Neler Yeni

Çözüldü✓ 50000 TL Bütçeye Sistem Toplama

NodYett

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Eren Çarko
360MM Bİ SIVI SOĞUTUCU KASAYI ALDIKTAN 1-2 AY SONRA HEMEN ALACAĞIM SADECE ALABİLECEĞİM EN İYİ PARÇARI ALMAK İSTİYORUM SUAN O SEBEPLE SIVI SOĞUTUCU EKMELEDİM AMA KESİN ALACAĞIM ONU. İŞLEMCİ ÇOK ISINIYOR DEDİN ŞİMDİ AKLIMA KARPUZ KABUĞU DÜŞÜRDÜN BİR DE KONU İÇİNDE BİRKAÇ SORUM DAHA VARDI YORUM YAPARSANIZ SEVİNİRİM
hocam o süre zarfında stok fan ile gitmez o işlemci

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Görkem Karadeniz

RAM ı 32gb olan xpg seç
İŞLEMCİYİ AMD Ryzen 5 7600X Tray İLE DEĞİŞTİRDİM.
ANAKARTI ASUS Prime B650M-R 7200MHz İLE DEĞİŞTİRDİM AMA NE KADAR GEREKLİ BİLEMİYORUM BENI AYDINLATIESANIZ SEVİNİRİM BU KONUDA.
1 TANE RAM OLMAZ BU SEBEPLE Corsair Vengeance RGB 32GB (2x16GB) 6000MHz YAPTIM.
SSD Yİ ADATA Legend 850 1TB LITE PCIe Gen4 NVMe Okuma 5000 - Yazma 3200 M.2 SSD yaptım sistemi iyi bir şekilde hızlı çalıştırır.
55 bin oldu. sıvı soğutma da ekleyeceğim 57k olur o zaman. bu fiyata direkt bu sistem alınır mı benım duzenlediğim şekilde? daha ucuzları da var hazır sistem 4070 ti süperli ama ram hızı düşük oluyor yok ssd hızı düşük oluyor ya da ben işlemciyi düşük buluyorum falan sistem bu haliyle şuan için çok güzel diye düşünüyorum ve ssd de gen4 anakartım desteklimi tam olarak nedir bu olay biraz özetlersenız sevınırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam o süre zarfında stok fan ile gitmez o işlemci
evet bi arkadaş da dedi 240mm bi svı soğutma alacağım sisteme. önerin varsa alabilirim sıvı soğutma arkadaşın attığını almayı dusunuyorum

arthelais

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
berkay deniz kayar
360MM Bİ SIVI SOĞUTUCU KASAYI ALDIKTAN 1-2 AY SONRA HEMEN ALACAĞIM SADECE ALABİLECEĞİM EN İYİ PARÇARI ALMAK İSTİYORUM SUAN O SEBEPLE SIVI SOĞUTUCU EKMELEDİM AMA KESİN ALACAĞIM ONU. İŞLEMCİ ÇOK ISINIYOR DEDİN ŞİMDİ AKLIMA KARPUZ KABUĞU DÜŞÜRDÜN BİR DE KONU İÇİNDE BİRKAÇ SORUM DAHA VARDI YORUM YAPARSANIZ SEVİNİRİM
işlemci oyunlarda rahat 95 dereceleri görüyor 2 ay da olsa sıvı soğutma olmadan kullanmanı tavsiye etmem hatta 7600 alman daha mantıklı bile olabilir arada 3 5 fps fark ediyor. En azından sıvı soğutma 360 yerine 120 taksan bile rahat edersin ve aradaki 2000 küsür tl farktan kurtulursun. bir de üstüne 800 w 80+ Gold bir ürün alabilirsin

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
919
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
İŞLEMCİYİ AMD Ryzen 5 7600X Tray İLE DEĞİŞTİRDİM.
ANAKARTI ASUS Prime B650M-R 7200MHz İLE DEĞİŞTİRDİM AMA NE KADAR GEREKLİ BİLEMİYORUM BENI AYDINLATIESANIZ SEVİNİRİM BU KONUDA.
1 TANE RAM OLMAZ BU SEBEPLE Corsair Vengeance RGB 32GB (2x16GB) 6000MHz YAPTIM.
SSD Yİ ADATA Legend 850 1TB LITE PCIe Gen4 NVMe Okuma 5000 - Yazma 3200 M.2 SSD yaptım sistemi iyi bir şekilde hızlı çalıştırır.
55 bin oldu. sıvı soğutma da ekleyeceğim 57k olur o zaman. bu fiyata direkt bu sistem alınır mı benım duzenlediğim şekilde? daha ucuzları da var hazır sistem 4070 ti süperli ama ram hızı düşük oluyor yok ssd hızı düşük oluyor ya da ben işlemciyi düşük buluyorum falan sistem bu haliyle şuan için çok güzel diye düşünüyorum ve ssd de gen4 anakartım desteklimi tam olarak nedir bu olay biraz özetlersenız sevınırım
1000010094.jpg

https://www.gamegaraj.com/urun/shark-7000/ daha iyisi yok bütçede

NodYett

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Eren Çarko
işlemci oyunlarda rahat 95 dereceleri görüyor 2 ay da olsa sıvı soğutma olmadan kullanmanı tavsiye etmem hatta 7600 alman daha mantıklı bile olabilir arada 3 5 fps fark ediyor. En azından sıvı soğutma 360 yerine 120 taksan bile rahat edersin ve aradaki 2000 küsür tl farktan kurtulursun. bir de üstüne 800 w 80+ Gold bir ürün alabilirsin
hocam 7600x malzeme kalitesinde biraz daha yüksek ve aradaki performans farkı 5.5 ghz de ortaya çıkıyor ama yani bütçe konusunda sorun yaşıyorsa 7600 ile değiştirebilir

