Neler Yeni

45K'ya Kaliteli Bir Sistem Dizmek Istiyorum Yardımcı Olur Musunuz?

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,054
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Şu anda basit düzey renderla uğraşıyorum ancak şu anda 2018 MacBook Pro bile ihtiyaçlarımı karışlıyor. Render konusunda kendimi geliştiriyorum ama 1 yıla kadar üst düzey randerlarla uğraşmak istiyorum açıkçası. Pc toplamadaki ilk önceliğim beni uzun yıllar donanım ilavesi yapmadan götürebilecek bir sistem. Oynadığım oyunlar da belli popüler olan hikayeli oyunlardan zevk alırım. WoW, Valorant, Gta Online, Hogwarts legacy vb. gibi oyunları da oynamak istiyorum. Şu andaki sistemim bunları komple açmıyor maalesef :D. Genel olarak böyle diyebilirim. Yayın açmıyorum pek.
Kısaca uzun vadeli ileride upgrade açık performanslı kaliteli bir sistem istiyorsun tm

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,054
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Umut Akbacak
Bu doğrultuda ben gerekli kontrolleri yapacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçe tam olarak ne kadar son
Çok teşekkür ederim. Bütçe 47yi zorlayabilirim ama 45 civarlarında olsa daha iyi olur sadece kasa için. Monitör için de maximum 7ye çıksam daha iyi olur

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,054
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Çok teşekkür ederim. Bütçe 47yi zorlayabilirim ama 45 civarlarında olsa daha iyi olur sadece kasa için. Monitör için de maximum 7ye çıksam daha iyi olur
TM çok iyi olursa 47 de olur diyorsunuz anladım

bugün yetişirse atarım yetişmezse yarın atarım uyar mı 😊

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Umut Akbacak
TM çok iyi olursa 47 de olur diyorsunuz anladım

bugün yetişirse atarım yetişmezse yarın atarım uyar
Sizin için ne zaman uygun olursa o zaman atarsınız hocam çok teşekkür ederim tekrardan :)

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,054
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Sizin için ne zaman uygun olursa o zaman atarsınız hocam çok teşekkür ederim tekrardan :)
Geç kalmayalım stoklar bitiyor fiyatlar artıyor ben spora gecicem birazdan erken biterse vaktim olursa bakicam olmazsa yarın mutlaka ilgileneceğim

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,054
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,054
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Yok estağfurullah :) almak için biraz sabırsızlanıyorum da bir hatırlatmak istedim sadece ilgileniyor olmanız bile yeter
Çok haklısın şuan yapıyorum atacağım tekrardan kusura bakma 🙏

Yok estağfurullah :) almak için biraz sabırsızlanıyorum da bir hatırlatmak istedim sadece ilgileniyor olmanız bile yeter
Bu attigin arcade 9a sisteme baktım 4070 li olarak da alabilirsin özelleştirme yaptığın gibi toplama yaptım bende 4070 7700x 64gb ramli vs ama anakart b650 oluyor attığın sistemde x670 oluyor ve tuf gibi sağlam kaliteli bir anakart alabilirsin sistemi 4070 bana yeter dersen güzel kaliteli ileriye dönük kullanabilirsin rahatlıkla

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Umut Akbacak
Çok haklısın şuan yapıyorum atacağım tekrardan kusura bakma 🙏

Bu attigin arcade 9a sisteme baktım 4070 li olarak da alabilirsin özelleştirme yaptığın gibi toplama yaptım bende 4070 7700x 64gb ramli vs ama anakart b650 oluyor attığın sistemde x670 oluyor ve tuf gibi sağlam kaliteli bir anakart alabilirsin sistemi 4070 bana yeter dersen güzel kaliteli ileriye dönük kullanabilirsin rahatlıkla
Çok teşekkür ederim hocam 3 soru daha sorucam sistemlerle alakalı 1. sorum şu 16x2 bir ram aldım şimdilik diyelim ileride rami 64 yapmak istersem 3. slota 32gblık farklı mhzlerde ram takabilir miyim yani bu bir sorun oluşturur mu? ve ram olarak 6400mhz cl32 bir ram seçmiştim sizce 6000mhz cl32 EXPO bir ram daha mı iyi olur Exponun ne işe yaradığını bilmiyorum pek. Diğer sorum da şu olacak Intel Unison amd işlemcilerde de çalışıyor mu bir fikriniz var mı ?

Çok teşekkür ederim hocam 3 soru daha sorucam sistemlerle alakalı 1. sorum şu 16x2 bir ram aldım şimdilik diyelim ileride rami 64 yapmak istersem 3. slota 32gblık farklı mhzlerde ram takabilir miyim yani bu bir sorun oluşturur mu? ve ram olarak 6400mhz cl32 bir ram seçmiştim sizce 6000mhz cl32 EXPO bir ram daha mı iyi olur Exponun ne işe yaradığını bilmiyorum pek. Diğer sorum da şu olacak Intel Unison amd işlemcilerde de çalışıyor mu bir fikriniz var mı ?
AirDrop benzeri bir aktarım teknolojisiymiş sanırım bu teknoloji benim bayağı bir işime yarar gibi duruyor o yüzden sordum

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,054
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

AirDrop benzeri bir aktarım teknolojisiymiş sanırım bu teknoloji benim bayağı bir işime yarar gibi duruyor o yüzden sordum
1. Si aynı Cl aynı mhz aynı marka model ram alırsan uyuşmazlık sorunu yaşamazsın atıyorum 6400mhz aldın cl32 sonra yanına 6000 MHz cl36 taktın bu sefer sistem 6000mhz de çalışır en düşük frekansdaki ram neyse onu baz alır ama Cl de yüksek olursa ilk aldığından orada bir uyumsuzluk olabilir her zaman aynı marka model özellik ram almak daha iyi olur Expo ram olanları ben Intel sistem de kullandım AMD de de bir sorun olmadı bunlar bir çeşit ram frekans ayarlamaları zaten hatalı olmuş olsaydı da özelleştirmeye koymazlardi ne uyumlu ize onu koyarlar oraya bende çeşitli sistemler de kullandım sorun yaşamadım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,980
Üyeler
140,739
Son üye
riseofdarkness
Top Bottom