Neler Yeni

6700XT vs 3060 Sistemler, Acil yardım

1v9uknow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ayhan TOPCU
Arkadaşlar merhaba, 1-2 saat içerisinde aşağıdaki linklerden birini alıcam, fikirlerinizi nedenleri ile birlikte merak ediyor ve yardımınızı bekliyorum.

https://www.gaming.gen.tr/urun/1018...2gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/
İlk sistem bu, işlemci 5600 olarak yükseltilicek 15.3'e geliyor.

2. ve 3. Linkteki sistemler ise AMD olanlar, aradaki 2K fiyat farkı Anakart, Kasa ve PSU için değer mi , ucuz olanı almanın ne gibi zararları olabilir bunlar hakkında da yorum yaparsanız çok sevinirim.

3060 veya 6700XT arasında karar vermem gerekiyor acilien, lütfen önerilerinizi yaparken şunlarıda hesaba katın, Kasa %90 amaçla oyun oynamak için kullanılacak ( Yayın vs de belki açılabililr ama planda olan bir şey değil, eğer amd ekran kartıyla tamamen yayın acılmaz gibi bir durum varsa belirtebilirsiniz ) Karşılaştırmaya saf gücü katarken DLSS , FSR , RTX , Driver vs gibi durumlarıda katıp yardım ederseniz çok sevinirim. Detaylı tavsiyelerinizi bekliyorum, 2-3 saat içinde satın alacağım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ahmet K
İkisi ile de istediğiniz şeyleri yapabilirsiniz. AMD yayın için ilk etapta işinizi görür. Ama meslek haline getirme niyetiniz varsa Nvidia tercih edin.

1v9uknow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ayhan TOPCU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İkisi ile de istediğiniz şeyleri yapabilirsiniz. AMD yayın için ilk etapta işinizi görür. Ama meslek haline getirme niyetiniz varsa Nvidia tercih edin.
Hayır hocam yayın ile hiçbir alakamız yok sadece uzun süreli kullanım olarak tercih edeceğimiz için belki ilerde eğlencesine açarız birkaç defa maksadı ile yazdım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

6700xt 3060 ı tokat manyağı yapar rko çeker havada parende atar sonra tek atar
Neden belirtmeniz için o kadar uzun yazı yazdım ama yine de olsun :D

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,901
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Değmez ucuz olanı al geç

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege
Hayır hocam yayın ile hiçbir alakamız yok sadece uzun süreli kullanım olarak tercih edeceğimiz için belki ilerde eğlencesine açarız birkaç defa maksadı ile yazdım.

Nedeni işte çok daha performanslı olması kesinlikle 6700xt çok daha performanslı oyun konusunda. Rtx3060la dlss açınca bile Rx 6700xtye yetisemiyosun

1v9uknow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ayhan TOPCU
Nedeni işte çok daha performanslı olması kesinlikle 6700xt çok daha performanslı oyun konusunda. Rtx3060la dlss açınca bile Rx 6700xtye yetisemiyosun
Heh bunu merak ediyordum işte. Çünkü evet saf performansta 6700xt geçiyor biliyorum. Fakat Nvidianın daha sorunsuz ve kaliteli olduğu aşikar. Eğer DLSS vb teknolojilerle performansı yakalayabiliyorsa Nvidia ' ya yöneleyim diyecektim.

ESTAROSSA58

80+ Bronze

Bence gayet iyi belirttim ya güç farkı çok fazla malesef nvdia bu sene 3050ti ve 3060 i bence çok beceremedi hem pahali hem güçsüz özellikle 3050ti berbat fp oranına sahip ama 6700xt ölemi koy 2k ha banamısın demez

1v9uknow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ayhan TOPCU
Peki sistemde genelde FPS oyunları oynanacağı için 2K monitöre çok ihtiyacım yok, 1080P de 5600 ve 6700XT darboğaz yapar mı sizce yoksa ne olursa olsun 2K monitöre mi yönelmeliyim ?

Cardatore

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Varol Can
yalnış görmediysem konuya bakarkn ürüne zam geldi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular