Neler Yeni

5 Yıllık Çıkar Arkadaşlığı

-CrawL

80+ Gold
Yazacağım yazı biraz uzun olabilir. İçimi dökmek için yazacağım. Şimdi birbirimizi 5yıldır tanıyoruz 3'lü arkadaş grubuyuz. 4yıldırda yakın arkadaşız şu ana kadar kimseye onlar kadar fazla değer vermedim çağırdıklarında önemli işim olsa dahi ekip gittim yardım istediklerinde elimden geleni yapmaya çalıştım. Her zaman onları destekledim onların yanında oldum en önemli sorunlarımızı her zaman birbirimize döktük gece 3-4'te bile beraber dışarı çıktık. Birbirimizin evlerinde sabahladık. Bu zamana kadar çok iyi anılarımızda oldu. Yani ortaokuldan beri yakın arkadaştık. Şu an sözde öyleyiz ama yalandan yani. Aynı mahallede oturuyoruz evlerimiz hemen yan sokakta. Son 6aydır aramız çok açıldı o 2siyle isimleri kod adı olarak kullanacağım Ahmet ve Mehmet aralarında hala çok samimiler her hafta muhakkkak 2-3defa buluşurlar önceden 3müz hiçbir zaman birbirimizden ayrı dışarı çıkmaz her haltı beraber üçümüz yerdik ama son 6ayda beni az çağırıyorlar öyle 3-4haftada bir falan. Önceden grubumuzda her gün yazışırdık şimdi gruptan değil özelden konuşuyorlar beni de nadir çağırıyorlar ama şu son 2aydır onlara sadece 1defa yazdım. Onunda sebebi Ahmet'le dışarıda karşılaştık karşılaşmanın öncesindede konuşmuyorduk bayağı yazışmıyorduk ama karşılaşınca pişkin pişkin selam veriyorlar kanka nasılsın nasıl gidiyor vs. neyse karşılaştık Ahmet'le bayağı sıcak davrandı bende özlemiştim onları dedim yarın dışarı çıkalım oda tamam bana uyar dedi. Bende tamam yarın haberleşiriz deyip onlara yazdım. 1saat sonra mesaja dönüp 2side aynı anda işim var yazdı. Anlamıştım bir iş çevirdiklerini. Bana haber vermeden 2'si konsere gitmiş st atıyorlar her hafta oradan görüyorum. Ve aralarına son 1yılda Murat diye biri girdi onu da aslında hiç istemiyorlar ben yanlarındayken Murat onları arayınca başka yerdeyiz vs. deyip yanlarına almıyorlardı. Bakıyorum son zamanlarda onunla takılıyorlar sürekli arkasından onu sevmiyoruz dedikleri halde. Ulan harbi zoruma gidiyor o kadar değer verdiğim insanlar bana bunları yapınca. 2aydır onlara yazmıyorum anca karşılaşırsak selam veriyorum yüz yüze karşılaşınca sorun yok sıcak davranııp pişkin pişkin selam veriyorlar ama iletişimi tamamen kestiler. Hatta iletişim kesilince ben onlara yazdım ama pek iplemediler. Geç döndüler mesaja yani. Gene kendi aralarında konuşmaya başladılar. Son 2 ay önce buluştuğumuzda hala kardeş gibiydik ama gene birbirimize yazmıyoruz. Ben yazsam gene aynı şey olacak iplemicekler. Böyle yazsamda eski dostluğumuzu hala özlüyorum ama meğerse bu zamana kadar beni kullanmışlar. Şimdi bakıyorum son birkaç ayda tanıdıklarıyla buluşup agarla vs. adı altında st atıyorlar. Bu lavukları her yerden engelleyip görünce tanımıyormuş gibi yapasım geliyor ama hemen yan sokağımda evleri illa karşılaşıyoruz onlarla.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazacağım yazı biraz uzun olabilir. İçimi dökmek için yazacağım. Şimdi birbirimizi 5yıldır tanıyoruz 3'lü arkadaş grubuyuz. 4yıldırda yakın arkadaşız şu ana kadar kimseye onlar kadar fazla değer vermedim çağırdıklarında önemli işim olsa dahi ekip gittim yardım istediklerinde elimden geleni yapmaya çalıştım. Her zaman onları destekledim onların yanında oldum en önemli sorunlarımızı her zaman birbirimize döktük gece 3-4'te bile beraber dışarı çıktık. Birbirimizin evlerinde sabahladık. Bu zamana kadar çok iyi anılarımızda oldu. Yani ortaokuldan beri yakın arkadaştık. Şu an sözde öyleyiz ama yalandan yani. Aynı mahallede oturuyoruz evlerimiz hemen yan sokakta. Son 6aydır aramız çok açıldı o 2siyle isimleri kod adı olarak kullanacağım Ahmet ve Mehmet aralarında hala çok samimiler her hafta muhakkkak 2-3defa buluşurlar önceden 3müz hiçbir zaman birbirimizden ayrı dışarı çıkmaz her haltı beraber ikimiz yerdik ama son 6ayda beni az çağırıyorlar öyle 3-4haftada bir falan. Önceden grubumuzda her gün yazışırdık şimdi gruptan değil özelden konuşuyorlar beni de nadir çağırıyorlar ama şu son 2aydır onlara sadece 1defa yazdım. Onunda sebebi Ahmet'le dışarıda karşılaştık karşılaşmanın öncesindede konuşmuyorduk bayağı yazışmıyorduk ama karşılaşınca pişkin pişkin selam veriyorlar kanka nasılsın nasıl gidiyor vs. neyse karşılaştık Ahmet'le bayağı sıcak davrandı bende özlemiştim onları dedim yarın dışarı çıkalım oda tamam bana uyar dedi. Bende tamam yarın haberleşiriz deyip onlara yazdım. 1saat sonra mesaja dönüp 2side aynı anda işim var yazdı. Anlamıştım bir iş çevirdiklerini. Bana haber vermeden 2'si konsere gitmiş st atıyorlar her hafta oradan görüyorum. Ve aralarına son 1yılda Murat diye biri girdi onu da aslında hiç istemiyorlar ben yanlarındayken Murat onları arayınca başka yerdeyiz vs. deyip yanlarına almıyorlardı. Bakıyorum son zamanlarda onunla takılıyorlar sürekli arkasından onu sevmiyoruz dedikleri halde. Ulan harbi zoruma gidiyor o kadar değer verdiğim insanlar bana bunları yapınca. 2aydır onlara yazmıyorum anca karşılaşırsak selam veriyorum yüz yüze karşılaşınca sorun yok sıcak davranııp pişkin pişkin selam veriyorlar ama iletişimi tamamen kestiler. Hatta iletişim kesilince ben onlara yazdım ama pek iplemediler. Geç döndüler mesaja yani. Gene kendi aralarında konuşmaya başladılar. Son 2 ay önce buluştuğumuzda hala kardeş gibiydik ama gene birbirimize yazmıyoruz. Ben yazsam gene aynı şey olacak iplemicekler. Böyle yazsamda eski dostluğumuzu hala özlüyorum ama meğerse bu zamana kadar beni kullanmışlar. Şimdi bakıyorum son birkaç ayda tanıdıklarıyla buluşup agarla vs. adı altında st atıyorlar. Bu lavukları her yerden engelleyip görünce tanımıyormuş gibi yapasım geliyor ama hemen yan sokağımda evleri illa karşılaşıyoruz onlarla.
Böyle yapmalarına rağmen biri geçen aradı beni ama hala eski samimiyetteki gibi anlatıyor bana kavga oldu vs. Böyle çocuk var tanımıyorsun diye beni arıyor. O olay hakkında whatsapptan konuşuyoruz 1 kaç gün hatta muhabbeti uzatmaya çalışyıroum biraz sonra tık yok gene yazmıyorlar.

