Neler Yeni

Çözüldü✓ 4000 TL'ye kadar kasa önerisi

AMDLSS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Mehmet Şahin
Bütçe
4000
İyi günler arkadaşlar şuan elimde TT J23 kasası bulunmakta malum kendisi adeta bir kapalı kutu, şuanda R5 3600 ve 5600 XT TUF Evo donanımlarını kullanıyorum işlemci yükseltmeye karar verdim ve işlemci yükseltirken ayrıca kasa yükseltmeye karar verdim.

Mümkünse 4000 TL'ye PSU'lu bir kasa veya 3000 TL'ye PSU olmayan bir kasa önerir misiniz?

Şuan aklımda olan modeller Darkflash DLS 480 ve Corsair iCue T220

Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
muk

AMDLSS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Mehmet Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
DLS480 güzel kasadır. Onu öneririm. Eğer bütçem yeter dersen P500A'yı önerebilirim.

PSU olarak bunlar olabilir

AMDLSS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Mehmet Şahin
Önerileriniz için çok teşekkür ederim fakat PSU kısmında açıkçası 1800 civarından çok 900-1100 bandında bir şey almayı planlıyorum ayrıca Lian Li Lancool 215 kasası nasıldır acaba? 2000 TL gibi bir fiyata buldum bildiğim kadarıyla kaliteli bir marka, düzenleme sebebim araştırırken sadece anakart üzerinden kontrol edilen ARGB fanlara sahip olduğunu gördüm benim anakartım B450M TUF Plus gaming sadece 4 pin RGB çıkışı var.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Önerileriniz için çok teşekkür ederim fakat PSU kısmında açıkçası 1800 civarından çok 900-1100 bandında bir şey almayı planlıyorum ayrıca Lian Li Lancool 215 kasası nasıldır acaba? 2000 TL gibi bir fiyata buldum bildiğim kadarıyla kaliteli bir marka, düzenleme sebebim araştırırken sadece anakart üzerinden kontrol edilen ARGB fanlara sahip olduğunu gördüm benim anakartım B450M TUF Plus gaming sadece 4 pin RGB çıkışı var.
Lian li 215 ile DLS480 neredeyse aynı kasalar. Lian linin malzeme kalitesi daha iyi. Fanları hafif daha sessiz ama yanında GPU Holder gelmiyor ve daha pahalı.

900-1100 TL'ye kaliteli bir PSU bulamazsın.

AMDLSS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Mehmet Şahin
Lian li 215 ile DLS480 neredeyse aynı kasalar. Lian linin malzeme kalitesi daha iyi. Fanları hafif daha sessiz ama yanında GPU Holder gelmiyor ve daha pahalı.

900-1100 TL'ye kaliteli bir PSU bulamazsın.
Açıkçası biraz görselliğe kaçmak istiyorum fakat yeni kasaların hepsi ARGB olmuş RGB yani 4 pinli olsa sorun olmayacak fakat çoğu hatta neredeyse hepsi 3 pinli A-RGB ile geliyor ayrıca PSU için aklımda NZXT C650 vardır 80+ Bronze modeli vardı.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,978
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Kasa olarak bunu tercih edebilirsiniz: Darkflash DLS 480

PSU olarak bunu tercih edebilirsiniz: High Power Performance GD 600 Watt

İşlemci olarak bunu tercih edebilirsiniz: AMD Ryzen 5 5600

AMDLSS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Mehmet Şahin
Kasa olarak bunu tercih edebilirsiniz: Darkflash DLS 480

PSU olarak bunu tercih edebilirsiniz: High Power Performance GD 600 Watt

İşlemci olarak bunu tercih edebilirsiniz: AMD Ryzen 5 5600
Öneriniz için çok teşekkür ederim özellikle PSU için kasa kullanışlılık açısından DLS 480 mantıklı gelse de görsel açıdan ve eko sistem uyumu açısından çok zayıf kalıyor gibi Darkflash Aurora fanlar kullandığını tespit ettim Çinli kaynaklardan baktığımda sesli olduğunu ve anakart ile bağlantı kurulmadığını gördüm, bu bütçem varken açıkçası daha göze hitap eden bir kasa almak istiyorum Corsair iCue serisi anakart bağlantısı istemediği için çok mantıklı geliyor o seriden bir kasa önerir misiniz veya iCue benzeri özellikli bildiğiniz kasa var mı?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,978
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Öneriniz için çok teşekkür ederim özellikle PSU için kasa kullanışlılık açısından DLS 480 mantıklı gelse de görsel açıdan ve eko sistem uyumu açısından çok zayıf kalıyor gibi Darkflash Aurora fanlar kullandığını tespit ettim Çinli kaynaklardan baktığımda sesli olduğunu ve anakart ile bağlantı kurulmadığını gördüm, bu bütçem varken açıkçası daha göze hitap eden bir kasa almak istiyorum Corsair iCue serisi anakart bağlantısı istemediği için çok mantıklı geliyor o seriden bir kasa önerir misiniz veya iCue benzeri özellikli bildiğiniz kasa var mı?
Bu bütçe aralığında Corsair önermem açıkçası. Onun yerine Lian Li Lancool 215 tercih edebilirsiniz. Fanları oldukça sessiz çalışıyor.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Açıkçası biraz görselliğe kaçmak istiyorum fakat yeni kasaların hepsi ARGB olmuş RGB yani 4 pinli olsa sorun olmayacak fakat çoğu hatta neredeyse hepsi 3 pinli A-RGB ile geliyor ayrıca PSU için aklımda NZXT C650 vardır 80+ Bronze modeli vardı.
C650'nin adam akıllı incelemesi yok ondan bir şey söyleyemeyeceğim. C650 Gold kadar iyi olamayacağına göre, hem silenstorm hem de Toughpower ondan daha iyi olacaktır. Ayrıca Toughpower'ın 10 yıl garantisi var. Ürünlerine güveniyorlar yani.
Ayrıca, aradaki kalite farkını geçtim sadece 100W için bile o fiyat farkı verilebilir bence. PSU'dan kısmak yerine kasadan kısın Maxima V20 falan alın daha iyi.

AMDLSS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Mehmet Şahin
C650'nin adam akıllı incelemesi yok ondan bir şey söyleyemeyeceğim. C650 Gold kadar iyi olamayacağına göre, hem silenstorm hem de Toughpower ondan daha iyi olacaktır. Ayrıca Toughpower'ın 10 yıl garantisi var. Ürünlerine güveniyorlar yani.
Ayrıca, aradaki kalite farkını geçtim sadece 100W için bile o fiyat farkı verilebilir bence. PSU'dan kısmak yerine kasadan kısın Maxima V20 falan alın daha iyi.
Açıkçası Maxima bir ara düşünüyordum fakat sac kalınlığının 0.8 mm olması yine aynı şekilde fanlarının anakartım ile uyumlu olmaması gibi sebeplerden vazgeçtim PSU için gerekirse bütçe arttıracağım onda sorun yok fakat kasada kesinlikle 3000 TL üzerine çıkamam belki 3200 zorlarım.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Açıkçası Maxima bir ara düşünüyordum fakat sac kalınlığının 0.8 mm olması yine aynı şekilde fanlarının anakartım ile uyumlu olmaması gibi sebeplerden vazgeçtim PSU için gerekirse bütçe arttıracağım onda sorun yok fakat kasada kesinlikle 3000 TL üzerine çıkamam belki 3200 zorlarım.
Bütçenin tamamını harcayıp ömürlük kasa almak istersen buna bakabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,051
Üyeler
152,599
Son üye
Ttenable
Top Bottom