Neler Yeni

Çözüldü✓ 5000 Serisi Beklemek Mi? 4070 Super Almak mı? 40.000TL Bütçe

Yeni ekran kartlarını beklemeli miyim?

• Oy kullanan toplam üye
    29

khanxpars

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet K
Bütçe
40000
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi konunun özü bu aslında şimdi biraz detaylara gireyim. Bu sistemi almayı düşünüyorum fakat 1 TB SSD ve 32 GB ram ile yükselterek almayı planlıyorum. Amacım güncel çıkan oyunları şuan 1080p'de gelecekte 2k'da rahatça oynamak. Genellikle Rekabetçi FPS Shooter oyunlar oynamayı seviyorum fakat artık yavaş yavaş GOW, RDR2, TLOU gibi oyunlar aldım ve onlara yöneleceğim. Tüm bunlarla beraber yapay zeka işi ile uğraşmak istiyorum profesyonel olmasa da kendi çapımda kendi bilgisayarımda LLM ve Stable Diffusion gibi programları rahatlıkla çalıştırıp çıktı almak istiyorum. En büyük korkum 5000 serisi geldiği zaman atıyorum DLSS 4 gibi müthiş bir güncelleme gelecek ve 4000 serisi yararlanamayacak ben de 5 6 ay beklemediğim için anksiyete krizlerine gireceğim. Şuan bu sistemin fiyatı fena değil gibi sizin düşünceleriniz neler? Bütçem yaklaşık 40.000TL sizler hangi sistemleri önerirsiniz?

Edit: 5000 serisi güzel gelirse sizce aldığım bu sistemle upgrade edebilir miyim?

congman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Congman cong
Ben de aynı ikilemdeyim. Var mı fikri olan?

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
909
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
Ben de aynı ikilemdeyim. Var mı fikri olan?
Hayatınızı yaşayın yok şunu bekle yok bunu bekle eğer 5000 serisini beklemek gerekseydi şu anda kimse sistem satın almazdı

gdburak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Burak
4070 superli sistemi al geç hocam

khanxpars

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet K
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4070 superli sistemi al geç hocam
Valla hocam öyle yaptım şuan sonra gerekirse değiştiririm ekran kartını fakat monitör konusunda kararsızım 2k almayı düşünüyorum bütçem de 10.000TL civarı öneriniz var mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
enes
bulduğum en uygun monitör senin için bu

burada fiyatı 19k

burada 11.599k ya satılıyor kaçırma bence

bu arada o sistemi stock haliyle aldıysan sıkıntı hocam

Son düzenleme:

khanxpars

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet K
bulduğum en uygun monitör senin için bu

burada fiyatı 19k

burada 11.599k ya satılıyor kaçırma bence

bu arada o sistemi stock haliyle aldıysan sıkıntı hocam
Fiyat iyi de peşin fiyata en azından 3 taksit yapan bir yer arıyorum. Ayrıca 32 Ram ram ve 1 TB SSD ile güncellemesi yaptım neden sıkıntı olsun?

khanxpars

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet K
stock fan o işlemciyi kurtarmaz hocam
Evet onun farkındayım da şuan maalesef onun için yapabilecek bir şeyim yok dayanacak aslanım. Monitör için ne diyorsunuz kimileri VA monitör alınmaz ghosting çok olur diyorlar. Yoksa fiyat ve taksit imkanı güzemiş.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
enes
hocam eğer sürekli fps türü oyunlar oynuyorsanız ips veya fast ips tercih edebilirsiniz
eğer genel bir kullanım tercihiyse va alın geçin derim ben full va kullandım hiçbir sorunla karşılaşmadım
ama size yine de 2 adet ips 2k 240 hz monitör bırakayım aralarında 1000 küsür fiyat oynuyor en son attığımla tercih sizin hocam

