Neler Yeni

🔥İndirim 5.959 TL MSI PRO B650-P WIFI B650 AM5 DDR5 6400MHz M.2 Anakart

hardbroman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
621
İsim
Mirhan Yalçın
Bunların hepsi tamam ama sadece faz sayısı yeterli midir? Örneğin soğutucularim kalitesi, malzeme kalitesi ve driver desteği. Bu konularda markanın geri dönüşleri nasıl, param olsa yine mesafeliyim doğrusu. Bilemiyorum tabi @shaco27 @hardbroman
malzeme kalitesi soğutucu kalitesi vs. İyi ama yazılım konusuna tam hakim değilim, örnek veriyorum 7k bütçeniz var sizin öncelik neyse ona göre anakart seçin 7800x3d takacaksanız faz sayısı fazla kaliteli soğutması olan modeli seçersiniz, daha gündelik kullanım 7500f falan takacaksanız wifisi bluethootu olan modellere bakarsınız

shaco27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
648
İsim
eyyüb
Bunların hepsi tamam ama sadece faz sayısı yeterli midir? Örneğin soğutucularim kalitesi, malzeme kalitesi ve driver desteği. Bu konularda markanın geri dönüşleri nasıl, param olsa yine mesafeliyim doğrusu. Bilemiyorum tabi @shaco27 @hardbroman
+ları ve - lerini söylim livemixer.
anakart çok serin çalışıyor.
bios güncelledin mi memory restore açtınmı ilk açılış hariç hızlı açılıyor tomhawk göre.
yazılım driverları güzel.
Argb kontrol programı msi kat ve kat iyi.
-leri 2022 bios la geliyor güncellemen gerek ve ilk açılması dakikalar sürüyor.
bios güncellemesen windows kurarken hata veriyor.ön usb sorunsuz kurdum bios güncelleyince sorunsuz kurulum yaptım arkada usblerden.
ve ekran kartı tırnakları çabuk kırılıyor 2tanesi kırık bende benim için sorun değil 3cüden söküp takıcam çok hasas kolay kolay kırılmazdı ben yıllardır anakart takıyorum msi bile çıkıyor sadece.
resim mevcut değil kırılan tırnak bu.
143d09b2-1bbf-4cfe-9eed-50342a978f6b.jpeg

Mesaj otomatik birleştirildi:

aslında bütkçeye göre anakart Alican kaliteli anakarta ila fark eder işlemci 7500f alicama 7800x3d alır keyfime bakarım ömürlük işlemci desek yeridir.
Tomhawk b650 7500f sistem vardı wifi Bluetooth işime yaramiyor zaten tr modemlerinde wifi hiç bir zaman verimli olmuyor malasef.
Satıp livemixer ve 7800x3d aldım çok memnunum sen butcene bakican işlemci yüksek tutup b650 orta seviye kart Alican güzel bir hava soğutma themalright phantom felan.
Fiyat performans yapıcan.
İlla livemixer Alican diye bir şey yok giriş seviyesi anakart olmadı sürece yetiyor bizim gözümüz hep yüksekte.

IMG_20240626_235417.jpg

Çok tatlı görüntüsü var ama görüntü için değil performans için aldım.

Son düzenleme:

Mitnick

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mert B
+ları ve - lerini söylim livemixer.
anakart çok serin çalışıyor.
bios güncelledin mi memory restore açtınmı ilk açılış hariç hızlı açılıyor tomhawk göre.
yazılım driverları güzel.
Argb kontrol programı msi kat ve kat iyi.
-leri 2022 bios la geliyor güncellemen gerek ve ilk açılması dakikalar sürüyor.
bios güncellemesen windows kurarken hata veriyor.ön usb sorunsuz kurdum bios güncelleyince sorunsuz kurulum yaptım arkada usblerden.
ve ekran kartı tırnakları çabuk kırılıyor 2tanesi kırık bende benim için sorun değil 3cüden söküp takıcam çok hasas kolay kolay kırılmazdı ben yıllardır anakart takıyorum msi bile çıkıyor sadece.
resim mevcut değil kırılan tırnak bu.
Alıntıyı görüntüle

aslında bütkçeye göre anakart Alican kaliteli anakarta ila fark eder işlemci 7500f alicama 7800x3d alır keyfime bakarım ömürlük işlemci desek yeridir.
Tomhawk b650 7500f sistem vardı wifi Bluetooth işime yaramiyor zaten tr modemlerinde wifi hiç bir zaman verimli olmuyor malasef.
Satıp livemixer ve 7800x3d aldım çok memnunum sen butcene bakican işlemci yüksek tutup b650 orta seviye kart Alican güzel bir hava soğutma themalright phantom felan.
Fiyat performans yapıcan.
İlla livemixer Alican diye bir şey yok giriş seviyesi anakart olmadı sürece yetiyor bizim gözümüz hep yüksekte.

Alıntıyı görüntüle
Çok tatlı görüntüsü var ama görüntü için değil performans için aldım.
Ya ben sistem kuruyorum. Thermalright phantom spirit siparişi verdim yanına da 7800x3d alıcam. Anakartı da livemixer düşünüyorum. Bu hava soğutucu sığar mı acaba anakarta. Bi de ram olarak şunu düşünüyorum https://www.incehesap.com/patriot-v...dium=referral&utm_campaign=quickview&v=1.97.7

hardbroman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
621
İsim
Mirhan Yalçın

shaco27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
648
İsim
eyyüb
Ya ben sistem kuruyorum. Thermalright phantom spirit siparişi verdim yanına da 7800x3d alıcam. Anakartı da livemixer düşünüyorum. Bu hava soğutucu sığar mı acaba anakarta. Bi de ram olarak şunu düşünüyorum https://www.incehesap.com/patriot-v...dium=referral&utm_campaign=quickview&v=1.97.7
Hava soğutman güzel sığar anakart kasayada sigar büyük ihtimal soğutması kötu değil yanı en iyi macun ak620 kullanıyorum boşta 58 dereceyi görüyor yukse 68-72 arası stress testinde 89 normal oda performans core açık çünkü kapattindads en yüksek sıcak likk 70 görürsün stress testinde kapattıktan sonra hiç bir mantığı yok bu işlemci genel olarak ısınıyor zaten sıvıda alsan isinicak yanı zarari yok ama oyun yuklerindr 70-75 normal.
Phantom spright 120se alabilirsin veya üstü evo var onu alabilirsin.

Genelde bosta 57-61 arası bios ince ayar yaptınmi veya core performance boost kapattinmi isi değeri düşüyor illaki ama FPS kaybi yaşıyorsun kapatmasanda olur yani.
IMG_20240627_081312.jpg

IMG_20240626_233423.jpg

IMG_20240627_005711.jpg

Son düzenleme:
Top Bottom