Neler Yeni

Yardım 7500F Bu sekilde sogutulur mu

Kronen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kronen
Thermaltake S200 TG kasamda 7500F işlemci ve 4070 Super ekran kartı kullanıyorum. BIOS'tan işlemci hızını 4200 MHz olarak ayarladım ve voltajı 1V olarak sabitledim. Bu ayarlarla yük altında işlemci sıcaklığı maksimum 78 dereceye çıkıyor. Şimdilik idare etmek istiyorsanız, bu yöntem iyi bir çözüm olabilir ve FPS'de çok fazla düşüş yaşanmaz. AMD işlemciler genellikle gerektiğinden fazla elektrik çekiyor. İyi bir işlemci soğutucusu alana kadar, bu ayarlarla işlemcinizin aşırı ısınmasını engelleyebilirsiniz. Örneğin, Spiderman Remastered ve Days Gone gibi oyunlarda, bu ayarlarla işlemci çekirdek sıcaklıkları maksimum 63-64 dereceye çıkıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Ferhat ÜZÜM
Thermaltake S200 TG kasamda 7500F işlemci ve 4070 Super ekran kartı kullanıyorum. BIOS'tan işlemci hızını 4200 MHz olarak ayarladım ve voltajı 1V olarak sabitledim. Bu ayarlarla yük altında işlemci sıcaklığı maksimum 78 dereceye çıkıyor. Şimdilik idare etmek istiyorsanız, bu yöntem iyi bir çözüm olabilir ve FPS'de çok fazla düşüş yaşanmaz. AMD işlemciler genellikle gerektiğinden fazla elektrik çekiyor. İyi bir işlemci soğutucusu alana kadar, bu ayarlarla işlemcinizin aşırı ısınmasını engelleyebilirsiniz. Örneğin, Spiderman Remastered ve Days Gone gibi oyunlarda, bu ayarlarla işlemci çekirdek sıcaklıkları maksimum 63-64 dereceye çıkıyor.
Bende 1.150 yaptim sorun çözüldü max 74 u gördüm furmack de 90 üstü oldu o da mhz düşürecek kadar değil phantom spirit buldum onu alacam 2 haftaya kadar
Mesaj otomatik birleştirildi:

aynı kasa aynı işlemci bende var manyak gibi yanıyor

stok hiç bir işe yarıyor bende şunu almayı düşünüyorum https://www.akakce.com/islemci-sogu...ss-assassin-120-se-argb-fiyati,277759349.html
Bende phantom spirit almayı düşünüyorum

Se224-xt alabilirsin
Teşekkürler soğutucu buldum alicam idareden 1.150volt a çektim işlemciyi

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Emirhan
hocam vatanda ki sistemi kullanıyorsunuz sanırım soğutucu olarak şunu taksam kasaya sığar mı bilginiz var mı acaba
https://www.akakce.com/islemci-sogu...ss-assassin-120-se-argb-fiyati,277759349.html

Top Bottom