Neler Yeni

45K'ya Kaliteli Bir Sistem Dizmek Istiyorum Yardımcı Olur Musunuz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Umut Akbacak
Arkadaşlar merhaba önceden de yazmıştım buraya ancak kararsız kaldığım için yeniden bir sistem yapılandırdım gamegarajdan bu sistemi özelleştirdim ve sizlerin de görüşlerini merak ediyorum. Anakartı X serisi bir anakart seçtim uzun ömürlü ve sağlam olması açısından.. Son olarak sorularımdan biri de işlemci olacak Intel işlemcilere pek hakim değilim tavsiyede bulunabilirsiniz ancak şu anlık ben işlemci olarak 7700x serisini seçtim yine uzun ömürlü bir sistem istediğim için ancak 7600x te performans açısından 7700x i pek aratmayacağını söylüyorlar bu konu da ne yapmalıyım? İşlemci ve anakart yönünden biraz kaliteli bir sistem olmasını istiyorum. Nedense işlemciyi düşük tutup ekran kartını arttırmak içime pek sinmiyor. Donanım konusunda bilgilerim biraz zayıf ilk toplama sistemim olacak. Tavsiyelerinizi, varsa sistem önerilerinizi, şunu yap bunu yap dediğiniz ne varsa yorumlarınızı bekliyorum. (tüm parçaların rgb olması benim için biraz önemli)
Ekran Resmi 2023-05-19 02.49.54.png

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
ahmet ali özmert
bu fiyata daha iyisi toplanmaz gibi gayet güzel sistem olmuş

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Umut Akbacak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu fiyata daha iyisi toplanmaz gibi gayet güzel sistem olmuş
Anakartı ASUS TUF B650 PLUS WI-FI modeli tercih edip sıvı soğutucuyu daha kaliteli bir şey seçsem sizce ileriye dönüklük açısından anakartta sorun yaşar mıyım bu düşündürüyor sadece beni

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
ahmet ali özmert
Anakartı ASUS TUF B650 PLUS WI-FI modeli tercih edip sıvı soğutucuyu daha kaliteli bir şey seçsem sizce ileriye dönüklük açısından anakartta sorun yaşar mıyım bu düşündürüyor sadece beni
hocam asla gerek yok cougar çok kaliteli bir soğutucu zaten 360mm daha büyüğünü alamazsınız ki

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Umut Akbacak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
45k ya 4070 yerine 4070ti çok daha mantıklı
4070ti sistem de mantıklı evet ama işlemciyi anakartı ram ve ssd hızlarını düşürüp ancak bu fiyata denk getirebiliyorum ve açıkçası karar verme açısında zorlandım. Daha güçlü bir işlemci + daha alt bir ekran kartı mı yoksa daha güçlü bir ekran kartı daha alt bir donanım mı konusu kafamı hala karıştırıyor. Sistem ve parçaları çok değiştiren biri değilim genel olarak aldığım şeyleri bozulana kadar kullanırım o yüzden :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam asla gerek yok cougar çok kaliteli bir soğutucu zaten 360mm daha büyüğünü alamazsınız ki
almadan önceki son kontrolde rgb olmadığını farkettim fanların :D takıntı haline geldi bu durum o yüzden CoolMaster Illusion 360mm ARGB da karar kıldım gibi

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
ahmet ali özmert
4070ti sistem de mantıklı evet ama işlemciyi anakartı ram ve ssd hızlarını düşürüp ancak bu fiyata denk getirebiliyorum ve açıkçası karar verme açısında zorlandım. Daha güçlü bir işlemci + daha alt bir ekran kartı mı yoksa daha güçlü bir ekran kartı daha alt bir donanım mı konusu kafamı hala karıştırıyor. Sistem ve parçaları çok değiştiren biri değilim genel olarak aldığım şeyleri bozulana kadar kullanırım o yüzden :)

almadan önceki son kontrolde rgb olmadığını farkettim fanların :D takıntı haline geldi bu durum o yüzden CoolMaster Illusion 360mm ARGB da karar kıldım gibi
hocam tek sıkıntınız rgb olsun ya isterseniz bu fiyata 12 tane fan alıp tek kontrolcü üzerinden hepsinin hızlarını teker teker ayarlarsınız ya programında sıkıntı değil :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Umut Akbacak
hocam tek sıkıntınız rgb olsun ya isterseniz bu fiyata 12 tane fan alıp tek kontrolcü üzerinden hepsinin hızlarını teker teker ayarlarsınız ya programında sıkıntı değil :D
Doğru diyorsunuz aslında :D:D Peki bu sistem için nasıl bir Monitör tercih etmeliyim sizce 1080p mi daha iyi olur 2k mı ? 5-6k civarına kadar tavsiyelere açığım bu arada

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
ahmet ali özmert
Doğru diyorsunuz aslında :D:D Peki bu sistem için nasıl bir Monitör tercih etmeliyim sizce 1080p mi daha iyi olur 2k mı ? 5-6k civarına kadar tavsiyelere açığım bu arada
hocam 1080 p lafını şaka olarak söylüyorsunuz umarım bu sistem min 2k tavsiyem 4k lık bir sistem yapmayın

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,055
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
PC için amacın nedir oyun yayın rander FPS oyunları hikayeli oyunlar bu sistem ile beklentin ne ona göre hareket edelim ki sağlıklı olsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Umut Akbacak
PC için amacın nedir oyun yayın rander FPS oyunları hikayeli oyunlar bu sistem ile beklentin ne ona göre hareket edelim ki sağlıklı olsun
Şu anda basit düzey renderla uğraşıyorum ancak şu anda 2018 MacBook Pro bile ihtiyaçlarımı karışlıyor. Render konusunda kendimi geliştiriyorum ama 1 yıla kadar üst düzey randerlarla uğraşmak istiyorum açıkçası. Pc toplamadaki ilk önceliğim beni uzun yıllar donanım ilavesi yapmadan götürebilecek bir sistem. Oynadığım oyunlar da belli popüler olan hikayeli oyunlardan zevk alırım. WoW, Valorant, Gta Online, Hogwarts legacy vb. gibi oyunları da oynamak istiyorum. Şu andaki sistemim bunları komple açmıyor maalesef :D. Genel olarak böyle diyebilirim. Yayın açmıyorum pek.

hocam 1080 p lafını şaka olarak söylüyorsunuz umarım bu sistem min 2k tavsiyem 4k lık bir sistem yapmayın
Bazı arkadaşlar 1080p yüksek hz monitörleri çok seviyorlar o yüzden demiştim aslında dediğim gibi masaüstü donanım bilgim oldukça zayıf

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,145
Üyeler
140,779
Son üye
betrayalll
Top Bottom