Yazacağım yazı biraz uzun olabilir. İçimi dökmek için yazacağım. Şimdi birbirimizi 5yıldır tanıyoruz 3'lü arkadaş grubuyuz. 4yıldırda yakın arkadaşız şu ana kadar kimseye onlar kadar fazla değer vermedim çağırdıklarında önemli işim olsa dahi ekip gittim yardım istediklerinde elimden geleni yapmaya çalıştım. Her zaman onları destekledim onların yanında oldum en önemli sorunlarımızı her zaman birbirimize döktük gece 3-4'te bile beraber dışarı çıktık. Birbirimizin evlerinde sabahladık. Bu zamana kadar çok iyi anılarımızda oldu. Yani ortaokuldan beri yakın arkadaştık. Şu an sözde öyleyiz ama yalandan yani. Aynı mahallede oturuyoruz evlerimiz hemen yan sokakta. Son 6aydır aramız çok açıldı o 2siyle isimleri kod adı olarak kullanacağım Ahmet ve Mehmet aralarında hala çok samimiler her hafta muhakkkak 2-3defa buluşurlar önceden 3müz hiçbir zaman birbirimizden ayrı dışarı çıkmaz her haltı beraber üçümüz yerdik ama son 6ayda beni az çağırıyorlar öyle 3-4haftada bir falan. Önceden grubumuzda her gün yazışırdık şimdi gruptan değil özelden konuşuyorlar beni de nadir çağırıyorlar ama şu son 2aydır onlara sadece 1defa yazdım. Onunda sebebi Ahmet'le dışarıda karşılaştık karşılaşmanın öncesindede konuşmuyorduk bayağı yazışmıyorduk ama karşılaşınca pişkin pişkin selam veriyorlar kanka nasılsın nasıl gidiyor vs. neyse karşılaştık Ahmet'le bayağı sıcak davrandı bende özlemiştim onları dedim yarın dışarı çıkalım oda tamam bana uyar dedi. Bende tamam yarın haberleşiriz deyip onlara yazdım. 1saat sonra mesaja dönüp 2side aynı anda işim var yazdı. Anlamıştım bir iş çevirdiklerini. Bana haber vermeden 2'si konsere gitmiş st atıyorlar her hafta oradan görüyorum. Ve aralarına son 1yılda Murat diye biri girdi onu da aslında hiç istemiyorlar ben yanlarındayken Murat onları arayınca başka yerdeyiz vs. deyip yanlarına almıyorlardı. Bakıyorum son zamanlarda onunla takılıyorlar sürekli arkasından onu sevmiyoruz dedikleri halde. Ulan harbi zoruma gidiyor o kadar değer verdiğim insanlar bana bunları yapınca. 2aydır onlara yazmıyorum anca karşılaşırsak selam veriyorum yüz yüze karşılaşınca sorun yok sıcak davranııp pişkin pişkin selam veriyorlar ama iletişimi tamamen kestiler. Hatta iletişim kesilince ben onlara yazdım ama pek iplemediler. Geç döndüler mesaja yani. Gene kendi aralarında konuşmaya başladılar. Son 2 ay önce buluştuğumuzda hala kardeş gibiydik ama gene birbirimize yazmıyoruz. Ben yazsam gene aynı şey olacak iplemicekler. Böyle yazsamda eski dostluğumuzu hala özlüyorum ama meğerse bu zamana kadar beni kullanmışlar. Şimdi bakıyorum son birkaç ayda tanıdıklarıyla buluşup agarla vs. adı altında st atıyorlar. Bu lavukları her yerden engelleyip görünce tanımıyormuş gibi yapasım geliyor ama hemen yan sokağımda evleri illa karşılaşıyoruz onlarla.

