Neler Yeni

4060Ti Modelleri Arasındaki Farklar

gsonex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Emre Turan
Nakitle direkt alacaksan eğer ikinci el kısmında biri gigabyteın 4060ti 8 gb versiyonunu koymuş 11.5 aynı şehirdeyseniz pazarlıkla 11 yap al hazır sistem çıkması kullanılmamış oluyor zaten genelde satanlar eski kartlarıyla devam ediyor 2800 daha az vermiş olursun terto aynı kart

nontius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
nontius
Performans olarak daha üst düzeyde olduğunu biliyorum ama yıllardır farklı farklı amd kartlar kullandım sürekli sorunlar yaşadım. Nvidia'ya geçmeyi düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkürler, sizi konuyla ilgilisiniz diye düşünüyorum konudan biraz uzak olacak ama sıvı soğutmaya geçmeyi düşünüyorum işlemcim r5 5600 soğutucu ise stok fan, sıcaklık değerleri ufak bir baskıda bile 85+ çok rahat görüyor. Termal macun değişimi yapacağım fakat onunla birlikte sıvı soğutucuya geçmeyi düşünüyorum önerebileceğiniz bir model var mıdır? Bütçe olarak 3k biraz artabilir. Kasa VG10F
Yoo görmüyor. Ben çok oyun oynadım 77 derece falan oluyor. Bir de her gün kodlama, unity3D kullamıyorum. Render fazla yapmıyorum çünkü açıkçası sanki render için mi bilgisayar alıyor ama render'ı da iyi yapar yani.

Bu değerleri stok fanda alıyorum. Bilgisayarda bir yavaşlama, darboğaz yada yüksek fan sesi gibi rahatsız edici durum yoktur.

Eğer sen daha serin olsun istiyorsan sıvı soğutma alabilirsin yada bios ayarlarından 3-4 fps uğruna eco mod 45w açabilirsin. 10 derece falan düşürüyor.

3-4 fps dedim ama 1 fps bile düşürmedi yani ve 65 dereceye kadar düşüyor.

Görünürde ısınan işlemci ama performansından ödün vermez yani.

Top Bottom