Neler Yeni

Spor bel fitigi dusunceleriniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Kağan KAYA
Sa beyler iyi geceler bugun bel fıtığı hakkında bi konu açmak istedim çünkü şu anda yurtta sıcak suyla dolu bi şişeyle yatıyorum uzun zamandır fitness yapıyorum 18 yaşındayım bugün gene normal bir gündü antrenmana gittim sırt atacaktım başta bi ısınmak için 8 barfiks çektim rowun başına gidip boş barla ısındım 5 er 5 er kilo ekliyorum baya bi set atmıştım 65 kiloya geldim ve belimden çıt diye bir ses geldi bunu duydum ve elimdeki ağırlığı usulca yerine bıraktım dikeldim vücudum tam isinik değildi bundan dolayı sızlamadı hissediyordum belimin sol tarafında bir sizlama vardı ağrıma veya bir acı hissiyatı değil direkten bir sizlama canımı yakmadan alarm veriyordu bana fiziksel fonksiyonlarını test ettim yerden agirlik aldim zıpladım boş squat attim havaya tekme savundum ve fonksiyonlara bir arıza olmadığını garantiledim antrenmani direk bıraktım antrenörün yanına gittim(geçen haftaki sırt gününde 105 kg 8 tekrar row çıkarmistim) durumu anlattım bana bi sikinti olmayacağını ve incittiğiniz söyledi ciktim ve yurda döndüm öğle saatinde yurda giderken bir ağrının olduğunu fark ettim otururken falan yurda vardım belimin altına yastık koyup yattım ve kalkarken belimin daha çok ağrıdığını fark ettim kalkim ve gene yaptığım hareketleri tekrarladı fiziksel bi sikinti yok gibiydi üstümü başımı giydim ve dışarı çıktım 4 sularında akşam saat 10 a kadar disardaydim belimde hep bi sizlama vardı ama beni kısıtlanıyor yurda döndüm saat 1 gibi yattım yatağımdan kalkmak istediğimde sanki kalkamiyacakmisim gibi hissettim yerden bisey alırken ağrı oluşuyordu eğilirken destek arıyordum direk sıcak duşa attim kendimi 3. Kez ciktim doku zedelenmesi karşı krem sürdüm ve geri yattım en son yataktan kalkarken çok kötü hissettim daha öncesinde buna benzer durumlar yaşamıştım 120 kg deadlift seti girmiştim 3. Tekrarda belimden çıt diye ses gdi bıraktım ve ciktim ağrısı zamanla geçmişti 2 sene önce öldü bu 3 sene önce squatta elektiriklenme öldü belimde ve gene bırakıp çıktım 1sene önce çalıştığım yerde demir kaldırırken çok kötü olmuştum hatırlıyorum fıtık olduğumu düşünmüştüm bi kerede bahçe işi yaparken 1.5 sene önce ağrı girmişti ve şimdi gene girdi bu en ağırı desem olabilir 1 sene öncesine çok ağırdı belim çok ağrıyordu ve bu olayların hepsinde belimin sol kısmı ağrıması ben anlamadım bana hep fıtık değilsin dediler bu yaşta fıtık olmaz dediler şu an kendimi çok değişik hissediyorum bu konudan anlayan varsa babana bir şey söylerseniz mutlu olurum fitiksam bile spor hayatım bitermi acaba her seferinde 1 2 hafta sonra geçti eskisi gibi oldum bundan oturmuşum bilemiyorum hastaneye gidicem yakin zamanda ilginize teşekkürler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,020
Üyeler
140,749
Son üye
mamih
Top Bottom