Böyle yapmalarına rağmen biri geçen aradı beni ama hala eski samimiyetteki gibi anlatıyor bana kavga oldu vs. Böyle çocuk var tanımıyorsun diye beni arıyor. O olay hakkında whatsapptan konuşuyoruz 1 kaç gün hatta muhabbeti uzatmaya çalışyıroum biraz sonra tık yok gene yazmıyorlar.
karşılaşıp konuşurken sıcak sıcak eskisi gibi konuşup onun dışında hiç arayıp sormamaları çok kafamı karıştırıyor. St attıklarında görüyorum hep yeni tanıştıklarıyla buluşup beni çağırmadan takılıyorlar.

Rulep

80+ Gold
böyle sorgulayarak olmaz bir buluşma ayarla yapmışın ekmiş ama bu sefer önemli gibisinden açık açık konuş nedeni sor duruma göre yoluna bakarsın

-CrawL

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
böyle sorgulayarak olmaz bir buluşma ayarla yapmışın ekmiş ama bu sefer önemli gibisinden açık açık konuş nedeni sor duruma göre yoluna bakarsın
4yıllık yakın arkadaşta böyle yapıyorsa. Buluşmayla düzelecek gibide değil hocam. Normalde kin tutmam ama tüm storylerini sessize aldım attıklarının hepsindede kıskandırmaya çalışıyorlar zaten. Karşılaşırsak hiç yazmıyorsun bişey mi var diye soracaklar zaten o zaman açarım konuyu 1i çok sıcak davranıyor diğeri biraz soğuk yapıyor. O soğuk yapan biraz kıskanıyor gibi onun çağırmamak istediğini düşünüyorum.