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
919
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
Arkadaş 7600x istemiş diye ekledim yoksa bende 7500f öneriyorum

hocam 7600x malzeme kalitesinde biraz daha yüksek ve aradaki performans farkı 5.5 ghz de ortaya çıkıyor ama yani bütçe konusunda sorun yaşıyorsa 7600 ile değiştirebilir
Ghz kolay iş oveclock yap geç 5600 ve 5600x arasında da böyle bir şey var

arthelais

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
berkay deniz kayar
50k bütçe demiş hem sıvı soğutmadan hem işlemciden fiyat düşmüş oluyor 7600 alınca

NodYett

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Eren Çarko
Arkadaş 7600x istemiş diye ekledim yoksa bende 7500f öneriyorum

Ghz kolay iş oveclock yap geç 5600 ve 5600x arasında da böyle bir şey var
hocam işte 7600x 5.3-5.5 olunca performans farkını orada görüyoruz onu demek istedim

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Görkem Karadeniz
Alınmaz gibi duruyor

Hocam ya hazır sistem alın ya da akakçeden her şeyi en ucuz yerinden almak gerek
hocam alınmaz neye göre fiyat olaraksa okey ama farklı bir kusur varsa yazarsanız sevınırım. hazır sistemlerde genelde ssd olsun ram olsun hızları düşük tutuluyor işlemci sadece ekran kartını besleyecek bir işlemci oluyor ben bır tık iyi olsun istiyorum bu sebetle kendım toparladım sistemi aynı parçaları ile test sitelerine yazıp karşılaştırmalar da aldım çok iyi fps sonuclar verdi. rx7900 xtli diğer tüm sistemlerden iyi oldu bu sistem. sadece ekran kartını 4070 ti s mu yapsam diye düşünüyorum o kadar onun dısında sistem bi ferrari olmasa da mercedes oldu yanı neye göre alınmaz

NodYett

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Eren Çarko
hocam alınmaz neye göre fiyat olaraksa okey ama farklı bir kusur varsa yazarsanız sevınırım. hazır sistemlerde genelde ssd olsun ram olsun hızları düşük tutuluyor işlemci sadece ekran kartını besleyecek bir işlemci oluyor ben bır tık iyi olsun istiyorum bu sebetle kendım toparladım sistemi aynı parçaları ile test sitelerine yazıp karşılaştırmalar da aldım çok iyi fps sonuclar verdi. rx7900 xtli diğer tüm sistemlerden iyi oldu bu sistem. sadece ekran kartını 4070 ti s mu yapsam diye düşünüyorum o kadar onun dısında sistem bi ferrari olmasa da mercedes oldu yanı neye göre alınmaz
hocam hepsini özelleştirildi @kaşmerli oguz un attıgı gibi özelleştirirseniz güzel bir sistem olacaktır

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Görkem Karadeniz
Cidden bunu beğendim sanırım bu şekilde alacağım ya valla ekran kartını rx 7900 x alacakken kararımı 4070 ti süperle değiştirdim. Teşekkür ederim

hocam hepsini özelleştirildi @kaşmerli oguz un attıgı gibi özelleştirirseniz güzel bir sistem olacaktır
Beğendim valla o şekilde alacağım bütçeyi biraz aşıyor ama eksiye gireceğiz artık biraz sırada diğer ekipmanlar var bakalım

50k bütçe demiş hem sıvı soğutmadan hem işlemciden fiyat düşmüş oluyor 7600 alınca
7600f alacağım aradan sıvı soğutma çıkarırız

NodYett

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Eren Çarko
Cidden bunu beğendim sanırım bu şekilde alacağım ya valla ekran kartını rx 7900 x alacakken kararımı 4070 ti süperle değiştirdim. Teşekkür ederim

Beğendim valla o şekilde alacağım bütçeyi biraz aşıyor ama eksiye gireceğiz artık biraz sırada diğer ekipmanlar var bakalım

7600f alacağım aradan sıvı soğutma çıkarırız
hocam 7500f e orta halli bir kule tipi alınabilir belki

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Görkem Karadeniz
7600f alıp 240 mm sıvı soğutma ekleyeceğim powerı da dediğiniz gibi yapınca biraz daha iyi bir fiyata daha optimize bir sistem elde etmiş olacağım teşekkür ederim

hocam 7500f e orta halli bir kule tipi alınabilir belki
Ya valla olabilir ama ben bi sıvı soğutma yapıştıracağım almışken iyi olsun

Top Bottom