Neler Yeni

7000 TL'ye bu sistem alınır mı ?

Gokratos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Gökhan AKDOĞAN
Bu sistem 6100 TL ydi .Beklemeni tavsiye ederim .7200 tl gibi fiyatlara rtx 2070 superli sistemı de vardı o da tekrar aynı fiyatları düşer muhtemelen. Onu alırsın :D
Bu arada rx 5700 xt li sistemi var ve rtx 2070 den güçlü bir kart.
https://www.incehesap.com/ohm-2757x-frekanstv-gaming-pc-fiyati-45487/
Bunu alıp fiyat farkıyla ryzen 5 3500x e geçebilirsin.Ortalama 7250 civarı fiyata sogutucusuyla hardiskiyle oluyor sanırsam.
Hocam haklısınız RX 5700 XT daha iyi bir kart ama rx 5700 xt çok sıcak çalışıyor 2070e kıyasla. İnternetten test videolarını izledim sıcaklık olarak aralarında 13-15 derece var. O yüzden onu almaktan vazgeçtim.

PcModum

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Kemal Memal
Selamlar herkese. Malum dolar kurlarından ötürü linketi kasaya 1 haftada 500 600 lira zam geldi.

İşlemcisini Ryzen 5 3600 ile değiştireceğim. İşlemci soğutucu ve ekstra 1 tb hdd ekleyeceğim. Fiyat 7000- 7200 arası bir şey çıkıyor. Sizce nasıl ? İncehesap dolar kuru artar artmaz zam yapıyor ama olur da dolar birazcık da olsa düşerse indirim yapar mı ? Veya sayılı şekilde çıkardıkları kasalardan yakında gelir mi bekleyeyim mi ?
Türkiye de ki tüm bilgisyayar parçaları dolar olarak satılıyor aslında ama günlük kur ile çarpılıp fiyat yazıyor siteler. Fiyatının yükselmesi çok normal böyle durumlarda.

kasasını düşürebilirsin istersen. Cebinde para kalır. Birde harici hdd alacaksan ssd yi 240 gb ya indir 300 tl ye yakın fiyat inmiş olur .Yani 1tb hdd ye para vermemiş olursun .3600 konusunda tercih senin .Yapacağın işler nedir bilmiyorum ama aradaki farkı oyun ve normal kullanımda farkedemezsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
emir mehmet demir
Hocam haklısınız RX 5700 XT daha iyi bir kart ama rx 5700 xt çok sıcak çalışıyor 2070e kıyasla. İnternetten test videolarını izledim sıcaklık olarak aralarında 13-15 derece var. O yüzden onu almaktan vazgeçtim.
Hocam ısı dan korkmamalısın .Kart ısınıyor çünkü güç tüketimi çok fazla 3 fanlı bir modelde bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum .

PcModum

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Kemal Memal
Türkiye de ki tüm bilgisyayar parçaları dolar olarak satılıyor aslında ama günlük kur ile çarpılıp fiyat yazıyor siteler. Fiyatının yükselmesi çok normal böyle durumlarda.

kasasını düşürebilirsin istersen. Cebinde para kalır. Birde harici hdd alacaksan ssd yi 240 gb ya indir 300 tl ye yakın fiyat inmiş olur .Yani 1tb hdd ye para vermemiş olursun .3600 konusunda tercih senin .Yapacağın işler nedir bilmiyorum ama aradaki farkı oyun ve normal kullanımda farkedemezsin.
Ayrıca rx5700 ile değişebilirsin sapphire nin .. ordan da avantajın olur .Arkadaşlar güzel yakalamış yukarıda.
bu sıcaklık olayına tek takılan millet biziz heralde. Mühendisler var o o kadar düşünememiş biz dert ediyoruz.

izle farkı vermene gerek yok yani

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
968,046
Üyeler
152,997
Son üye
bilinmeyenadam09
Top Bottom