4yıllık yakın arkadaşta böyle yapıyorsa. Buluşmayla düzelecek gibide değil hocam. Normalde kin tutmam ama tüm storylerini sessize aldım attıklarının hepsindede kıskandırmaya çalışıyorlar zaten. Karşılaşırsak hiç yazmıyorsun bişey mi var diye soracaklar zaten o zaman açarım konuyu 1i çok sıcak davranıyor diğeri biraz soğuk yapıyor. O soğuk yapan biraz kıskanıyor gibi onun çağırmamak istediğini düşünüyorum.
ama bi yandan yeni tanıştığım insanlarla arkadaş olsamda onlarla olduğum gibi samimi olamıyorum. Bi yandan çok özlüyorum onları ama olmayınca olmuyor işte.

Rulep

80+ Gold

ama bi yandan yeni tanıştığım insanlarla arkadaş olsamda onlarla olduğum gibi samimi olamıyorum. Bi yandan çok özlüyorum onları ama olmayınca olmuyor işte.
Belki istemeden bir şey yapmışsındır falan her ihtimali düşünüyorum zaten düzelmek için değil sebebini öğrenmek için buluş yapacak k uzaktan sinirlenip engellemek bir çözüm değil

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Gidip ikisiylede konuşmak en iyisi olabilir. En azından nedenini öğrenmiş olursun, için rahatlar.

Kara*

80+ Silver
Hocam ikisiyle konuşun evler yakın diye kendinizi kasmayın durumu güzel bir şekilde ifade edin öteki sallamayan arkadaşınız hâlâ daha sallamıyorsa sizi önce onunla tamamen konuşmama kararına başlayın öteki yine laftan anlarsa zaten az çok çakar durumu. Onun dışında yapacak bir şeyiniz yok zaten genel olarak sizin aranız çok iyiken araya başka kimseyi almıyoz modu olup senin veya sizin sevmediğiniz kişileri araya alıyorsalar zaten agalar olarak değerlendirirsek sorun gayet belli onca verdiğiniz değerler vakitler en çok bunlar bunaltır böyle durumlarda arka planda kalıp aniden soğuma işleri olduğu için. Yani size kalmış ama yüzlerine söylemek daha mantıklı olacaktır olmuyorsa diye kendinizi daha fazla bozacak bir duruma sokmanıza gerek dahi yok. Agalar samimiyet cart curt ben de baya yaşadım az çok değmeyecek insan olduğunu anladığımda aslan akbey gibi ilk hatalarında silerdim hemen bitirirdim arkadaşlığı ciddi hata yapılıyorsa tabi çerezlik şeylere takmam.

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,141
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Liseden sonra bütün arkadaşlarım Kendi kabuğuna çekildi kimisi şehir değiştirdi kimisi evlendi kimisi de arayıp sormuyor dünya meşgalesi iş hayatı derken bende ihmal ettiğimi anladım ama artık çok geç yani demem o ki insan alışıyor takma kafana sal gitsin seni sormayani sende sorma arama mesaj atma yolda görürsen dahi o sana selam vermiyorsa sende verme sıkı arkadaşlıklar dostluklar kolay elde edilmiyor ama çok kolay kaybediliyor sana tavsiyem sana değer vermeyene sende verme onlar ile gelmedin onlar ile bitmeyeceksin yoluna bak devam et belki yeni arkadaşlıklar kurarsın hayat insanı en hassas yerinden en yaralı yerinden vuruyor hiçbir şey senden ve sağlığından değerli değil kendini onlar karşısında aciz hissetme hayatına devam et

ESTAROSSA58

80+ Bronze

karşılaşıp konuşurken sıcak sıcak eskisi gibi konuşup onun dışında hiç arayıp sormamaları çok kafamı karıştırıyor. St attıklarında görüyorum hep yeni tanıştıklarıyla buluşup beni çağırmadan takılıyorlar.
ateş olmayan yerden duman çıkmaz çağrılmıyorsan illaki vardır bir sebebi sen sor var mı bir yanlışın yok mu öğren ona göre hareket et

-CrawL

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ateş olmayan yerden duman çıkmaz çağrılmıyorsan illaki vardır bir sebebi sen sor var mı bir yanlışın yok mu öğren ona göre hareket et
bi bilsem. Benden yıllar sonra yeni yeni bi kaç aydır tanıştırdıklarını her zaman çağırıp bi tek beni çağırmıyorlar. Nedenini sorunca sporu bahane ediyorlardı. İşte yok hep spora gidiyon falan. Bahane tabi o da kısacası istemiyorlar. Artık bundan sonra görünce selam veririm gerisi boş. 12.sınıfa geçiyorum zaten sınav senesi çokta işime yaramayacak ortam ama yaz bomboş geçecek tek o var. Zaten onlarda kopar 12.sınıftan sonra illa.

Top Bottom