci fansız o yüzden soğutucu önerdim.
Gayet iyi bir soğutucudur forumda birçok kişi kullanıyor.

Hangisi daha mantıklı olur; İşlemciyi kutulu alıp stok fanıyla kullanmak mı, kutusuz alıp soğutucu takmak mı? Overclock yapmayacağım için ilki en azından daha hesaplı geliyor.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Hangisi daha mantıklı olur; İşlemciyi kutulu alıp stok fanıyla kullanmak mı, kutusuz alıp soğutucu takmak mı? Overclock yapmayacağım için ilki en azından daha hesaplı geliyor.
Bence kutusuz alıp soğutucu almak.

sbartin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Siyabend
Bence kutusuz alıp soğutucu almak.

Kutulu 2598, kutusuz + soğutma 2603 :D Evet çok daha mantıklıymış. Sistem bütünüyle kafama yattı. Daha güzel bir sistem önerisi gelmezse bunu sipariş geçeceğim.

Edit: Anakart önermemişsiniz.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Kutulu 2598, kutusuz + soğutma 2603 :D Evet çok daha mantıklıymış. Sistem bütünüyle kafama yattı. Daha güzel bir sistem önerisi gelmezse bunu sipariş geçeceğim.

Edit: Anakart önermemişsiniz.
Link koymayı unutmuşum kusura bakmayın.

Swanz

80+ Bronze
1)Stok soğutucu işini görür ama çok zorlayıcı oyunlarda ısınır.
2)Kasa hava sirkülasyonu iyi F/P bir kasa.
3)M.2 lüzumsuz bir teknoloji değil! Gayet çığır açmış bir teknoloji
4)Anakartları pahalı bir anakart olup olmamasına göre değil özelliklerini göre yorumlayın lütfen.

sbartin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Siyabend
Link koymayı unutmuşum kusura bakmayın.

Teşekkürler. Bu arada önerdiğiniz 860 Evo 537 fakat ben 500 liraya 870 Evo buldum. Sizce kullanılabilir mi?

Ayrıca bu da sizin anakartın aynısı sanırım. Öyleyse bunu sipariş ederim.

1)Stok soğutucu işini görür ama çok zorlayıcı oyunlarda ısınır.
2)Kasa hava sirkülasyonu iyi F/P bir kasa.
3)M.2 lüzumsuz bir teknoloji değil! Gayet çığır açmış bir teknoloji
4)Anakartları pahalı bir anakart olup olmamasına göre değil özelliklerini göre yorumlayın lütfen.

1) Zaten soğutucuyla birlikte alınca bir fiyat farkı olmuyor şimdilik.
2) Evet sadece görüntüsünü beğenmedim.
3) İnan şu an sistemimi SSD'siz kullanıyorum. Ve cidden SSD olmaması bile rahatsız etmiyor beni. Kaldı ki M.2 ve SSD'nin açılış sürelerinin kıyaslandığı videolara bakınca 1-2 saniye fark olduğu görülüyor. Bence o fiyat farkına göre değmiyor.
4) Anakarttan tek beklentim parçalarımla uyumlu olması. Onun dışında sistemime overclock yapmayacağım ve ilerde upgrade düşünmüyorum. O yüzden çok pahalı bir anakart önermenize gerek yok. Ha bluetooth özelliği olan bir anakart olsa güzel olurdu, ancak fiyatı çok yükseltiyorsa ona da gerek yok.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Teşekkürler. Bu arada önerdiğiniz 860 Evo 537 fakat ben 500 liraya 870 Evo buldum. Sizce kullanılabilir mi?

3) İnan şu an sistemimi SSD'siz kullanıyorum. Ve cidden SSD olmaması bile rahatsız etmiyor beni. Kaldı ki M.2 ve SSD'nin açılış sürelerinin kıyaslandığı videolara bakınca 1-2 saniye fark olduğu görülüyor. Bence o fiyat farkına göre değmiyor.
4) Anakarttan tek beklentim parçalarımla uyumlu olması. Onun dışında sistemime overclock yapmayacağım ve ilerde upgrade düşünmüyorum. O yüzden çok pahalı bir anakart önermenize gerek yok. Ha bluetooth özelliği olan bir anakart olsa güzel olurdu, ancak fiyatı çok yükseltiyorsa ona da gerek yok.
Kullanılabilir.

Nachi

80+ Platinum

Ayrıca bu da sizin anakartın aynısı sanırım. Öyleyse bunu sipariş ederim.

870 evo daha yeni ve daha iyi 870 evo alın.

sbartin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Siyabend
870 evo daha yeni ve daha iyi 870 evo alın.

Evet, hem daha ucuz şu an. Bu sistem şu an kafama yattı. Daha ucuz ve aynı işi görebilecek anakart, psu, kasa önerisi olan yoksa, bu sistemi sipariş edeceğim Pazartesi günü.

Edit: Kasa konusunda fikrim değişti. Fanlarının daha fazla olması, önünde çıkarılabilir toz filtresi olması nedeniyle şu kasayı alacağım.

Son düzenleme:
Top Bottom