Neler Yeni

4060ti yanına parça önerileri

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
Monitör modelin ne? 1080p'de mi yoksa 1440p'de mi oynayacaksın

arbesama

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Akkaya

XG2405​

24" FHD 1ms 144Hz IPS GAMING Monitör 1080p olması lazım bunun​

Mesaj otomatik birleştirildi:

WievSonic XG2405​

24" FHD 1ms 144Hz IPS GAMING Monitör 1080p olması lazım bunun​

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
Aslında komple sistemini satsan ve yeni sistem alsan daha iyi gibi bu bütçede ama yükseltme yapalım dersen sen bilirsin tabii.

Kendi işlemcinle beraber RAM'lerini de sat 600-700 civarı.

Anakart b550 ya da x570'e yükseltmen FPS konusunda bir artış sağlamaz ama bütçen varken yükselteyim dersen sen bilirsin.

2k monitöre geçmek istersen de buna bakabilirsin. Çift monitör kullanabilirsin.

PSU değiştirmene gerek yok güç bakımından.

arbesama

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Akkaya
Aslında komple sistemini satsan ve yeni sistem alsan daha iyi gibi bu bütçede ama yükseltme yapalım dersen sen bilirsin tabii.

Anakart b550 ya da x670'e yükseltmen FPS konusunda bir artış sağlamaz ama bütçen varken yükselteyim dersen sen bilirsin.

reis çok teşekkür ederim yorumların için buraya 1-2 tanede hazır sistem atarmısın ya sana zahmet bir bakayım çıkarabilirsem elimden hazır da alabilirim dediğin gibi şuan ki kasamda rx5500xt ekran kartı da var bakayım ne kadar eder

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
Bana hazır kasa için maximum bütçeni söylemen lazım her şeyi sattıktan sonra elinde olacak olan. Bir de bu bütçede alacağın hazır sistemde 2k monitör kullanman gerekir. Yani elindeki monitörü de satmayı düşünebilirsin.

arbesama

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Akkaya
Bana hazır kasa için maximum bütçeni söylemen lazım her şeyi sattıktan sonra elinde olacak olan. Bir de bu bütçede alacağın hazır sistemde 2k monitör kullanman gerekir. Yani elindeki monitörü de satmayı düşünebilirsin.
30k civarı bi para çıkarırım sanıyorum 1-2 lira yukarı çıkar belki

bu arada attığın monitör 8k civarı hocam ya çok pahalı geldi açıkçası elimdekiyle idare edip sonradan geçiş yapsam oda olur değil mi?

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
30k civarı 4070'li kasa baktım da bulamadım. Yükseltme yapsan daha iyi olacak gibi. 4060ti alıp 5700x'e yükselterek 1080P'de sorunsuz kullanırsın zaten. Monitörün güzel. İleride yükseltmek istersen yükseltebilirsin tabii.

arbesama

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Akkaya
30k civarı 4070'li kasa baktım da bulamadım. Yükseltme yapsan daha iyi olacak gibi. 4060ti alıp 5700x'e yükselterek 1080P'de sorunsuz kullanırsın zaten. Monitörün güzel. İleride yükseltmek istersen yükseltebilirsin tabii.
tamam o zaman dediğin ekran kartının yanına 5700 alıyorum bide kendi ramlerimi çıkarıp o attığın ramleri takıyorum ben birde sıvı soğutma ve ssd de düşünmüştüm ama ne dersin bu duruma

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
Gerek yok sıvı soğutmaya attığım hava soğutucu çoğu sıvı soğutmadan daha iyi zaten.

SSD ihtiyacın varsa atarız.

Şu anda takılı m2 ssd var mı? Varsa model ve kapasitesi ne?

arbesama

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Akkaya
Gerek yok sıvı soğutmaya attığım hava soğutucu çoğu sıvı soğutmadan daha iyi zaten.

hee ben onu görmemiştim bu işlemcilerin kendi soğutucusu yok demi onu alıp takıyorsun tamamdır.

Şu anda takılı m2 ssd var mı? Varsa model ve kapasitesi ne?
valla 125gb bi tane kötürüm var sadece windows kurdum içine sıfırdan 2tblık filan bişey almak istiyorum sadece ssd kullanmak için

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
SSD bunu alabilirsin 2 tb fiyatı piyasaya göre iyi. Anakartın gen4 değil sadece gen3 desteklediği için maximum 3500 mb/sn hızlarında alırsın ama bir sorun olmaz sıkıntısız kullanırsın. Gen3 ssd'ler de aynı fiyata zaten.

arbesama

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Akkaya

Anakart b550 ya da x570'e yükseltmen FPS konusunda bir artış sağlamaz ama bütçen varken yükselteyim dersen sen bilirsin.

burda dediğin b550 anakart iyi midir? elim değmişken onu da değiştirmeyi düşünüyorum.

şimdi 14 ekran kartı dedik + 1585 işlemci soğutucu + 2580 ramler + 5500 de işlemci desek +3550 de ssd 27300 yapıyor burası. bide anakart koysak tam 30k işte iyi değil mi sence

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
Dediğim gibi FPS açısından 1 FPS bile değişmez ama daha çok USB portu olsun ARGB desteklesin ya da gen4 ssd tam hızda çalışsın dersen b550 bir anakart bakabilirsin tabii.

Bu akşam saat 10da başlayan gaming gecesini de takip et işine yarayacak ürünler daha ucuza bulabilirsin belki.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,043
Üyeler
140,752
Son üye
aslanemir123
Top Bottom