Neler Yeni

Yardım 5600X İşlemcim için 140mm Hava Soğutma Önerilerinizi Bekliyorum

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Bütçe
1500
Hava soğutma arama sebebim:
Arkadaşlar Ryzen 5 5600x işlemcim çok ısınıyor. Muhtemelen Nzxt Kraken M22 120mm sıvı soğutmam arızalı.
Bu parçaları geçtiğimiz yıl aralık ayında hazır sistemle almıştım. Arıza tespiti için yarın itopya ankara mağazasına gideceğim.
Sıvı soğutmam garantiye gider diye düşünüyorum. Sıfırıyla değiştirirler mi bilmiyorum ama ben sıvı soğutmadan soğudum.
Sıfırıyla değişim olmazsa muhtemelen sıvı soğutmamı satacağım ve elde edeceğim bütçe ile hava soğutma alacağım.

Aradığım özellikler:
Gamepower Warcry kasama uyum sağlamalı. (140mm soğutucu desteği var)
5600x işlemcimi adam akıllı uzun yıllar soğutmalı.
Uçak motoru gibi sesli çalışmamalı.
Ramlere çarpmamalı (4 adet ram var)
Ramlerin rgb aydınlatmasını kapatmamalı.
Ağırlığı ile anakarta veya diğer bileşenlere zarar vermemeli.
Görsel olarak bu kasaya yakışmayacak devasa boyutlarda ve çok kaba görünen ürünler olmamalı..
Lütfen bir kaç derece fark için bu tür ürünler önermeyin.

Sıfır olması önemli mi? Değilse ikinci el üründe alabilirim. Önerilerinizi bekliyorum.

Bütçem:
Tam bir bütçe belirtemiyorum, çünkü sıvı soğutmamı kaça satarım bilmiyorum.
Ancak daha iyi bir sıvı soğutma parasına hava soğutma almak istemem.
Yine de 1500 yazıyorum maksimum bütçe olarak.

Kasam: (fan dizilimini 3 kez değiştirdim son hali bu şekilde)
kasam.jpeg

Son düzenleme:

bachpassion

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
bach passion
valla açıkçası ben 5600xi 240mm sıvı soğutma ile kullanıyorum, sessiz çalışıyor çalışmasına ama bugünkü aklım olsa hava soğutma alırdım. Ben senin yerinde olsam, böyle görünen kasaya, eğer overclockla vs işin yoksa, wraith prism alırdım. O ramlerin yanına bence o yakışır. Ama esports duo indirime girmiş bence al gitsin

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
valla açıkçası ben 5600xi 240mm sıvı soğutma ile kullanıyorum, sessiz çalışıyor çalışmasına ama bugünkü aklım olsa hava soğutma alırdım. Ben senin yerinde olsam, böyle görünen kasaya, eğer overclockla vs işin yoksa, wraith prism alırdım. O ramlerin yanına bence o yakışır. Ama esports duo indirime girmiş bence al gitsin
duo bu kasaya sığmıyor hocam, cam genişletme aparatları almam lazım. bir de bir çok forumda se-234 daha iyi demişler. o da sığmıyormuş.

Son düzenleme:

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
perfan 120h

meth4sX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
ahmet alaca
Max 140mm yükseklik destekliyor kasan

MamiKK

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,115
İsim
Muhammed
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı, AnaKart, İşlemci
Bende WRAİTH PRİSM var gayet hos duruyor, fakat stok soğutucu ile hemen hemen ayni performansı alıyorum ben, belki kasamin heryeri temperli cam hava akisi az oldugundan oturudur bilmiyorum ama eskiden max 70 görüyordum simdi 60

rucukutu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
804
İsim
Emir
sen bu ısı sorununu çözemedin galiba kral

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sen bu ısı sorununu çözemedin galiba kral
yok kral bu akşam wraith prism ile test edeceğim. onla düzelirse sorun sıvı soğutmada demektir. yok düzelmezse işlemcide sorun var demektir. ya da başka yerde hata yapıyorum. artık bir şekilde halledeceğim. yarın akşamda itopyaya gidip sorun tespiti yapacağız. ama sıvı soğutma görevini yapıyor yani beni kendinden soğutuyor :blobdance: bu sebeple kule tipi bakıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ayrıca o kasa düzgün hava almıyor haberin olsun
hocam bu kasanın düzgün hava alması için 3-4 farklı fan kombinasyonu denedik. en son yorulup pes ettim. :ROFLMAO:

hocam bu ürün yeterli olur mu? aradaki farka değer mi mesela se-234 alayım mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,116
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
duo bu kasaya sığmıyor hocam, cam genişletme aparatları almam lazım. bir de bir çok forumda se-234 daha iyi demişler. o sığıyor mu onu bilmiyorum gerçi.
ben aynı işlemciyi rog strix240mm sıvı soğutma ile kullanıyorum gayet serin çalışıyor soğutucu olarak wraith prism almanı önermem sesli çalışıyor onun yerine artic freezer 34 e sports almanı öneririm birde kasan mesh olmadığı için senin biraz daha sıcak çalışır

