Neler Yeni

4000 Serisi ekran kartı önerisi

FerhatKa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Ferhat Karalar
Kendimi çağın gerisin de kalmış hissediyorum çoğu oyunu düşük, orta kalitede oynamaktan oyunların atmosferini tam olarak yaşayamıyorum . Bu yüzden de bilgisayarımı yükseltmeye başlamaya karar verdim ilk önce ekran kartı satın almak istiyorum fakat piyasada yüzlerce çeşit ekran kartı var kafam karıştığı için de sizlerden yardım almak istiyorum

Kriterler:
8 Gb dan fazla ram, 3 fanlı , 4000 serisi bir ekran kartı

Şu 2 ekran kartına gözüm takıldı :

LaZz61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
mehmet ali oğuz
Kendimi çağın gerisin de kalmış hissediyorum çoğu oyunu düşük, orta kalitede oynamaktan oyunların atmosferini tam olarak yaşayamıyorum . Bu yüzden de bilgisayarımı yükseltmeye başlamaya karar verdim ilk önce ekran kartı satın almak istiyorum fakat piyasada yüzlerce çeşit ekran kartı var kafam karıştığı için de sizlerden yardım almak istiyorum

Kriterler:

gigabyte 4070s ezer geçer tatmin eder sizi. 4060ti rakibi değil zaten tavsiyem gaming x slim modelini almamanız. ( 5 kartını denedim cw sorunlu cıktı soğutmasını da incelttiler artık eski kaslı görüntüsü yok. )

Lorx61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Kadir

Kriterler:

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Kriterler:

F/P/K olarak en iyisi bu sanırım.

Zexius

80+ Bronze

Kriterler:

Elinde hali hazırda sistem varsa 5000 serisini beklemeni tavsiye ederim 1 ay sonra computex 2024 fuarında yani 3 haziranda tanıtılma ihtimalleri var

FerhatKa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Ferhat Karalar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
gigabyte 4070s ezer geçer tatmin eder sizi. 4060ti rakibi değil zaten tavsiyem gaming x slim modelini almamanız. ( 5 kartını denedim cw sorunlu cıktı soğutmasını da incelttiler artık eski kaslı görüntüsü yok. )
Benimde gönlüm 4070s den yana . Şu an da elimde Amd Ryzen 5 3600x işlemci var yeni işlemci alana kadar kullansam bir sorun olur mu darboğaz filan yapar mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

F/P/K olarak en iyisi bu sanırım.
Evet de pek hoşuma gitmedi görüntüsü bir de taksit imkanı yok

Elinde hali hazırda sistem varsa 5000 serisini beklemeni tavsiye ederim 1 ay sonra computex 2024 fuarında yani 3 haziranda tanıtılma ihtimalleri var
Bende öyle düşündüm ama fiyatlar çok yüksek olacak gibi şimdiki kartların da fiyatları o zaman artarsa almam zorlaşır .

LaZz61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
mehmet ali oğuz
Benimde gönlüm 4070s den yana . Şu an da elimde Amd Ryzen 5 3600x işlemci var yeni işlemci alana kadar kullansam bir sorun olur mu darboğaz filan yapar mı ?

Evet de pek hoşuma gitmedi görüntüsü bir de taksit imkanı yok
Ben 6 ay kadar 5600g ile kullanmıştım ama 1440p de 1080p de zaten darboğaz yer zaten kartın hakkı 1440p. Ama nekadar rahatsız eder sizi idare eder mi? deneyimlemediğim için bir şey diyemem. 2k da idare eder rahat rahat direk güncel am5 sisteme geçiş sağlarsınız yada intel tarafından.

FerhatKa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Ferhat Karalar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben 6 ay kadar 5600g ile kullanmıştım ama 1440p de 1080p de zaten darboğaz yer zaten kartın hakkı 1440p. Ama nekadar rahatsız eder sizi idare eder mi? deneyimlemediğim için bir şey diyemem. 2k da idare eder rahat rahat direk güncel am5 sisteme geçiş sağlarsınız yada intel tarafından.
2k bir monitörüm de yok bir süre ya yatacak ya da işlemci ve monitör de alacağım

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
ÖMER ÇELİK
tavsıyemce sıstemını komple sat youtuberler hazır sistem yapıyor oradan alabilirsin 4070 serisi sistemler pchocası yapacaktı en son bi de 2. ellere yönelebilirsin

FerhatKa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Ferhat Karalar
tavsıyemce sıstemını komple sat youtuberler hazır sistem yapıyor oradan alabilirsin 4070 serisi sistemler pchocası yapacaktı en son bi de 2. ellere yönelebilirsin
Sistemi satacağım zaten de bilgisayarı kendim toplamak istiyorum Şuan ki sistemi de @Abdullah Hacıgül Toplamıştı sağolsun bir süre idare etti . Pchocasının sistemi de güzeldi ama dediğim gibi kendim modifiye etmek istiyorum kasasını kesinleştirdim bile

Top Bottom