Zexius

80+ Bronze
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi konunun özü bu aslında şimdi biraz detaylara gireyim. Bu sistemi almayı düşünüyorum fakat 1 TB SSD ve 32 GB ram ile yükselterek almayı planlıyorum. Amacım güncel çıkan oyunları şuan 1080p'de gelecekte 2k'da rahatça oynamak. Genellikle Rekabetçi FPS Shooter oyunlar oynamayı seviyorum fakat artık yavaş yavaş GOW, RDR2, TLOU gibi oyunlar aldım ve onlara yöneleceğim. Tüm bunlarla beraber yapay zeka işi ile uğraşmak istiyorum profesyonel olmasa da kendi çapımda kendi bilgisayarımda LLM ve Stable Diffusion gibi programları rahatlıkla çalıştırıp çıktı almak istiyorum. En büyük korkum 5000 serisi geldiği zaman atıyorum DLSS 4 gibi müthiş bir güncelleme gelecek ve 4000 serisi yararlanamayacak ben de 5 6 ay beklemediğim için anksiyete krizlerine gireceğim. Şuan bu sistemin fiyatı fena değil gibi sizin düşünceleriniz neler? Bütçem yaklaşık 40.000TL sizler hangi sistemleri önerirsiniz?

Edit: 5000 serisi güzel gelirse sizce aldığım bu sistemle upgrade edebilir miyim?
Ben beklemekte fayda var diyorum arada yıl yok aylar kalmış nvidia 5000 serisinde dlss 4 çıkaracağını tüketiciler biliyor zaten 5000 serisinde muhakkak 4000 serisinde frame generation teknolojisini çıkardığı gibi yeni bir teknoloji getirecekitr kim bilir belki yeni bir isim ile gelebilir yenilik her zaman iyidir beklenilir.

gdburak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Burak
Valla hocam öyle yaptım şuan sonra gerekirse değiştiririm ekran kartını fakat monitör konusunda kararsızım 2k almayı düşünüyorum bütçem de 10.000TL civarı öneriniz var mı?
Hocam bende 4070 super kullanıyorum benim monitörü tavsiye edebilirim.Aktif olarak kullanıyorum kısaca mükemmel

khanxpars

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet K
Hocam bende 4070 super kullanıyorum benim monitörü tavsiye edebilirim.Aktif olarak kullanıyorum kısaca mükemmel
Aa çok teşekkür ederim ben de nerdeyse 5 7 yıllık dümdüz monitörden geçiş yapacam da en iyisi olsun istiyorum 0.5 ms gecikmelere baktım hep sizce arasında pek fark olur mu 0.5 ve 1 ms ile?
hocam eğer sürekli fps türü oyunlar oynuyorsanız ips veya fast ips tercih edebilirsiniz
eğer genel bir kullanım tercihiyse va alın geçin derim ben full va kullandım hiçbir sorunla karşılaşmadım
ama size yine de 2 adet ips 2k 240 hz monitör bırakayım aralarında 1000 küsür fiyat oynuyor en son attığımla tercih sizin hocam

Hocam genelde fps türü oyunlar oynuyorum özellikle şu sıralar vardiyalı çalışıyorum bir kaç adam vurup çıkmak istiyorum sadece oyundan. Az önce sorduğumu size de tekrar sorayim sizce 0.5 ms ile 1 ms arasında çok fark var mı?
Ben beklemekte fayda var diyorum arada yıl yok aylar kalmış nvidia 5000 serisinde dlss 4 çıkaracağını tüketiciler biliyor zaten 5000 serisinde muhakkak 4000 serisinde frame generation teknolojisini çıkardığı gibi yeni bir teknoloji getirecekitr kim bilir belki yeni bir isim ile gelebilir yenilik her zaman iyidir beklenilir.
Valla hocam bu konuda haklısın ama yeter yıllardır yeni bilgisayar alacam alacam diyorum aldım. Muhtemelen yeni gelecek ekran kartlarına upgrade etmek istesem sadece ekran kartını değiştirmem yetecek bu sebeple çok da problem etmedim.

Arkadaşlar ben de kendim baktığimda şu iki monitörü buldum:

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,108
Üyeler
154,182
Son üye
egenayir
Top Bottom