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
ben aynı işlemciyi rog strix240mm sıvı soğutma ile kullanıyorum gayet serin çalışıyor soğutucu olarak wraith prism almanı önermem sesli çalışıyor onun yerine artic freezer 34 e sports almanı öneririm birde kasan mesh olmadığı için senin biraz daha sıcak çalışır
hocam ikisi arasında hangisini önerirsiniz? freezer 34 için camı biraz genişleten aparat almam gerekiyormuş, ben bulamadım gerçi o aparat nerede satılıyor diye baktım da. se-234 ile karşılaştırması olsaydı keşke.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
yok kral bu akşam wraith prism ile test edeceğim. onla düzelirse sorun sıvı soğutmada demektir. yok düzelmezse işlemcide sorun var demektir. ya da başka yerde hata yapıyorum. artık bir şekilde halledeceğim. yarın akşamda itopyaya gidip sorun tespiti yapacağız. ama sıvı soğutma görevini yapıyor yani beni kendinden soğutuyor :blobdance: bu sebeple kule tipi bakıyorum.

hocam bu kasanın düzgün hava alması için 3-4 farklı fan kombinasyonu denedik. en son yorulup pes ettim. :ROFLMAO:

hocam bu ürün yeterli olur mu? aradaki farka değer mi mesela se-234 alayım mı?
perfan 120h yeterde artar

perfan 120h yeterde artar
120h 224xt ile eşit

MacWix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
615
İsim
HAYRETTİN KÖNEŞ
Hava soğutma arama sebebim:
Arkadaşlar Ryzen 5 5600x işlemcim çok ısınıyor. Muhtemelen Nzxt Kraken M22 120mm sıvı soğutmam arızalı.
Bugün vaktim olursa kardeşimin Amd wraith prism soğutucusunu deneyerek sorunun sıvı soğutmada olup olmadığına emin olacağım.
Bu parçaları geçtiğimiz yıl aralık ayında hazır sistemle almıştım. Arıza tespiti için yarın itopya ankara mağazasına gideceğim.
Sıvı soğutmam garantiye gider diye düşünüyorum. Sıfırıyla değiştirirler mi bilmiyorum ama sıvı soğutma işlemciden çok beni kendinden soğuttu.
Sıfırıyla değişim olmazsa muhtemelen sıvı soğutmamı satacağım ve elde edeceğim bütçe ile hava soğutma alacağım.

Aradığım özellikler:
Gamepower Warcry kasaya sığacak ve 5600x işlemcimi düzgünce uzun yıllar soğutacak, uçak motoru gibi sesli çalışmayacak soğutucu önerilerinizi bekliyorum.
Ramlere çarpmayacak, ramlerin rgb aydınlatmasını kapatmayacak, ağırlığı ile anakarta veya diğer bileşenlere zarar vermeyecek bir ürün istiyorum.
Bir kaç markaya baktım, görsel olarak bu kasaya yakışmayacak devasa boyutlarda ve çok kaba görünen ürünler vardı.
Lütfen 3-5 derece için bu tür ürünleri önermeyin.

Forumlarda çok gördüğüm iki model:
Arctic Freezer 34 e-Sports Duo (kasama sığması için yan camı aparatla genişletmem gerekiyor)
ID-COOLING SE-234 ( freezer 34 modelinden daha iyi olduğu söyleniyor ve argb desteği var)
Siz bu ikisinden hangisini tavsiye edersiniz? Ek olarak önerdiğiniz bir ürün var mı?
Sıfır olması önemli mi? Değilse ikinci el üründe alabilirim.
Örneğin freezer 34 modeli 10 yıl garantiliymiş, diğer ürünlerde uzun süre garantiliyse ikinci el garantili ürünlere yönelebilirim.

Bütçem:
Bütçe belirtemiyorum, çünkü sıvı soğutmamı kaça satarım bilmiyorum.
Ancak daha iyi bir sıvı soğutma parasına hava soğutma almak istemem.
Yine de 1000-1500 yazıyorum temsili olarak.

Kasam: (fan dizilimini 3 kez değiştirdim son hali bu şekilde)
Alıntıyı görüntüle
Ben sıvı soğutmaya geçmeden önce Asus GT301 kasamda amd wraith prism ile kullanıyordum ve yazın sıcağında 72 ile 78 arasıydı, nadiren 80ler. 84'ün üstünü gördüğümü hatırlamıyorum, yeterli geliyordu. Tabi sade oyun ve günlük işlerde kullandım bilgisayarı. Şimdiki tecrübem olsaydı sıvı soğutmaya o kadar para vermezdim bende.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,089
Üyeler
157,891
Son üye
Faruk515
Top Bottom