Neler Yeni

500 TL oyun için kulak içi kulaklık tavsiyesi

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

jesia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Çağrı Arslan
Sesim gitmicekse ne anlamı kaldı mikrofonunun olması

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Mikrofon olarak kullanmaktan bahsetmiyorum Hem duyup hem sesimin gitmesinden bahsediyorum yani discord üzerinde arkadaşlarımla konuşurken aynı zamanda oyunu duyabilirim yani tek jak girişi var laptopta
Hocam siz yarın yine uğrayın @Evil Belief hocam kulaklıklar hakkında oldukça bilgili, size yardımcı olur o. Şu an sütünü içmiş uyuyor herhalde :kappa:

jesia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Çağrı Arslan
Son düzenleme:

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Amacınız daha çok oyun ve sesli görüşme olduğu için KZ’leri önermiyorum. Mikrofonları yeterince iyi olmuyor, ayrıca oyun değil müzik için tasarlandığından konumlandırma ve ayak sesleri gibi konularda yeterince verim alamayabilirsiniz. Bir de kendi ZS5’imden örnek vereyim, tiz baskınlığı nedeniyle oyunlardaki seslerini beğenmiyorum.

Bu 2 kulaklığa bakın. Mikrofonları da iyi.
Logitech olan bu aralar incelemelerde çok beğeniliyor. Steelseries zaten yıllardır bilinen bir model.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende kz sn pro vardı. Modeli buydu galiba. Kendi silikon ucu düştü birinin. AliExpress’den almıştım. Satıcıya yazdığımda ise gönderemem dedi. Bende telefoncudan silikon uç aldım. Ama tam oturmadı. Kz kulakların tasarımları özel olduğu için normal uçlar olmuyor. Neyse güzel kullanıyorum. Bir akşam kulaklığı çıkardım ama silikon ucu kuşağımın içinde kaldı. Neyseki cımbız ile çok derine gitmeden çıkarttım. Bende o sinirle ceviz kıracağı ile kırdım. Bir daha almamaya yemin ettim.
Hocam pire için yorgan yakmışsınız, bir ihtiyaç sahibine verseydiniz bari gitmiş güzelim kulaklık :(

Bahsettiğiniz uçlar Türkiye’de bile çok kolay bir şekilde bulunuyor, bulunmasa bile piyasadaki iç çapı 4.9-5 mm olan çoğu eartip KZ’lere uyuyor zaten. Kendimden örnek verirsem KZ Starline’ları konforlu bulmadığım için ZS5’i Sennheiser silikonlarla kullanıyorum. Ucunda çentik bulunmadığından başlarda çıkma yapıyordu, küçük bir modifikasyonla onu da hallettim artık çıkmıyor. ZSN Pro’da çentik bulunduğundan hiç çıkma yapmazdı.

KZ bu aralar coştu, 22$’a bir ZEX çıkardı aman Allah, gevurlar bile sorguluyor biz yıllarca Shure’lara Audio-Technica’lara niye bu kadar para dökmüşüz diye :D Tabii müzik için konuşuyorum, bu arkadaşın ihtiyacı farklı.

@DJ. Mic Check Aynı zamanda sormak istediğim bir soru da ben laptopta kullanıcağım tek jak girişi var herhangi bir aparat almam gerekiyor mu? yoksa tak kullan mı?
Tek jak girişi varsa büyük ihtimalle TRRS’dir, yani ek bir aparata gerek duymadan 3.5mm jaklı kulaklıktan hem ses alırsınız hem de mikrorondan ses gönderirsiniz.

Son düzenleme:

Manson13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Hasan1989
Herseyi yeterli, zaten oyunda karsidaki kulaklik mikrofonda onemli sen yardimci programlarla kulakliginin, micin sesini acabilirsin duymazsan amp boost %200. Onemli olan ses kalitesi.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,528
İsim
Oğuz Oğuz
Amacınız daha çok oyun ve sesli görüşme olduğu için KZ’leri önermiyorum. Mikrofonları yeterince iyi olmuyor, ayrıca oyun değil müzik için tasarlandığından konumlandırma ve ayak sesleri gibi konularda yeterince verim alamayabilirsiniz. Bir de kendi ZS5’imden örnek vereyim, tiz baskınlığı nedeniyle oyunlardaki seslerini beğenmiyorum.

Logitech olan bu aralar incelemelerde çok beğeniliyor. Steelseries zaten yıllardır bilinen bir model.

Hocam pire için yorgan yakmışsınız, bir ihtiyaç sahibine verseydiniz bari gitmiş güzelim kulaklık :(

Bahsettiğiniz uçlar Türkiye’de bile çok kolay bir şekilde bulunuyor, bulunmasa bile piyasadaki iç çapı 4.9-5 mm olan çoğu eartip KZ’lere uyuyor zaten. Kendimden örnek verirsem KZ Starline’ları konforlu bulmadığım için ZS5’i Sennheiser silikonlarla kullanıyorum. Ucunda çentik bulunmadığından başlarda çıkma yapıyordu, küçük bir modifikasyonla onu da hallettim artık çıkmıyor. ZSN Pro’da çentik bulunduğundan hiç çıkma yapmazdı.

KZ bu aralar coştu, 22$’a bir ZEX çıkardı aman Allah, gevurlar bile sorguluyor biz yıllarca Shure’lara Audio-Technica’lara niye bu kadar para dökmüşüz diye :D Tabii müzik için konuşuyorum, bu arkadaşın ihtiyacı farklı.

Tek jak girişi varsa büyük ihtimalle TRRS’dir, yani ek bir aparata gerek duymadan 3.5mm jaklı kulaklıktan hem ses alırsınız hem de mikrorondan ses gönderirsiniz.
Korona olmadan 4 gün önce almıştım. Bu olayda kapanmanın ilk haftasıydı. Evet ihtiyaç sahibi birine vermem çok daha iyi olurdu ama o an sinirimi kulaklıktan çıkardım galiba.

jesia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Çağrı Arslan
@Evil Belief Hocam dediğiniz kulaklığa baktım ödeme seçeneklerinden dolayı bana 600 den fazlaya patlıyor o yüzden biraz sıkıntı olabiliyor benim için. TusQ modelinin inceleme videosunu izledim mikrofonu gayet iyi çok hoşuma gitti kullanıcı yorumlarında onunda çok tiz olduğunu duydum ve Takılış şekli biraz içime sinmiyor bu yüzden HyperX Earbuds ile TusQ arasında çok gidip geliyorum. EarBuds'ın da dahili mikrofonunun kalır yanı yok gibi testlerde gördüğüm kadarıyla. Siz nasıl bir seçim yapardınız.

Birde Sennheiser CX 300s var aklımda gidip geliyorum hangisini almalıyım acaba @Evil Belief

Son düzenleme:

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
@Evil Belief Hocam dediğiniz kulaklığa baktım ödeme seçeneklerinden dolayı bana 600 den fazlaya patlıyor o yüzden biraz sıkıntı olabiliyor benim için. TusQ modelinin inceleme videosunu izledim mikrofonu gayet iyi çok hoşuma gitti kullanıcı yorumlarında onunda çok tiz olduğunu duydum ve Takılış şekli biraz içime sinmiyor bu yüzden HyperX Earbuds ile TusQ arasında çok gidip geliyorum. EarBuds'ın da dahili mikrofonunun kalır yanı yok gibi testlerde gördüğüm kadarıyla. Siz nasıl bir seçim yapardınız.

Birde Sennheiser CX 300s var aklımda gidip geliyorum hangisini almalıyım acaba @Evil Belief
Sennheiser CX300S oyun için mantıklı bir model değil. Daha ucuza daha iyi müzik performansı veren kulaklıklar var. Onları zaten oyuna uygun olmadıkları için önermedim. Bir de mikrofonları kötüydü.

HyperX’in yapısı Earbuds tarzında, çevre seslerini diğeri kadar izole edemez. Burada karar sizin kişisel seçiminize kalıyor, rahatlık olarak HyperX daha iyi olur ama oyunun atmosferinin içine girmek dışarıdan tamamen izole olmak açısından Steelseries daha iyi olur diyebilirim.

jesia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Çağrı Arslan
Anladım Steelseries TusQ siparişi veriyorum her şey için teşekkür ederim.

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,142
Üyeler
153,504
Son üye