Neler Yeni

6700 XT Türkiye Çıkış Fiyatı

cresas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
emre çiftçioğlu
Arkadaşlar konuyu açma sebebim:

Buraya bakıpta algı oluşmasın.
Vatan hep öyle zaten stokta değilken uçuk Fiyat'a koyuyor. 6700 XT hiç stoklara gelmedi ve o fiyattan satılmadı. Bizzat söğütözü şubesini aradım sordum. 18'inden sonra belli olacak. Ve 6700 XT 478$ TR fiyatı 6000-7000 TL arasında olacak. 3070'ten bir tık ucuz olacak( dipnot: 3070. 6K kusurlara çıkmıştı 3080 8k'lara) yeni çıkan bir kartın çıkış fiyatının o şekilde olması da mümkün değil. Buna göre algı oluşturup hareket etmeyin. Ekran kartı alacaksanız da 18'inden sonrayı bekleyin.

Mevcut stok sorununda bahsedecek ve şuanki piyasaya göre kıyaslama yapacaklar olabilir.
Amd bunların açıklamasını kartın tanıtımında yaptı. (Kart zaten stok sorunu mevcut ortama çıkıyor ve stok sorunu varken tanıtıldı) Ve tanıtımda Bu kart ile ilgili stok sorunu olmayacağını ve dünya çapında sabit fiyatlardan geleceğini açıkladı. Kartın çıkış fiyatı belli 479$ .Bu stok sorunu varkende 479 dolar'dan çıkacak. (Bu fiyat stok sorunu göz önüne alınarak verildi) Yani Stok Sorunu var diye 1000$'a çıkmayacak. Ve olay şu ABD ile sınırlı değil . Tanıtımında bunu Worldwide yapacağız dediler.
Bunun tartışması da o forumda yapıldı. Tanıtımda söylenen bunlar.

Amazon.es gibi sitelerde simsarlarca karlı fiyatlardan ön sipariş adı altında 650 euro fiyattan satıldı.

Gümrük vergisi vs hesaplayalım.
(Ekran kartı siparişlerinde gümrük vergisi %20 uygulanır. Bu üründe ÖTV uygulaması yoktur. Ürün tutarı 1500 Euro üzerinde ise extra KDV ödemeniz gerekir.)
130 Euro + 12 euro kargo ücreti dahil :
Bu durumda bile :
7127 TL yapıyor.

Bundanda anlaşılacağı üzere ürünü raflarda göreceğimiz tr fiyatı 6-7k arası olacak. Faişinden gibi sitelerde ön siparişle getirenler yada alacağından emin olanlar 11k fiyatlarla koymuşlar. Almaya kalkmayın ; Aman diyim.

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,311
İsim
.
Stok çok az olacakmış diye duydum, 10k olsa bile stok tükenecek bence.

MüslümGürses

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Arkadaşlar konuyu açma sebebim:

Buraya bakıpta algı oluşmasın.
Vatan hep öyle zaten stokta değilken uçuk Fiyat'a koyuyor. 6700 XT hiç stoklara gelmedi ve o fiyattan satılmadı. Bizzat söğütözü şubesini aradım sordum. 18'inden sonra belli olacak. Ve 6700 XT 478$ TR fiyatı 6000-7000 TL arasında olacak. 3070'ten bir tık ucuz olacak( dipnot: 3070. 6K kusurlara çıkmıştı 3080 8k'lara) yeni çıkan bir kartın çıkış fiyatının o şekilde olması da mümkün değil. Buna göre algı oluşturup hareket etmeyin. Ekran kartı alacaksanız da 18'inden sonrayı bekleyin.

Mevcut stok sorununda bahsedecek ve şuanki piyasaya göre kıyaslama yapacaklar olabilir.
Amd bunların açıklamasını kartın tanıtımında yaptı. (Kart zaten stok sorunu mevcut ortama çıkıyor ve stok sorunu varken tanıtıldı) Ve tanıtımda Bu kart ile ilgili stok sorunu olmayacağını ve dünya çapında sabit fiyatlardan geleceğini açıkladı. Kartın çıkış fiyatı belli 479$ .Bu stok sorunu varkende 479 dolar'dan çıkacak. (Bu fiyat stok sorunu göz önüne alınarak verildi) Yani Stok Sorunu var diye 1000$'a çıkmayacak. Ve olay şu ABD ile sınırlı değil . Tanıtımında bunu Worldwide yapacağız dediler.
Bunun tartışması da o forumda yapıldı. Tanıtımda söylenen bunlar.

Amazon.es gibi sitelerde simsarlarca karlı fiyatlardan ön sipariş adı altında 650 euro fiyattan satıldı.

Gümrük vergisi vs hesaplayalım.
(Ekran kartı siparişlerinde gümrük vergisi %20 uygulanır. Bu üründe ÖTV uygulaması yoktur. Ürün tutarı 1500 Euro üzerinde ise extra KDV ödemeniz gerekir.)
130 Euro + 12 euro kargo ücreti dahil :
Bu durumda bile :
7127 TL yapıyor.

Bundanda anlaşılacağı üzere ürünü raflarda göreceğimiz tr fiyatı 6-7k arası olacak. Faişinden gibi sitelerde ön siparişle getirenler yada alacağından emin olanlar 11k fiyatlarla koymuşlar. Almaya kalkmayın ; Aman diyim.
Sağolun hocam gayet bilgilendirici olmuş

FlapJack

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Mert
Discord
FlapJack#6026
Şimdi reis rtx 3060 referans kart 3200tl ile çıkıcaktı ama en ucuz kart 8-10K arası çıktı (stok sıkıntısı varken

Rtx 3060ti referans 4545 çıkıcaktı en ucuz kartı 4800 e çıktı (stok sıkıntısı var)

Demek istediğim bence rx 6700xt faiş fiyata satılacak

Ama birde şöyle bir seçenek var şimdi bu kart kendiliğinden mining performansı kötü yazılım veya bıos ile düzeltilemez bu yüzden mining için tercih edilmez diye düşünüyorum bu oyuncular için + ama belli olmaz gene alabilirler sonrasında amd tantımda kartın stok durumunun fazla olacağı söylendi bu bir + ama yeterli olacağını düşünmüyorum birde fırsatçılar var kartı alıp bekletip sonrasında daha pahalıya satanlar bu - sonrasında ıtopya gamegaraj tarzı firmalar var rtx 3060 gibi kartı tekli satmazsa gene ortada kalıcaz her şey 18 mart da belli olucak ama çok ümitlenmeyin burası tr 1 sorun biter diğeri başlar

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,873
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
RTX 3060 geldi de noldu :D tekli satılmıyor. Satilsada pahalı. Sistemle 12/15 k arası satılıyor. Çokta bişi beklemeyin. Parası olan ben piyasayı beklemem diyen alır 10 bine 6700 XT ..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,300
Üyeler
150,848
Son üye
Akperem.agn
Top Bottom