Neler Yeni

6 Aydır vücut geliştirme ile ilgileniyorum bir takım sorularım var

cnut

80+ Bronze
Madde olarak sorularımı yazacağım. Büyüklerimden küçüklerimden tecrübelerini aktarmalarını istiyorum.

1. 6 Aydır spor yapıyorum düzenli olarak bırakmadım. İlk başta bench presste 1 Tekrar 40 kg yapabiliyordum şuan ise 1 tekrar 100 kg yapabiliyorum ilerleme durumu geride mi yoksa normal mi?
  2. Yüksek protein ile beslendiğimden dolayı (ağırlığımın 2-2.2 katı kadar protein alıyorum) karaciğerim zorlanıyor/toksin birikiyor bunun için tüketebileceğim gıdalar nelerdir.
  3. Sırt kısımlarımda spor yaptığımdan beri akne çıkmaya başladı bunun önüne nasıl geçebilirim?
  4. Son olarak 1 aydır creatin kullanıyorum çok faydasını gördüm. Bunun yanında BCAA almayı düşünüyorum ama vücudum kaldırabilir mi? Aynı anda creatin ve BCAA kullanmak zarar veriri mi?
Kilo: 90
Boy: 190

Son düzenleme:

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,305
İsim
Yiğit Aralim
Benchin kilonun üstündeyse ok, 1.5 katıysa iyi, 2 katıysa çok iyi.
Protein sentezini arttırmak için BCAA kullanabilirsin.
Creatin ve BCAA'yı aynı anda kullanabilirsin sorun olmaz.

• Beğen
Reaksiyonlar: cnut

cnut

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Baba zengin.

Demiyor ki daha az yemeliyim. Hala gıda tüketmeliyim diyooo?
Protein en fazla 1.5x tüket.
Kaliteli karbonhidratla beslen.
Not:Bu bilgileri yazdım ama ben öyle çok bilgili biri değilim.
Beslenmeden yana sıkıntı yok araştırmalara dayanarak besleniyorum. Vücut ağırlığının 1.5 ile 2.2 kadar protein almanı tavsiye ediyorlar zaten.

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
Madde olarak sorularımı yazacağım. Büyüklerimden küçüklerimden tecrübelerini aktarmalarını istiyorum.

1. 6 Aydır spor yapıyorum düzenli olarak bırakmadım. İlk başta bench presste 1 Tekrar 40 kg yapabiliyordum şuan ise 1 tekrar 100 kg yapabiliyorum ilerleme durumu geride mi yoksa normal mi?
  2. Yüksek protein ile beslendiğimden dolayı (ağırlığımın 2-2.2 katı kadar protein alıyorum) karaciğerim zorlanıyor/toksin birikiyor bunun için tüketebileceğim gıdalar nelerdir.
  3. Sırt kısımlarımda spor yaptığımdan beri akne çıkmaya başladı bunun önüne nasıl geçebilirim?
  4. Son olarak 1 aydır creatin kullanıyorum çok faydasını gördüm. Bunun yanında BCAA almayı düşünüyorum ama vücudum kaldırabilir mi? Aynı anda creatin ve BCAA kullanmak zarar veriri mi?
İhtiyacınızdan fazla protein tüketmek size katkı sağlamaz ki. Fazla protein de yağa dönüşüyor. İlerde gut hastası olup çok daha az protein tüketmek zorunda kalabilirsiniz. Gene de size toksine karşı bir öneride bulunayım. Kerevizi kaynatıp içerseniz toksin konusunda baya yardımcı olur.

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,305
İsim
Yiğit Aralim
Ek olarak büyük 2-3 öğün yemek yerine 4-5 öğün ye yani günlük aldığın besin miktarını böl, sürekli ye. Herkesin vücudundan vücuduna değişir ama vücut atıyorum sen sabah öğününde 100g protein aldın vücut bunun 30-40g ını sindiriyor 4-5 saatte kalanı boşa gidiyor. Ama sen o 100 gramı 2-3 öğüne bölersen vücut sürekli sindirim halinde olur ve protein boşa gitmez. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi proteinin de fazlası zarar.

• Beğen

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
690
İsim
Ömer Keskin
Fazla protein alımı vücudu asidik yapar. Kararında almak önemli. Bende spor yaptığım zamanlarda Protein tozu + Bcaa + Kreatin kullanıyordum bazen arada NOX kullanımım oluyordu. Ben bir zararını görmedim ama karaciğere ve böbreklere ekstra yük bindirdiği doğrudur. Bunun için günde mutlaka 3-4 litre su içilmesi böbrekleri, eczaneden karaciğer sağlığı için kapsül almak iyi geliyor. Sırtta sivilcenin artması karaciğerin vücutta toksini atma biçimidir. Su alınımını arttırırsan ve karaciğer sağlığı için kapsül alırsan azalır.

• Beğen

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bence fazla protein alıyorsun. Fazla proteinden dolayı sivilce yapıyor olabilir vücudun. Proteini kademeli olarak düşür. Vücudunun verdiği tepkiye bak. Fazla su ve yeşillik tüket. Yeterli protein alımın varsa bence BCAA gereksiz.BCAA bence baya gereksiz bir supplement.Kreatin yeterli.

Kilo: 90
Boy: 190
ilerlemen iyi
bodybuilding zaten zararlı kimse spor sağlıktır demesin o spor böyle spor değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

bol su iç sivilceler normal

cnut

80+ Bronze
ilerlemen iyi
bodybuilding zaten zararlı kimse spor sağlıktır demesin o spor böyle spor değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

bol su iç sivilceler normal
Bu konuyu hallettim :D denizde bir güzel yandım daha sonra 10 gün boyunca yarım litre enginar suyu içtim düzeldi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
978,576
Üyeler
154,767
Son üye
efeww0011
Top Bottom