Neler Yeni

650W 80+ PSU Önerisi

denizzrn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Deniz Zeren
Bütçe
1000
Sistem bileşenlerim bunlar hazır sistem olarak satın aldım ancak psu konusunca cok sıkıntılıyım
Psu dan dün cızırtı sesi gelmeye basladı onarıma gönderdim onarımdan gelsede araştırdım kronik bir psu muş önerebileceğiniz min 650w 80+ psu varmıdır max bütçe 1000
6F480736-00B4-43DE-A679-B4B03231BECE.jpeg

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Batuhan
Keşke alırken psuya dikkat edip alsaydın sistemi boşuna 1k daha vereceksin.
Sharkoon, FSP veya Corsair alabilirsin.

Penguen

80+ Silver
Bütçenizi biraz arttırırsanız temiz Corsair RM650x verelim en kral PSU'lardan. 9 yıl daha garantili.

denizzrn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Deniz Zeren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
15.800 e falan geldi sistem parçalara göre iyi fiyat diye aldım psu hiç bakmadım keşke baksaydım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alınabilir mi?

Son düzenleme:

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Batuhan

of Beauty and Rage

80+ Silver
En İyi Cevap
1
SHP V2 kesinlikle "alinir" bir unite degil.

1000 TL'nin ustune koyabilir misin? Koyabilirsen ne kadar koyabilirsin?

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Batuhan
SHP V2 kesinlikle "alinir" bir unite degil.

1000 TL'nin ustune koyabilir misin? Koyabilirsen ne kadar koyabilirsin?
Neye göre alınır bir ünite değil alman firması ayrıca sertifikalı adam uçak kaldırmayacak gayet yeterli şu psu olayını çok kasıyorsunuz. Bütçesi 1k olan adama 1400'e corsair önermeyi bende bilirim.

denizzrn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Deniz Zeren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Neye göre alınır bir ünite değil alman firması ayrıca sertifikalı adam uçak kaldırmayacak gayet yeterli şu psu olayını çok kasıyorsunuz. Bütçesi 1k olan adama 1400'e corsair önermeyi bende bilirim.
Beni üzmesin yeter eğer sharkon yeter derseniz bugün sipariş geçebilirim bütçe var ancak cokta aşmak istemiyorum

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Batuhan
Beni üzmesin yeter eğer sharkon yeter derseniz bugün sipariş geçebilirim bütçe var ancak cokta aşmak istemiyorum
Dostum bizzat 3060 ti olan sistemde kullanıyor arkadaşım sadece bildiğim kadarıyla anakarta giden bazı kabloları kısa biraz araştırabilirsin. Alman firması olduğu için yurtdışında daha çok tercih ediliyor. Ürünleri bence ne çok kaliteli ne çok kalitesiz orta seviye kısacası alınabilir.

of Beauty and Rage

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Neye göre alınır bir ünite değil alman firması ayrıca sertifikalı adam uçak kaldırmayacak gayet yeterli şu psu olayını çok kasıyorsunuz. Bütçesi 1k olan adama 1400'e corsair önermeyi ben de bilirim.

Ne zaman bitecek su PSU konusundaki bilmislikler merak ediyorum :)

2012 Corsair VS serisi PSU'lar ile ayni ic yapiyi kullanmasi (kronik sorunluydu o PSU'lar), donusturme olarak DC-DC degil AC-DC kullanmasi, kapasitor kalitesinin dusuk olmasi. Bunlar yeter mi?

Ha ekleme yapayim, sabikasi kabarik bir PSU ayrica sorun cikarma bakimindan.

Palyaço

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Hazar
Konunun Sharkoon'un Alman ya da İngiliz firması olmasıyla bir alakası yok, daha doğrusu markayla herhangi bir ilgisi yok. SHP V2 berbat bir güç kaynağı. 1000 TL'nin 200 TL üstüne CM V650 var, başka da alternatifin yok.

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Batuhan
Ne zaman bitecek su PSU konusundaki bilmislikler merak ediyorum :)
Kendin bildiğini sanıyorsun.
Sadece kapasitöre bakarak psunun iyi olup olmadığına karar verilmez. DC - DC olan psu fiyatları belli. Bağımsız düzenlemeli psularda orta sınıf (f/p) ve alınabilir psulardır. Bu kadar gömmeniz saçma. Bir sürü sistemde tercih edilip kullanılıyorlar. Çok satan bir üründe sorunların yaşanabilmesi olağandır. Her marka %100 sorunsuz ürün çıkarmıyor neticede.
Karşındaki kişinin hangi üniversiteyi bitirip ne bölümü mezunu olduğunu bilmeden de bilmişlikler vs lafını kullanma çok ergence oluyor. Yıllarımı elektrik elektroniğe vermişim lise ve üniversitesini bitirmişim bu alan üzerinde çalışıyorum senin lafınla cahil mi oluyorum. Komiksin.

of Beauty and Rage

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Kendin bildiğini sanıyorsun.
Sadece kapasitöre bakarak psunun iyi olup olmadığına karar verilmez. DC - DC olan psu fiyatları belli. Bağımsız düzenlemeli psularda orta sınıf (f/p) ve alınabilir psulardır. Bu kadar gömmeniz saçma. Bir sürü sistemde tercih edilip kullanılıyorlar. Çok satan bir üründe sorunların yaşanabilmesi olağandır. Her marka %100 sorunsuz ürün çıkarmıyor neticede.
Karşındaki kişinin hangi üniversiteyi bitirip ne bölümü mezunu olduğunu bilmeden de bilmişlikler vs lafını kullanma çok ergence oluyor. Yıllarımı elektrik elektroniğe vermişim lise ve üniversitesini bitirmişim bu alan üzerinde çalışıyorum senin lafınla cahil mi oluyorum. Komiksin.

Bu dediklerinin hepsini biliyorum piyasadan haberdarim, ayrica DC-DC guc kaynaklari pahali degil ki, hatta bagimsiz duzenlemeli bile zorlasak cikar. SHP V2'nin fiyati da masum degil. Madem bu kadar bildin ettin universite bitirdin elektrik elektronikte ustasin, SHP V2'nin eski platformu ve kalitesiz kompanentlerine ragmen, bunca sorun cikarmasina ragmen nasil onerebiliyorsun? Bir suru sistemde tercih edilmesi cepte, ne kadarinda sorun cikarmis peki?

Sadece kapasitor her sey degil tabii ki, Corsair RM serisi direkt kotu olurdu o zaman, ama SHP V2 diplerde geziyor.

Olayi hala markaya cekiyorsun bir de Alman firmasi falan, Corsair dedim kronik VS serisi dedim ya hani, ama ben cahilim, ilginc.

Son düzenleme:
Top Bottom